National GeographicNews World

Nowy serwis National Geographic+ z VOD w jakości 4K

Pierwszy serwis na rynku VOD w pełni poświęcony materiałom przyrodniczo-podróżniczym. Startuje National Geographic+ z materiałami w jakości 4K.

Użytkownicy usługi National Geographic+ otrzymają wyłączny dostęp do bogatej biblioteki programowej National Geographic. To przede wszystkim głośne, dopracowane wizualnie programy poświęcone nurtującym widzów tematom. Głównymi atutami oferty programowej nowej usługi są oprawa graficzna i zdjęcia godne najsłynniejszej marki programów popularnonaukowych świata oraz tematy wprowadzające widzów w konkretną problematykę w prosty sposób, ucząc i bawiąc jednocześnie. Przestrzeń kosmiczna, Egipt, Kultury świata, Badania morskich głębin i Ludzkie ciało to zaledwie kilka z wybranych bloków tematycznych, które będą dostępne po uruchomieniu serwisu w 2018 roku.

Usługa National Geographic+ będzie dostępna na całym świecie

Usługa National Geographic+, której wyróżnikiem będzie innowacyjne podejście do selekcji treści, będzie reagować na bieżące wydarzenia i przypominać widzom o przypadających rocznicach. Jej oferta programowa będzie się nieustannie zmieniać – nowe tematy będą pojawiać się co miesiąc, lub częściej, aby komentować międzynarodowe wydarzenia, co pozwoli widzom rozwijać ich pasje i zainteresowania.

– Nasze usługi nielinearne są tworzone z myślą o konsumentach. Wielu widzów jest przyzwyczajonych do oglądania maratonów seriali fabularnych, ale do tej pory nie było na rynku usługi, która oferowałaby podobne cykle tematyczne programów popularnonaukowych. National Geographic sięga dalej – zachęca swoich widzów do poznawania i lepszego zrozumienia otaczającego ich świata. National Geographic+ to efekt połączenia 129 lat doświadczenia w tworzeniu i opowiadaniu ilustrowanych historii z dokonaniami na polu innowacji produktowej, dzięki czemu nowa usługa wyraźnie wyróżnia się w świecie usług na żądanie – powiedział Jan Koeppen, prezes FOX Networks Group, Europe & Africa.

Motorem napędowym materiały VOD w jakości 4K

Ważnymi elementami nowej oferty programowej będą krótkie formy dokumentalne, programy w jakości 4K oraz nowe produkcje fabularne. Wymienia się m.in. „Mars”, „Długa droga do domu” oraz serial „Geniusz” w reżyserii Rona Howarda z Geoffreyem Rushem w roli głównej.

Będąc integralną częścią oferty płatnych usług telewizyjnych, serwis National Geographic+ został zaprojektowany jako usługa mobilna. Dzięki niej można oglądać zawsze i wszędzie, na różnych urządzeniach z możliwością dostępu do treści w trybie offline.

FOX nawiązał współpracę z spółką black, oddziałem operatora telefonii komórkowej Cell C, operatorami YouSee i OTE Group, nadawcą COSMOTE TV. W związku z tym usługa National Geographic+ od 2018 roku będzie dostępna w RPA, Danii i Grecji. Informacje o kolejnych umowach zostaną podane do wiadomości w przyszłym roku.Czy FOX+ również zadebiutuje w innych krajach?

Nowa usługa FNG E&A debiutuje na rynku niedługo po premierze usługi FOX+, która została uruchomiona na początku tego roku i jest obecnie dostępna w dziewięciu krajach regionu. W przyszłym roku programy z biblioteki FOX+ będą mogli oglądać użytkownicy kolejnych państw. Oferta programowa usługi zapewnia abonentom dostęp na żądanie do seriali premium z filmoteki 21st Century Fox.

Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: