News World

France Télévisions z własnym serwisem sVoD

Francuski publiczny nadawca telewizyjny planuje płatny serwis VOD aby promować lokalne produkcje.

France Télévisions uruchomi serwis streamingowy w modelu subskrypcyjnym, a opłata za dostęp do usługi wyniesie 9,90 euro w skali jednego miesiąca. Państwowa telewizja wierzy, że serwis mógłby konkurować z francuskim Netflixem, choć nadrzędnym celem firmy jest promocja rodzimego kontentu.

Debiut nowego serwisu pierwotnie zaplanowano na wiosnę, ale ostatecznie włodarze publicznego nadawcy przesunęli start na jesień. Płatna platforma VoD będzie dodatkiem do istniejącego serwisu France Télévisions o nazwie Pluzz. Francuska telewizja wraz z włączeniem nowej usługi planuje odświeżyć Pluzz dodając zupełnie nowy interfejs.

Przedstawiciele publicznej telewizji ogłosili, że nadrzędnym celem płatnej usługi w modelu sVoD będzie promocja lokalnych produkcji tworzonych przez francuskich twórców i wytwórni filmowych. Obecnie trwają rozmowy m.in. z Banijay Zodiak, Cyber group Studios, Lagardère Studio, Makever, Media-participations, Univers Ciné, Newen Studios, Millimages, Xilam oraz Tétramedia.

Dodaj komentarz

Comodo SSL banner
Close

Dostarczamy newsy dzięki reklamom :)

Prosimy o wyłączenie wtyczki AdBlock lub dodanie serwisu VODnews.pl do białej listy. Gwarantujemy, że nasz reklamy nie przeszkadzają w przeglądaniu serwisu, ani nie irytują. Dziękujemy!
%d bloggers like this: