News World

Amerykański teleoperator uruchomi telewizję online

W USA kolejny operator telekomunikacyjny uruchomi telewizję online. Amerykańscy przedsiębiorcy widzą potencjał w nadawaniu kanałów przez internet.

Amerykańska firma Verizon Communication oferująca usługi telekomunikacyjne uruchomi telewizję online. Trwają przygotowania do włączenia usługi wraz z „dziesiątkami” kanałami telewizyjnymi. Dostęp do wspomnianych stacji TV będzie możliwy przez internet i za pomocą dedykowanych aplikacji.

Według anonimowych źródeł agencji Bloomerg, nowa oferta nie będzie powiązana już z istniejącymi produktami. Mowa tu o serwisie go90 przeznaczonym dla nastolatków i telewizji dla klientów światłowodowych pod nazwą FiOS. Jak donoszą źródła, treści dostępne na nowej platformie będą zawierały treści od różnych dystrybutorów, w tym CNBC.

To już kolejny operator telekomunikacyjny, który widzi potencjał w oferowaniu kanałów linearnych poza tradycyjnym telewizorem. Na rynku amerykańskim możemy spotkać takie usługi jak Sling TV od Dish Network czy Direct TV od AT&T. O tej drugiej usłudze pisaliśmy już na łamach naszego serwisu, sprawdź.

Warto dodać, że kanały telewizyjne można znaleźć również w serwisach stricte oferujących wideo na życzenie. Bezpośrednim konkurentem AT&T ma być Hulu, który już rozpoczął pracę nad nową ofertą (zobacz TUTAJ). O rynek telewizyjny w internecie zawalczy także największy serwis wideo na świecie – YouTube. Docelowo ma być kablówką bez umowy (więcej TUTAJ).

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL