NewsPlay Now

Co słychać w Play Now? Nowe funkcje i TV zagranicą

Usługa telewizyjna Play Now zyskała nowe funkcje oraz możliwość oglądania kanałów linearnych w krajach Unii Europejskiej. W ofercie Stopklatka TV i darmowy film Kryptonim HHhh.

Rzecznik prasowy fioletowego operatora telekomunikacyjnego – Marcin Gruszka – poinformował o kilku nowościach wprowadzonych ostatnio do internetowej telewizji Play Now. Jak wskazuje Gruszka, usługa została przystosowana do rozporządzenia unijnego o transgranicznym przenoszeniu na rynku wewnętrznym usług online. Dzięki temu, abonenci Play’a, mogą podczas wyjazdu do krajów Unii Europejskiej oglądać kanały telewizyjne oraz bibliotekę VOD. W Play Now wprowadzono również nowe funkcje i oferty, w tym co dwutygodniowe premiery bez dodatkowych opłat dla subskrybentów.

Nie wszystko działa zgodnie z nowym rozporządzeniem unijnym dla serwisów VOD. Sprawdź >>> 

Kanały telewizyjne zagranicą, pakiet podstawowy w cenie abonamentu oraz film bez dodatkowych opłat

Rzecznik prasowy Play’a pochwalił się na swoim blogu, że pakiet podstawowy z kanałami TV dodawany do abonamentu bez dodatkowych opłat jest warty uwagi. Dodatkowo, klient ma możliwość dobrania dodatkowych pakietów w postaci HBO, Kids, Sport, Fun czy Extra.

Pakiet podstawowy w Play Now
Pakiet podstawowy w Play Now

Podczas weekendowych czy wakacyjnych wyjazdów można oglądać sport, filmy czy seriale na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego – czyli Unii Europejskiej razem z Norwegią i Islandią. Należy mieć na względzie, że poza Polską PLAY NOW nalicza dane standardowo, więc chcąc obejrzeć cały mecz czy nadrabiając cały sezon serialu sieć poleca podpięcie się do lokalnej sieci Wi-Fi.

Dodatkowo w ramach PLAY Kino co dwa tygodnie udostępniany jest filmowy hit – tym razem jest to Kryptonim HHhh.

Kryptonim HHhh za darmo w Play Now
Kryptonim HHhh za darmo w Play Now

Stopklatka TV wchodzi do oferty. Nowe funkcje już w serwisie

W najnowszych wersjach aplikacji oraz na stronie www.playnow.pl pojawiła się nowa sekcja „Oglądaj dalej„. Jak sama nazwa wskazuje znaleźć można tam materiały, których nie zostały zakończone podczas poprzedniego oglądania. Użytkownik może powrócić do przerwanego momentu, dokładnie tak samo jak w serwisie Netflix.

Gruszka poinformował, że w pakietach stale dodawane są nowe kanały telewizyjne, tym razem do pakietu podstawowego (który jest dostępny bez dodatkowych opłat w ramach abonamentu) doszła nowa stacja Stopklatka TV.Wśród nowych funkcji można wymienić można możliwość wyboru ścieżki dźwiękowej, czyli napisy lub profesjonalny lektor. Taką opcję znaleźć można w przypadku filmów i seriali z biblioteki HBO (stopniowo uzupełniana jest baza również w przypadku starszych produkcji), a w przypadku wybranych kanałów telewizyjnych będzie można wybrać angielską ścieżkę dźwiękową. Ta funkcja nie dotyczy jeszcze Google Chromecast, ale team PLAY NOW mocno pracuje nad tym, by jak najszybciej to zmienić.

Wybór ścieżki dźwiękowej w HBO w internatowej telewizji Play
Wybór ścieżki dźwiękowej w HBO w internatowej telewizji Play

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!