Raporty

Nowe trendy w serwisach VOD? Polacy chcą kupować pojedyncze kanały TV

W wybranych serwisach VOD można oglądać kanały linearne. To, czego jeszcze nie ma w ofercie, to płatność za pojedynczą stację TV.

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce pojawi się nowy trend w serwisach VOD. Według najnowszego raportu PwC, Polacy są gotowi zapłacić za dostęp do pojedynczego kanału telewizyjnego.

W raporcie czytamy: 43% internautów w Polsce jest z zdania, iż mamy za dużo kanałów telewizyjnych. Większość badanych, tj. 75% chciałoby samemu wybierać poszczególne kanały do swojego pakietu. Z kolei 60% ankietowanych chcieliby mieć dostęp do wybranych treści, a nie całych kanałów telewizyjnych.

Za dostęp do wybranego kanału telewizyjnego, polski internauta jest gotowy zapłacić od 1zł do 5 zł – tak zadeklarowało 49% ankietowanych.

Ponad połowa ankietowanych zadeklarowało chęć posiadania dostępu do stacji popularnonaukowych, nieco mniejsza część badanych wskazała na kanały informacyjne. Na podium kanałów telewizyjnych znalazły się również te ogólnotematyczne, dostępne m.in w cyfrowej telewizji naziemnej.  Z kolei 37 proc. chciałoby mieć dostęp do pojedynczych kanałów premium takich jak filmowe czy sportowe.

Badani, którzy wolą sięgać po wybrane programy telewizyjne twierdzą, iż dostęp do serwisów VOD powinien być bezpłatny (według 33% badanych). Z kolei ponad 60% ankietowanych wybierze materiał poprzedzający blokiem reklamowym niż opcję płatną.

Platformy cyfrowe i telewizje kablowe swego czasu podjęły próbę oferowania kanałów TV na żądanie. Należało wykupić podstawowy pakiet składający się z kanałów ogólnotematycznych, a każdy kolejny kosztował 5 zł. Opcja ta została wycofana niedługo po wprowadzeniu oferty.

Zobacz jakie serwisy VOD znają ankietowani -> KLIKNIJ

Pełny raport jest dostępny TUTAJ.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL