News World

Dailymotion przekształci się w platformę VOD? Właściciel Canal Plus o planach serwisu

Vivendi, właściciel kanału Canal Plus oraz serwisu Dailymotion zapowiada ogromne zmiany. Platforma będzie oferowała kotent od profesjonalnych dostawców.

Dailymotion to serwis konkurujący z największą tego typu platformą YouTube. Serwis oferuje możliwość dodawania materiałów wideo przez użytkowników. Strategia działania platformy może ulec zmianie za sprawą nowych doniesień medialnych.

Vivendi nie chcą pozostać w cieniu Googlowego giganta zdecyduje się na przemianę serwisu. Już wkrótce w serwisie Dailymotion pojawią się produkcje od dostawców kontentu VOD. Nowa odsłona ma pozwolić profesjonalnym producentom umieszczać swoje materiały – jak domyślamy się, odpłatnie. Właściciel kanału Canal Plus zamierza współpracować z nowymi wydawcami, które będą produkować treści specjalnie na platformę. Treści dotyczyłyby szerokiego zakresu, od newsowych (wydarzenia, polityka, publicystyka), przez sport, styl życia, aż po poradnikowe (np. związane z kuchnią i gotowaniem).

Według zapowiedzi nowy serwis Dailymotion będzie dostępny w czerwcu br. To odpowiedź na działania YouTube, który stworzył płatną platformę YouTube Red. W czerwonej strefie wkrótce pojawią się również kanały linearne – o czym pisaliśmy na VODnews. Jak zapowiedział koncern Google, nowa oferta ma być kablówką bez umowy.

Dailymotion jest dostępny w Polsce wraz z polską wersją językową. Serwis działa od 2005 roku i powstał w odpowiedzi na silne zainteresowanie konkurencyjną platformą YouTube. Serwis od Vivaldi ma nieco inne kryteria co do korzystania z ich usługi. W serwisie znajdują się materiały oznaczone 18+ – nie są blokowane tak jak w przypadku YT. Dodatkowo, już teraz można korzystać z różnych treści, które są dostępne za opłatą. Najprawdopodobniej ten model się dobrze przyjął i firma zamierza to rozbudować.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL