News World

Dailymotion przekształci się w platformę VOD? Właściciel Canal Plus o planach serwisu

Vivendi, właściciel kanału Canal Plus oraz serwisu Dailymotion zapowiada ogromne zmiany. Platforma będzie oferowała kotent od profesjonalnych dostawców.

Dailymotion to serwis konkurujący z największą tego typu platformą YouTube. Serwis oferuje możliwość dodawania materiałów wideo przez użytkowników. Strategia działania platformy może ulec zmianie za sprawą nowych doniesień medialnych.

Vivendi nie chcą pozostać w cieniu Googlowego giganta zdecyduje się na przemianę serwisu. Już wkrótce w serwisie Dailymotion pojawią się produkcje od dostawców kontentu VOD. Nowa odsłona ma pozwolić profesjonalnym producentom umieszczać swoje materiały – jak domyślamy się, odpłatnie. Właściciel kanału Canal Plus zamierza współpracować z nowymi wydawcami, które będą produkować treści specjalnie na platformę. Treści dotyczyłyby szerokiego zakresu, od newsowych (wydarzenia, polityka, publicystyka), przez sport, styl życia, aż po poradnikowe (np. związane z kuchnią i gotowaniem).

Według zapowiedzi nowy serwis Dailymotion będzie dostępny w czerwcu br. To odpowiedź na działania YouTube, który stworzył płatną platformę YouTube Red. W czerwonej strefie wkrótce pojawią się również kanały linearne – o czym pisaliśmy na VODnews. Jak zapowiedział koncern Google, nowa oferta ma być kablówką bez umowy.

Dailymotion jest dostępny w Polsce wraz z polską wersją językową. Serwis działa od 2005 roku i powstał w odpowiedzi na silne zainteresowanie konkurencyjną platformą YouTube. Serwis od Vivaldi ma nieco inne kryteria co do korzystania z ich usługi. W serwisie znajdują się materiały oznaczone 18+ – nie są blokowane tak jak w przypadku YT. Dodatkowo, już teraz można korzystać z różnych treści, które są dostępne za opłatą. Najprawdopodobniej ten model się dobrze przyjął i firma zamierza to rozbudować.

Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: