News World

NBCUniversal przymierza się do stworzenia własnego serwisu VOD

Korporacja mediowa NBCUniversal ogłosiła plany stworzenia platformy VOD. Czy serial „The Office” zniknie z biblioteki Netfliksa?

Nadawcy telewizyjni, dystrybutorzy i twórcy treści wideo chcą mieć swój własny kawałek tortu. Nie inaczej jest w przypadku korporacji NBCUniversal, która już teraz zapowiedziała prace nad serwisem VOD. Platforma miałaby opierać się na zasadach IPLI czy Playera – czyli dostęp darmowy z reklamami i w pakiecie sVOD odpłatnie.

NBCUniversal planuje serwis VOD. Premiera w 2020 roku

Jedna z najmłodszych amerykańskich firm mediowych przymierza się do uruchomienia własnej platformy VOD. Start nowej usługi zaplanowano dopiero na 2020 rok. Głównie za sprawą przygotowań do budowy zupełnie nowego serwisu. Niemniej, NBCUniversal będzie musiał zebrać swoje produkcje od podmiotów zewnętrznych, takich jak np. Netflix.

Firma w swoim portfolio posiada popularne stacje telewizyjne w USA pod szyldem NBC. Na liście kanałów własnych znajdują się także płatne, takie jak E!, Bravo, Syfy, Oxygen czy USA Network. Kanały tematyczne produkują ogromną liczbę programów rozrywkowych, dokumentalnych czy seriali. W tym ostatnim kontekście, NBCUniversal może pochwalić się kilkoma popularnymi tytułami.

Seriale od NBCUniversal. „The Office” zniknie z Netfliksa?

Jedną z najbardziej dochodowych produkcji dla NBC to zdecydowanie „Biuro„, czyli sitcom, który jest popularny na całym świecie. Według nieoficjalnych informacje, to właśnie tę produkcję straci Netflix, zaraz po uruchomieniu nowej platformy VOD. W bibliotece serialowych hitów znajdujemy także „W garniturach”, „Mr. Robot”, „Szkołę zabójców” czy „Community” i „Happy!”. Z nieco starszych seriali możemy podać „ALF”, „Drużynę A”, a także „Ostry dyżur”. Stacja NBC słynie z wykreowanego uniwersum przez Dicka Wolfa. Mowa oczywiście o serii #ChicagoOne, czyli „Chicago Fire”, „Chicago Med” i „Chicago P.D.”.

Filmowe hity prosto od Universal Pictures. Nowy serwis VOD zyska pokaźną bibliotekę produkcji

Firma co roku produkuje ogromną ilość filmów – od kinowych hitów, po telewizyjne premiery. W ramach spółki Universal Pictures, mogliśmy obejrzeć takie tytuł jak „Jurassic World„, „Szybcy i wściekli” oraz seria o Jansonie Bournie. Dla najmłodszych pojawiły się produkcje takie jak „Shrek” czy „Minionki„.

Oczywiście w swoim portfolio, wytwórnia posiada bardzo dużo filmów, które w Polsce możemy oglądać m.in. na kanale Universal Channel.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!