News World

Google i Bing usuną pirackie serwisy VOD z wysokich pozycji

Wyszukiwarki Google i Bing podpisały porozumienie z rządem Wielkiej Brytanii w sprawie pozycjonowania pirackich serwisów VOD i streamingujących muzykę.

Przedstawiciele rządu Wielkiej Brytanii prowadzili długoletnie rozmowy z firmami największych wyszukiwarek Google i Bing w sprawie usunięcia linków do serwisów oferujących piracki kontent.

Zgodnie z podpisanym porozumieniem, od 1 czerwca, w wyszukiwarkach znikną portale łamiące prawa autorskiePorozumienie dotyczy tylko usunięcia ich z pierwszych stron wyszukiwań.

Według zapowiedzi firm, po wpisaniu tytułu filmu/serialu lub piosenki, na pierwszych stronach pojawią się odnośniki do legalnych źródeł.

Firma obsługująca wyszukiwarkę Google tłumaczy się, że od lat starają się walczyć z wysokimi pozycjami pirackich serwisów. Mechanizm Google’a jak i Binga opiera się na wielu algorytmach, które dostosowują się do zainteresowania i pozycjonowania za pomocą SEO. Jednakże dystrybutorzy VOD zarzucili firmie, że ich działania nie są wystarczające, a walka z twórcami nielegalnych serwisów jest niemalże znikoma. Stąd prowadzone były rozmowy z udziałem przedstawicieli Państwa.

Microsoft i Google wierzą, że nowa technologia filtrująca serwisy oferujące nielegalny kontent będzie mogła degradować na dalsze podstrony wyszukiwań. Dzięki temu mechanizmowi, strony z legalną kulturą będą mogły być bardziej pozycjonowane i wspierane.

Na chwilę obecną nie ma przesłanek, jakoby ten nowy filtr pojawił się w innych krajach, w tym w Polsce. Jak tylko uzyskamy odpowiedź w tej sprawie od polskiego oddziału – niezwłocznie poinformujemy.Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL