nc+ GONews
Popularne

Nadchodzi platforma Canal+. MyCanal zadebiutuje w Polsce?

Operator satelitarny nc+ planuje rebranding by oficjalnie stać się Platformą Canal+. Wraz z wrześniowym debiutem, być może zostanie opublikowana usługa MyCanal.

„Wybuch w centrum miasta” – tymi słowami nc+ zapowiada nadchodzące zmiany. W kampanii teaserowej widzimy, jak świadkowie opowiadają o wybuchu. Na swoich fanpage’u na Facebooku, operator zadaje pytanie „co się stało z nc+?”. Odpowiedź na pytanie możemy uzyskać już 3 września, kiedy to najprawdopodobniej zadebiutuje Platforma Canal+. Wraz z rebrandingiem płatnej telewizji, być może odbędzie się premiera zapowiadanej usługi MyCanal.

Platforma Cana+ zastąpi markę nc+. Już 3 września zobaczymy wielką zmianę

W opublikowanym materiale widzimy, że szeroko krojona kampania reklamowa będzie trwała pod hashtagiem #eNCepence. Wielu użytkowników wskazuje, że to właśnie zapowiedź zmiany marki nc+ w Platformę Canal+. Zmiana podyktowana jest przede wszystkim uproszczeniem marek w portfolio firmy. W ostatnim czasie śledzimy nową strategię Canal+, który pod swoim szyldem produkuje wysokiej jakości seriale. Dzięki temu, firma chciałaby wybić markę francuską na przód, by podkreślić klasę premium treści filmowych i serialowych. Sam operator nc+ promuje się głównie poprzez Canal+ czy treści produkowane na zlecenie tej stacji.

Jeszcze więcej seriali oryginalnych, treści w 4K oraz MyCanal. Tak prezentuje się przyszłość Platformy Canal+

Główny oddział Canal+ we Francji zamierza walczyć o widza nie tylko z Netfliksem. W tej wojnie pojawiają się nowi gracze, tacy jak Disney+, Apple TV+ czy HBO MAX. Taka decyzja to pokłosie ostatnich wydarzeń na tamtejszym rynku. Mowa o tym, że Netflix po raz pierwszy ma więcej subskrybentów niż Canal+ abonentów.

Canal+ kontynuuje obraną przez siebie strategię i w dalszym ciągu będzie tworzyć oryginalne seriale. Jednakże budżet przeznaczony na produkcje został mocno zwiększony, do 90 mln euro. Oprócz własnych treści, motorem napędowym ma być usługa MyCanal, która będzie międzynarodową platformą sVOD. We Francji funkcjonuje już Canal Series, ale w przypadku MyCanal, będzie to usługa dla wszystkich internautów.

MyCanal oferuje dostęp do kanałów na zywo, wraz z usługą replay tv oraz z materiałami VOD

Według zapowiedzi rzecznika prasowego nc+, MyCanal będzie dostępny także w Polsce. Dlatego podczas procesu zmiany nc+ na Platformę Canal+, istnieje duża szansa, że będzie to oficjalny debiut usługi. Tym bardziej, że ma ona docelowo zastąpić obecny serwis nc+GO. To co będzie wyróżniało nadchodzącą platformę, to fakt, iż dostęp do niej będzie zdecydowanie szerszy. Okazuje się bowiem, że MyCanal będzie dostępny dla wszystkich internautów, a nie tylko dla klientów operatora satelitarnego.

nc+ powiększa swoje zasoby o treści filmowe dzięki przejęciu większościowych udziałów dystrybutora Kino Świat

Operator satelitarny nc+ zdecydował się na zakup dystrybutora i producenta Kino Świat. Firma ma wysoką pozycję na polskim rynku, wszystkie filmy są chętnie oglądane przez Polaków. Oczywiście w pierwszej kolejności lokalne filmy fabularne, ale Kino Świat to także zagraniczne tytuły. Aktualnie dystrybutor udziela licencji dla wszystkich platform VOD w Polsce. Nie wiadomo jednak, czy po przejęciu przez nc+, wybrane treści będą dostępne tylko w MyCanal, czy dla klientów Platformy Canal+.

W portfolio Kino Świat możemy znaleźć głośne tytuły takie jak „Planeta singli”, „7 uczuć” czy „Kler”. Dystrybutor współpracuje także z Patrykiem Vegą, m.in. przy najnowszej produkcji „Polityka”, która zadebiutuje we wrześniu.

Komentarze:

  1. Warto też zauważyć, że we Francji MyCanal jest dostępny w ramach aplikacji AppleTV na urządzeniach firmy Apple, więc jeśli w Polsce również będzie, to może zachęci to konkurencję do dodania własnej oferty. Dzięki temu docelowo jedna aplikacji umożliwiałaby wygodne wyszukiwanie i oglądanie treści od różnych dostawców usług telewizyjnych. Niestety warunki stawiane przez Apple nie są idealne i np. Netflix zrezygnował z działania w ramach TV app.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!