Biblioteka VODDAZNEleven SportsHOT! SportNewsSport VOD
Popularne

Bundesliga tylko w internecie? Sportowe platformy wchodzą do Polski

Boks w DAZN | Bundesliga w Viaplay | Globalna platforma Eleven Sports

Sportowe wydarzenia przenoszą sie do internetu. Do Polski trafią nowe platformy Viaplay oraz DAZN. Eleven Sports zapowiada globalną platformę.

Tradycyjna telewizja do tej pory miała jeden z największych atutów – sport na żywo. I nie tylko, radość z kibicowania na dużym ekranem również należało do plusów po stronie linearnej TV. Wszystko wkrótce może się zmienić za sprawą nowych serwisów sportowych. Jeszcze pod koniec roku zadebiutuje platforma DAZN, tworzona przez polski zespół. W sierpniu przyszłego roku z kolei zadebiutuje Viaplay z prawami do Bundesligi. Nie zabraknie również globalnej platformy Eleven – dostępne także w krajach bez kanałów linearnych oferowanych przez dystrybutora. Przyszłość sportowych emocji w internecie to także rewolucja operatorów satelitarnych czy kablowych – w tym Canal+ telewizja przez internet.

Eleven i Canal+ Sport stracą prawa do Bundesligi. Do Polski wkracza Viaplay!

Viaplay wchodzi do Polski. Platforma kupuje prawa do Bundesligi
Viaplay wchodzi do Polski. Platforma kupuje prawa do Bundesligi

Kibice niemieckiej ligi piłkarskiej właśnie otrzymują istotną informację. Skandynawska platforma internetowa Viaplay rozszerzy swóje horyzonty o kolejne kraje, w tym także o Polskę. Serwis Viaplay zadebiutuje w Polsce w sierpniu przyszłego roku. W momencie kiedy rozpocznie się nowy sezon Bundesligi, do której prawa zgarnęła właśnie firma NENT Group.

We wtorek skandynawska firma ogłosiła zakup praw licencyjnych do pierwszej i drugiej niemieckiej ligi. Oznacza to, że w naszym kraju sezony od 2021/2022 do 2024/2025 będą pokazywane na platformie Viaplay. Jak dowiadujemy się od twórców serwisu sportowego, Bundesliga to dopiero początek. Firma zamierza zawalczyć o kolejne prawa licencyjne na naszym rynku. Potwierdzia to także CEO Anders Jensen, który podkreślił, że ceny dostępu mają być konkurencyjne. Redakcji VODnews.pl udało się dotrzeć do nieoficjalnych informacji dotyczących polskiej ceny dostępu, która ma wynieść 34,00 zł miesięcznie.

Szczegóły oferty polskiej biblioteki sportowej Viaplay poznamy w ciągu kilku najbliższych dniach. Na ten moment nie wiadomo jednak, czy polscy nadawcy będą chcieli odkupić część praw do Bundesligi, by móc nadal pokazywać na swoich kanałach telewizyjnych.

Warto podkreślić, że w skandynawskich krajach, NENT Group posiada prawa sportowe do takich wydzrzeń jak Liga Mistrzów, Liga Europy, Formuła 1, hokejowej ligi NHL, a także angielska Premier League czy skoki narciarskie.

Marzy się nam sportowy Netfliks >>

Sportowa platforma DAZN jeszcze w tym roku. Sporty walki motywem przewodnim

Sportowa platforma DAZN wchodzi do Polski
DAZN w Polsce, DAZN, platforma sportowe, transmisje sportowe online

Serwis DAZN na łamach VODnews.pl gościł niejednokrotnie. Jako pierwsi poinformowaliśmy, że nad platformą pracuje polski zespół. Jeszcze w marcu informowaliśmy także o wejściu DAZN do Polski. Dziś przedstawiciele firmy odpowiadającej za sportowy serwis oficjalnie potwierdzają nasze doniesienia. Serwis zadebiutuje w naszym kraju już 1 grudnia br.

DAZN już teraz odsłonił wszystkie karty i wiemy, że dostęp do platformy będzie kosztował 7,99 zł. Koszt jest dużo niższy w porównaniu do tego, do czego przyzwyczaili nas nadawcy telewizyjni. Jednak należy zwrócić uwagę, że na samym początku DAZN, nie zaoferuje zbyt wiele dla naszych kibiców.

Serwis sportowy opiera się głównie na sportach walki, w tym wydarzenia transmitowane na żywo, archiwalne gale oraz filmy dokumentalne z bokserami w roli głównej. Jedną z pierwszych i najważniejszych transmisji, jaką zobaczą polscy kibice będzie walka o pas federacji WBO w wadze junior ciężkiej. O wspomniany pas skrzyżują rękawice Krzysztof Głowacki z Lawrence Okolie. Transmisja zapowiedziana jest na 12 grudnia, oczywiście do zobaczenia w serwisie DAZN.

Eleven Sports przygotowuje się do uruchomienia globalnej platformy Eleven

Eleven Sports z nową strategią
Eleven Sports z nową strategią

Międzynarodowa grupa Eleven ogłosiła zakup firmy MyCujoo zajmującej się streamingiem wydarzeń sportowych czy dystrybucją treści VOD. Elevenowi w szczególności zależało na autorskiej technologi zwanej MyCujoo Live Services, która ma być podporą globalnej platformy Eleven Sports.

Dotychczasowa oferta MyCujoo zostanie zaadaptowana przez nabywcę w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Serwis będzie działał pod nazwą Eleven i wprowadzi zupełnie nową strategię dystrybucji treści sportowych. Firma skupi się na trzech podstawowych pakietach: Eleven Next, Eleven Women oraz Eleven Esports. Ten ostatni pakiet potwierdza pogłoski, jakoby Eleven rozpoczął współpracę z zawodowymi graczami.

Platforma Eleven ma być uruchomiona w 2021 roku i dostępna globalnie, nawet na rynkach, na których nie funkcjonują kanały Eleven Sports. Przypominamy, że w Polsce są dostępne kanały z portfolio Eleven Sports, do których prawa w większości posiada Grupa Cyfrowego Polsatu (99% udziału; MGE posiada 1%). Nie wiadomo, czy dotychczasowa platforma pod adresem ElevenSports.pl zostanie wchłonięta do globalnego serwisu.

Polscy kibice mają powody do radości. Nadawcy telewizyjni otwierają się na internet

Kanały sportowe dostępne w pakiecie IPLA SPORT
Kanały sportowe dostępne w pakiecie IPLA SPORT

Być może nie wszyscy wiedzą, ale platforma IPLA powstała właśnie po to, by transmitować w internecie wydarzenia sportowe, począwszy od Mistrzostw Europy 2008 w piłce nożnej. Przez te wszystkie lata, serwis IPLA rozbudowała się o kontent filmowy, seriaowy czy popularno-naukowy. Niemniej, IPLA nadal kojarzy się z udostępnianiem wydarzeń sportowych z takich kanałów jak Polsat Sport, Eleven Sports czy Eurosport. W pakiecie IPLA Sport znaleźć można nie tylko pojedyncze transmisje sportowe, ale także 12 kanałów sportowych – w tym Polsat Sport, Eurosport, Polsat Games. W ofercie można znaleźc także pakiety Polsat Sport Premium z Ligą Mistrzów i Ligą Europy oraz oddzielny pakiet Eleven Sports.

Z czasem nadawcy telewizyjni zaczęli otwierać się na internet. Jedno z ważniejszych wydarzeń dla polskich kibiców była oferta Player+ z dostępem do kanałów sportowych Eurosport, nSport+ czy Canal+Sport. Dojrzeliśmy również do tego, by mieć otwarty dostęp do kontentu sportowego z kategorii premium. W tym celu powstała platforma Canal+ telewizja przez internet. Wraz z nowym dekoderem Canal+ BOX 4K, internauci mogą skorzystać nie tylko z dostępu do Canal+ Sport, nSport+, ale także do FightBox, Sportklub czy Eleven Sports. Technologie zastosowane na platformie pozwalają na takie funkcje jak replay TV czy przewijanie do tyłu. Z czasem pojawi się także kontent 4K, w tym transmisje sportowe.

Canal+ BOX 4K, czyli dekoder z Canal+ telewizją przez internet
Canal+ BOX 4K, czyli dekoder z Canal+ telewizją przez internet

Jak widać, zakup płatnej oferty u operatorów telewizyjnych nie jest już jedyną opcją. W czasie pandemii, dostęp do wydarzeń sportowych, których i tak jest coraz mniej z powodów oczywistych, na każdej platformie jest jak na wagę złota.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!