DAZNNewsSport VOD
Popularne

Polacy współtworzą platformę sportową DAZN

Międzynarodowa platforma sportowa DAZN szturmem zdobywa kolejne rynki. Katowicki oddział wspomaga rozwijać usługę na poziomie deweloperskim i finansowym. Czy serwis trafi do naszego kraju?

Serwis sportowy DAZN należy do brytyjskiej firmy Perform Group, dostępnej także w Polsce. Na początku powstania platformy z transmisjami sportowymi, dostęp zyskali użytkownicy z Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Japonii. Obecnie wzmagania sportowców mogą oglądać także subskrybenci ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Hiszpanii, Brazylii i Włoch. DAZN pojawia się wszędzie tam, gdzie prawa licencyjne na wybrane wydarzenia mogą zostać przejęte lub rozszerzone o transmisje w internecie. W przypadku polskiego rynku, prawa sportowe są ściśle sprzedawane nadawcom telewizyjnym. Dlatego wybrane transmisje sportowe czy materiały VOD można oglądać m.in. w IPLI (prawa od Telewizji Polsat), w Player (prawa od TVN/Discovery i nc+). Choć za sukcesem DAZN odpowiadają także Polacy, to wciąż usługa nie jest dostępna w naszym kraju.

DAZN mówi po polsku, ale tylko w zakulisowych rozmowach w Perform Group

Do użytkowników dochodzą sygnały, jakoby platforma DAZN miałaby wejść do Polski. Nie udało nam się potwierdzić tych doniesień, ale zauważyliśmy zainteresowanie tym tematem. Na naszą skrzynkę redakcyjną dostaliśmy parę wiadomości od użytkowników, którzy pytali nas o ewentualnym wejściu sportowej platformy do Polski.

Jak ustalił serwis VODnews.pl, serwis DAZN jest rozwijany przez 26 oddziałów na całym świecie. Swój sukces może zawdzięczać także Polakom, z oddziału w Katowicach. Według naszych informacji, rodacy odpowiadają m.in. za prace developerskie oraz za kwestie finansowe. Na pytanie kim jest DAZN Poland, na oficjalnej stronie czytamy:

Od 2011 roku katowicki oddział stale się rozwija, oferując ambitne projekty, możliwość pracy nad strategicznymi dla grupy produktami oraz świetną atmosferę. Tworzymy innowacyjny produkt DAZN, który udostępnia milionom użytkowników streaming wydarzeń sportowych czołowych dyscyplin. Współpracujemy z WTA, NFL, FIBA, NBA, Premier League, J.League czy BBC.

DAZN jest odpowiedzią na pirackie transmisje sportowe

W Polsce najlepszy sport możemy oglądać głównie w płatnych kanałach tematycznych, takich jak Canal+Sport czy Polsat Sport. W przypadku najwyższego zainteresowania, jakim cieszy się Liga Mistrzów, widzowie muszą uzyskać dostęp do kanału Polsat Sport Premium. Na naszym rodzimym podwórku, tak samo jak w wielu innych krajach, kwitnie nielegalna dystrybucja sygnału z meczów czy innych wydarzeń sportowych. Powstanie stricte sportowej platformy z legalnymi transmisjami w internecie, jest odpowiedzią na zapotrzebowanie, ale także szansą na budowanie świadomości legalnej kultury.

Platforma DAZN oferuje ponad 800 sportowych wydarzeń rocznie. Subskrybenci zyskują możliwość oglądania przez internet transmisji piłkarskich w najlepszych ligach w Europie (Premier League, Bundesliga, La Liga). A także zawody międzynarodowe (mistrzostwa świata i Europy). W ofercie znaleźć można również wszystkie najważniejsze rozgrywki w takich dyscyplinach jak koszykówka, futbol amerykański, baseball, hokej na lodzie, tenis, czy sporty walki.

DAZN udostępnia dwa pakiety, w ramach których można zyskać dostęp do platformy w okresie miesięcznym (19,99 dolarów) oraz rocznym (199 dolarów). Serwis umożliwia oglądanie transmisji na żywo czy materiałów archiwalnych na wszystkich popularnych urządzeniach. Mowa oczywiście o desktopie za pomocą przeglądarek, urządzeniach mobilnych (Android i iOS). DAZN dostępny jest również na konsoli xBOX S/X oraz na smart TV. Użytkownicy specjalnych urządzeń mogą liczyć na możliwość oglądania w ROKU, Apple TV, Amazon Fire TV czy VIZIO SmartCast TV.

Komentarze:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!