National GeographicNews World

Nowy serwis National Geographic+ z VOD w jakości 4K

Pierwszy serwis na rynku VOD w pełni poświęcony materiałom przyrodniczo-podróżniczym. Startuje National Geographic+ z materiałami w jakości 4K.

Użytkownicy usługi National Geographic+ otrzymają wyłączny dostęp do bogatej biblioteki programowej National Geographic. To przede wszystkim głośne, dopracowane wizualnie programy poświęcone nurtującym widzów tematom. Głównymi atutami oferty programowej nowej usługi są oprawa graficzna i zdjęcia godne najsłynniejszej marki programów popularnonaukowych świata oraz tematy wprowadzające widzów w konkretną problematykę w prosty sposób, ucząc i bawiąc jednocześnie. Przestrzeń kosmiczna, Egipt, Kultury świata, Badania morskich głębin i Ludzkie ciało to zaledwie kilka z wybranych bloków tematycznych, które będą dostępne po uruchomieniu serwisu w 2018 roku.

Usługa National Geographic+ będzie dostępna na całym świecie

Usługa National Geographic+, której wyróżnikiem będzie innowacyjne podejście do selekcji treści, będzie reagować na bieżące wydarzenia i przypominać widzom o przypadających rocznicach. Jej oferta programowa będzie się nieustannie zmieniać – nowe tematy będą pojawiać się co miesiąc, lub częściej, aby komentować międzynarodowe wydarzenia, co pozwoli widzom rozwijać ich pasje i zainteresowania.

– Nasze usługi nielinearne są tworzone z myślą o konsumentach. Wielu widzów jest przyzwyczajonych do oglądania maratonów seriali fabularnych, ale do tej pory nie było na rynku usługi, która oferowałaby podobne cykle tematyczne programów popularnonaukowych. National Geographic sięga dalej – zachęca swoich widzów do poznawania i lepszego zrozumienia otaczającego ich świata. National Geographic+ to efekt połączenia 129 lat doświadczenia w tworzeniu i opowiadaniu ilustrowanych historii z dokonaniami na polu innowacji produktowej, dzięki czemu nowa usługa wyraźnie wyróżnia się w świecie usług na żądanie – powiedział Jan Koeppen, prezes FOX Networks Group, Europe & Africa.

Motorem napędowym materiały VOD w jakości 4K

Ważnymi elementami nowej oferty programowej będą krótkie formy dokumentalne, programy w jakości 4K oraz nowe produkcje fabularne. Wymienia się m.in. „Mars”, „Długa droga do domu” oraz serial „Geniusz” w reżyserii Rona Howarda z Geoffreyem Rushem w roli głównej.

Będąc integralną częścią oferty płatnych usług telewizyjnych, serwis National Geographic+ został zaprojektowany jako usługa mobilna. Dzięki niej można oglądać zawsze i wszędzie, na różnych urządzeniach z możliwością dostępu do treści w trybie offline.

FOX nawiązał współpracę z spółką black, oddziałem operatora telefonii komórkowej Cell C, operatorami YouSee i OTE Group, nadawcą COSMOTE TV. W związku z tym usługa National Geographic+ od 2018 roku będzie dostępna w RPA, Danii i Grecji. Informacje o kolejnych umowach zostaną podane do wiadomości w przyszłym roku.Czy FOX+ również zadebiutuje w innych krajach?

Nowa usługa FNG E&A debiutuje na rynku niedługo po premierze usługi FOX+, która została uruchomiona na początku tego roku i jest obecnie dostępna w dziewięciu krajach regionu. W przyszłym roku programy z biblioteki FOX+ będą mogli oglądać użytkownicy kolejnych państw. Oferta programowa usługi zapewnia abonentom dostęp na żądanie do seriali premium z filmoteki 21st Century Fox.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL