News World

HBO GO bez umowy wkrótce w Europie! Kiedy w Polsce?

Centralny rejon europejski zyska usługę podobną do HBO Now – czyli bez umowy z operatorami. Platforma idzie na wojnę z Netfliksem.

Jak informują zagraniczne media, HBO zamierza powalczyć o widzów m.in z Netfliksem czy Showmaxem na rynku europejskim. TechCrunch podał do wiadomości, iż włodarze stacji przymierzają się do ekspansji usługi wolnej od zobowiązań ze strony partnerów zewnętrznych. Oznacza to, że wkrótce w Europie platforma HBO GO będzie dostępna bez żadnych umów z operatorami telewizyjnymi, kablowymi czy telekomunikacyjnymi.

HBO GO bez umowy już niedługo w Europie

Grupa Time Warner (właściciel stacji HBO) zakomunikowała uruchomienie samodzielnej usługi jeszcze w tym roku na czterech rynkach. Internauci z Czech, Słowacji, Węgier i Rumunii jako pierwsi uzyskają możliwość subskrybowania usługi bez podpisywania umowy.

Internetowi widzowie będą mogli korzystać z tej samej biblioteki co obecni posiadacze HBO GO, w tym seriale, filmy, dokumenty (w tym także lokalne treści). Włodarze HBO poinformowali, że nadchodząca rewolucja będzie podobna do HBO Now – działającej na terenie USA.

HBO GO vs HBO Now

Europejska platforma będzie różniła się od HBO Now pod względem biblioteki. Dostępne będą materiały nie tylko realizowane przez samą stację, ale także w ramach obecnej współpracy z innymi dostawcami. Takim przykładem mogą być seriale „Twin Peaks” od Showtime, który w Polsce jest dostępny właśnie na HBO GO.

Kolejnym wyróżnikiem tych usług będzie cena za dostęp do treści. W wyżej wymienionych krajach, za dostęp do serwisu VOD, internauci zapłacą 6,99 euro miesięcznie. Wyjątkiem jest Rumunia – tam koszt subskrypcji jest nieco niższy i wynosi 4,99 euro miesięcznie. Przeliczając na złotówki, polscy widzowie musieliby zapłacić ok. 21-30 zł.

Europejczycy będą mogli oglądać na dwóch urządzeniach jednocześnie i podłączać do pięciu urządzeń. Standardowo, na użytkowników czekają aplikacje dostępne w telewizorach typu smart, konsolach, urządzeniach mobilnych czy tradycyjnie za pomocą strony WWW na desktopach.

Kiedy w Polsce?

Na razie firma nie ogłosiła planów otworzenia platformy dla wszystkich internautów, bez zobowiązania się z operatorami. Jak tylko uzyskamy dodatkowe opinie w tej kwestii, niezwłocznie poinformujemy na łamach naszego serwisu VODnews.pl.

Aktualizacja 14.11.2017, godz. 13:50

Oficjalny fanpage HBO Polska na naszym profilu na Facebooku poinformował o kolejnych etapach. Administratorzy dodali także, że pojawią się nowe urządzeniach, na których będzie dostępna platforma HBO GO.

HBO Polska na Facebooku
HBO Polska na FacebookuŹródło
Grafika

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL