NetflixNews

Nie, Apple nie przejmie platformy Netflix. To tylko medialny hype

Media obiegły informacje o ewentualnym zakupie Netfliksa przez firmę Apple. To tylko wynik analizy specjalistów banku Citi.

Według analityków Citi Banku, istnieje 40% szansy, że Netflix zostanie przejęty przez giganta technologicznego Apple. Wszystko za sprawą zmian podatkowych w Stanach Zjednoczonych. Nowe rozporządzenie pozwala amerykańskim firmom bez żadnych kosztów sprowadzić środki pieniężne wygenerowane na innych rynkach światowych. Dzięki temu, globalne podmioty mogą „przetransportować” zamrożone środki do głównej siedziby znajdującej się w USA. Wspomniane zmiany były powodem, dla którego analitycy Citi „przewidują” taki ruch ze strony Netfliksa i Apple. Czy tak się stanie?

„Nie myślimy o sprzedaży” – wspomniał niegdyś prezes platformy Netflix

Reed Hastings wielokrotnie powtarzał dziennikarzom, że nie myśli o sprzedaży swojej usługi. Jak twierdzi Hastings, wielokrotnie dostawał propozycje, ale za każdym razem je odrzucał. Prezes Netfliksa potwierdza, że zbyt wiele zainwestował i zbyt dużo wysiłku włożył w firmę, żeby teraz ją sprzedawać. Reed podkreślił, że na początku nikt nie wierzył w platformę Netflix. Inwestorzy i specjaliści z branży podcinali skrzydła twierdząc, że „to nie ma prawa się udać”. Dziś serwis jest znany na całym świecie, nie ma chyba użytkownika, który nie miałby pojęcia o tej usłudze.

Netflix zmienia się na naszych oczach! Poznaj strategię globalnego serwisu VOD

Tak, Apple też idzie w ślady Netfliksa, ale…

Właściciel z siedzibą w Cupertino rozpoczął walkę o widza z sektora VOD. Nie jest tajemnicą, że od zeszłego roku, firma wciąż inwestuje miliony we własne produkcje. Więcej o tym pisaliśmy na łamach serwisu VODnews.pl. Platforma VOD od Apple jest na razie zamkniętą usługą dla wybranych – poprzez iTunesa lub za pomocą technologii Apple TV. Choć inwestycja w wideo nie jest mała, to firma z Kalifornii skupia się jednak w głównej mierze na usłudze muzycznej. I na tym polu ma zdecydowanie lepsze wyniki.

Według analizy eksperckiej, gdyby Tim Cook chciał nabyć pełny pakiet własnościowy Netfliksa, musiałby wydać na ten transfer ponad 80 miliardów dolarów.

Niewykluczone, iż w przyszłości Netflix będzie formalnie w nowych rękach, ale na chwilę obecną nic na to nie wskazuje. Jeśli takie zmiany zajdą, to raczej Reed Hastings będzie kupcem aniżeli sprzedawcą.Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: