Raporty

Najpopularniejsze seriale w serwisach VOD. „Na Wspólnej” i „M jak miłość” liderami

Netflix i Showmax nie dzielą się informacjami o oglądalnościach. Jak wygląda sytuacja u polskich dostawców?

Wyniki oglądalności w serwisach VOD nie pozostawiają złudzeń. Polacy kochają oglądać rodzime tasiemce. „M jak miłość” i „Na Wspólnej” wśród liderów.

Polscy dystrybutorzy w przeciwieństwie do zagranicznych podmiotów chętniej dzielą się informacjami o oglądalnościach materiałów dostępnych w ich bibliotece. Netflix pod naciskiem mediów czasami udostępni tego typu informacje, ale tylko w ujęciu globalnym. Z kolei Showmax w ogóle nie podaje szczegółów związanych z popularnością kontentu udostępnianego w serwisie.

W poszukiwaniu wspólnego narzędzia przynajmniej obrazującego popularność materiałów na platformach VOD w Polsce firma Parrot Analytics przygotowała specjalne zestawienie. Na łamach VODnews.pl informowaliśmy o TOP 10 najpopularniejszych seriali w okresie przed i w trakcie premiery najnowszego sezonu „House of Cards”. Na liście najchętniej omawianych produkcji były głównie z Netfliksa, jedna pozycja dotyczyła platformy Amazon Prime Video. Jak natomiast wygląda sytuacja u dostawców treści znanych z telewizji?

Player.pl: seriale paradokumentalne siłą napędową platformy. „Na Wspólnej” liderem wśród produkcji TVN

W serwisie Player.pl dostępne są materiały emitowane na kanale TVN. Przedstawiciele firmy wielokrotnie podkreślali, iż serwis uzupełnia widownię telewizyjną o młodsze pokolenie. Młodzi widzowie w internecie sięgają głównie po treści tworzone właśnie dla nich. Z tego tytułu, prym wiodą seriale paradokumentalne:

„Szkoła” przed małymi ekranami generuje ok. 3 mln odtworzeń. Spin-off serialu paradokumentalnego „19+” opowiadającego o absolwentach tytułowej szkoły generuje nieco więcej odtworzeń, tj. 9 milionów. Z kolei szersza grupa odbiorców produkcji „Na Wspólnej” sprawiła, iż losy przyjaciół, dawnych wychowanków z domu dziecka są na pierwszym miejscu na Playerze. W drugim kwartale br. flagowy serial miał ponad 11 mln odtworzeń.

TVP VOD: bez zaskoczenia, od lat niezmiennie „M jak miłość” i „Barwy szczęścia”

Telewizja Polska nie ujawnia szczegółów oglądalności swoich produkcji. Wskazuje jednak na trzy, najpopularniejsze seriale w internetowej bazie. Jak wskazują przedstawiciele firmy, istnieje powiązanie statystyczne pomiędzy oglądalnością produkcji w stacji telewizyjnej, a na platformie TVP VOD. I tym samym, na podium w drugim kw. br. weszły takie seriale jak:

  1. „M jak miłość” – rodzinę Mostowiaków zna cała Polska. O losach bohaterów, czy feralnym wypadku Hanki zna nawet ten, który serial w ogóle nie śledzi. Produkcja od lat gości na naszych ekranach i we wszystkich rankingach wyprzedza konkurencyjne seriale.
  2. „Barwy szczęścia” – kolejny tytuł twórców „M jak miłość”, który również przypadł do gustu widzom TVP. W internetowej platformie VOD także generuje ogromne zainteresowanie.
  3. „Rodzinka.pl” – trochę komedia, trochę realne życie „typowej” polskiej rodziny. Familia Boskich zamyka podium najchętniej oglądanych materiałów w serwisie TVP VOD.

IPLA.tv: Najpopularniejsze produkcje to „Pierwsza Miłość”, „Przyjaciółki” i „Świat według Kiepskich”

Internetowa telewizja IPLA oferuje kontent m.in z stacji Polsat. I to właśnie seriale produkowane na zlecenie stacji TV są – według Presserwis – najpopularniejsze.

Z racji, iż nie podano informacji o szczegółowych odtworzeniach, nie wiadomo w jakiej kolejności lokują się przytoczone seriale. Uzyskane informacje wskazują, że najpopularniejsze produkcji w IPLI to właśnie młodzieżowy serial „Pierwsza Miłość„, losy czwórki „Przyjaciółek” oraz od lat rozbawiający Ferdek wraz z rodziną Kiepskich.

Źródło
Presserwis

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL