Raporty

Najpopularniejsze seriale w serwisach VOD. „Na Wspólnej” i „M jak miłość” liderami

Netflix i Showmax nie dzielą się informacjami o oglądalnościach. Jak wygląda sytuacja u polskich dostawców?

Wyniki oglądalności w serwisach VOD nie pozostawiają złudzeń. Polacy kochają oglądać rodzime tasiemce. „M jak miłość” i „Na Wspólnej” wśród liderów.

Polscy dystrybutorzy w przeciwieństwie do zagranicznych podmiotów chętniej dzielą się informacjami o oglądalnościach materiałów dostępnych w ich bibliotece. Netflix pod naciskiem mediów czasami udostępni tego typu informacje, ale tylko w ujęciu globalnym. Z kolei Showmax w ogóle nie podaje szczegółów związanych z popularnością kontentu udostępnianego w serwisie.

W poszukiwaniu wspólnego narzędzia przynajmniej obrazującego popularność materiałów na platformach VOD w Polsce firma Parrot Analytics przygotowała specjalne zestawienie. Na łamach VODnews.pl informowaliśmy o TOP 10 najpopularniejszych seriali w okresie przed i w trakcie premiery najnowszego sezonu „House of Cards”. Na liście najchętniej omawianych produkcji były głównie z Netfliksa, jedna pozycja dotyczyła platformy Amazon Prime Video. Jak natomiast wygląda sytuacja u dostawców treści znanych z telewizji?

Player.pl: seriale paradokumentalne siłą napędową platformy. „Na Wspólnej” liderem wśród produkcji TVN

W serwisie Player.pl dostępne są materiały emitowane na kanale TVN. Przedstawiciele firmy wielokrotnie podkreślali, iż serwis uzupełnia widownię telewizyjną o młodsze pokolenie. Młodzi widzowie w internecie sięgają głównie po treści tworzone właśnie dla nich. Z tego tytułu, prym wiodą seriale paradokumentalne:

„Szkoła” przed małymi ekranami generuje ok. 3 mln odtworzeń. Spin-off serialu paradokumentalnego „19+” opowiadającego o absolwentach tytułowej szkoły generuje nieco więcej odtworzeń, tj. 9 milionów. Z kolei szersza grupa odbiorców produkcji „Na Wspólnej” sprawiła, iż losy przyjaciół, dawnych wychowanków z domu dziecka są na pierwszym miejscu na Playerze. W drugim kwartale br. flagowy serial miał ponad 11 mln odtworzeń.

TVP VOD: bez zaskoczenia, od lat niezmiennie „M jak miłość” i „Barwy szczęścia”

Telewizja Polska nie ujawnia szczegółów oglądalności swoich produkcji. Wskazuje jednak na trzy, najpopularniejsze seriale w internetowej bazie. Jak wskazują przedstawiciele firmy, istnieje powiązanie statystyczne pomiędzy oglądalnością produkcji w stacji telewizyjnej, a na platformie TVP VOD. I tym samym, na podium w drugim kw. br. weszły takie seriale jak:

  1. „M jak miłość” – rodzinę Mostowiaków zna cała Polska. O losach bohaterów, czy feralnym wypadku Hanki zna nawet ten, który serial w ogóle nie śledzi. Produkcja od lat gości na naszych ekranach i we wszystkich rankingach wyprzedza konkurencyjne seriale.
  2. „Barwy szczęścia” – kolejny tytuł twórców „M jak miłość”, który również przypadł do gustu widzom TVP. W internetowej platformie VOD także generuje ogromne zainteresowanie.
  3. „Rodzinka.pl” – trochę komedia, trochę realne życie „typowej” polskiej rodziny. Familia Boskich zamyka podium najchętniej oglądanych materiałów w serwisie TVP VOD.

IPLA.tv: Najpopularniejsze produkcje to „Pierwsza Miłość”, „Przyjaciółki” i „Świat według Kiepskich”

Internetowa telewizja IPLA oferuje kontent m.in z stacji Polsat. I to właśnie seriale produkowane na zlecenie stacji TV są – według Presserwis – najpopularniejsze.

Z racji, iż nie podano informacji o szczegółowych odtworzeniach, nie wiadomo w jakiej kolejności lokują się przytoczone seriale. Uzyskane informacje wskazują, że najpopularniejsze produkcji w IPLI to właśnie młodzieżowy serial „Pierwsza Miłość„, losy czwórki „Przyjaciółek” oraz od lat rozbawiający Ferdek wraz z rodziną Kiepskich.

Źródło
Presserwis
Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: