News World

Amerykański teleoperator uruchomi telewizję online

W USA kolejny operator telekomunikacyjny uruchomi telewizję online. Amerykańscy przedsiębiorcy widzą potencjał w nadawaniu kanałów przez internet.

Amerykańska firma Verizon Communication oferująca usługi telekomunikacyjne uruchomi telewizję online. Trwają przygotowania do włączenia usługi wraz z „dziesiątkami” kanałami telewizyjnymi. Dostęp do wspomnianych stacji TV będzie możliwy przez internet i za pomocą dedykowanych aplikacji.

Według anonimowych źródeł agencji Bloomerg, nowa oferta nie będzie powiązana już z istniejącymi produktami. Mowa tu o serwisie go90 przeznaczonym dla nastolatków i telewizji dla klientów światłowodowych pod nazwą FiOS. Jak donoszą źródła, treści dostępne na nowej platformie będą zawierały treści od różnych dystrybutorów, w tym CNBC.

To już kolejny operator telekomunikacyjny, który widzi potencjał w oferowaniu kanałów linearnych poza tradycyjnym telewizorem. Na rynku amerykańskim możemy spotkać takie usługi jak Sling TV od Dish Network czy Direct TV od AT&T. O tej drugiej usłudze pisaliśmy już na łamach naszego serwisu, sprawdź.

Warto dodać, że kanały telewizyjne można znaleźć również w serwisach stricte oferujących wideo na życzenie. Bezpośrednim konkurentem AT&T ma być Hulu, który już rozpoczął pracę nad nową ofertą (zobacz TUTAJ). O rynek telewizyjny w internecie zawalczy także największy serwis wideo na świecie – YouTube. Docelowo ma być kablówką bez umowy (więcej TUTAJ).

Tagi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: