NewsPlay Now

Play tworzy telewizję nowej generacji. Netflix, Showmax i HBO GO w ofercie

Jeszcze w tym roku zadebiutuje rozszerzona telewizja Play Now o kanały naziemne oraz o serwisy VOD takie jak Netflix, Showmax czy HBO GO.

Zgodnie z doniesieniami, Play przymierza się do uruchomienia rozszerzonej oferty telewizyjnej Play Now. W ciągu najbliższych tygodni nowa usługa ma być zaprezentowana klientom. W ofercie znajdą się obecne już kanały telewizyjne, czyli najbardziej popularne stacje tematyczne. Dojdą także nowe, w tym ok. 27 kanałów naziemnych oraz dostęp do serwisów VoD, takich jak Netflix, HBO GO czy Showmax.

Serwisy VOD w ofercie Play Now. Netflix, HBO GO, Showmax i co jeszcze?

Na chwilę obecną zaprezentowano trzy wspomniane wyżej serwisy. Nie wykluczone, że w przyszłości mogą pojawić się kolejne platformy. Na dzień dzisiejszy, oprócz tych trzech propozycji, klient operatora telekomunikacyjnego będzie mógł dobrać także specjalne pakiety, w tym dla dzieci, dla fanów sportu oraz pakiet EXTRA, który najprawdopodobniej poszerzy listę kanałów tematycznych.

Materiały wideo na życzenie odegrają ważną rolę w nadchodzącej telewizji nowej generacji. Play zapewnia, że usługa została zaprojektowana z myślą właśnie o serwisach VoD. Wszystko sprowadza się do tego, że fioletowy operator zgodnie z plotkami, będzie oferował telewizję za pomocą internetowego dekodera z łączem DVB-T, dokładnie tak, jak zaoferował nc+ udostępniając sprzęt o nazwie Player+ BOX.

Play Now przejdzie przemianę
Play Now przejdzie przemianę

Play zaproponuje alternatywę dla telewizji kablowej i satelitarnej. Dekoder internetowy w drodze

Operator telekomunikacyjny jakiś czas temu zamówił pierwsze dekodery, które mają spełniać dwie najważniejsze funkcje. Pierwsza z nich, to wcześniej już omówiona platforma przystosowana do serwisów VoD. A druga to możliwość odbioru telewizji naziemnej cyfrowej za pomocą tradycyjnej anteny. Z kolei kanały tematyczne będą już odbierane za pomocą łącza internetowego. Interfejs dekodera ma być odpowiedzią na nową generację telewizji, usprawnić poruszanie się po bogatych bibliotekach serwisów VoD, takich jak Netflix, Showmax czy HBO GO.

Operator zapewnia także, że będzie możliwość sterowania za pomocą komend głosowych, a wszelkie usługi czy opcje będą łatwe do zainstalowania i zamontowania. Oprócz dekodera, będą dostępne także aplikacje na androida, które poszerzą możliwości dekodera i oferowanych usług.

Play Now - jak będzie wyglądała nowa telewizja?
Play Now – jak będzie wyglądała nowa telewizja?

Telewizja nowej generacji oferowana na mobilnych łączach

Prezes Play Communications na wczorajszym spotkaniu powiedział dziennikarzom, że telewizja będzie opierała się na mobilnych łączach.,Infrastruktura w każdym rokiem będzie rozwijana przez Play. Do 2022 roku, operator planuje postawić własne maszty i dokończyć budowę własnej infrastruktury, aby uwolnić się od roamingu krajowego. Dodać należy również fakt, że Play będzie pracował nad budową sieci 5G. Znacznie poprawi jakość internetu, a tym samym ulepszy działanie takich usług jak własnie telewizja online. Uwolnienie się od operatorów takich jak Plus, Orange i T-Mobile spowoduje, że zaistnieje ryzyko problemów z zasięgiem. Zaś z drugiej strony, będziemy mieli możliwość korzystania z telewizji nie tylko w domu, za pomocą dekodera.

Jak zapewnia Play, klienci nie będą musieli podpisywać długoterminowych umów. Nowa generacja telewizji będzie oferowana z miesięcznym rozliczeniem, tak by każdy z klientów mógł w dowolnym czasie zrezygnować.

Jedno jest pewne, fioletowy operator zrealizuje wizję Prezesa UPC Polska, który mówił właśnie o takim rozwoju. Rozwiązania Playa miały być gotowe właśnie dla dekodera Horizon. Wówczas miały się pojawiać serwisy VoD, takie jak Netflix. A także pakiety łączone z materiałami pochodzących z różnych platform VoD, chociażby od Player, IPLI czy HBO GO.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!