News

Allegro zakazuje sprzedaży dostępu do Netfliksa czy HBO GO

Skończyły się nierzetelne praktyki sprzedaży dostępu do platform VOD takich jak Netflix, HBO GO czy Showmax. Allegro idzie na wojnę z oszustami.

Polscy użytkownicy wielokrotnie udowadniali, że potrafią znaleźć sposoby na tańsze dostępy do platform VOD. Zjawisko to znane jest także w innych krajach, ale tylko u nas platforma HBO GO zmieniła regulamin. Serwis pozwalał na skorzystanie kilku okresów próbnych, licząc na to, że użytkownicy po jakimś czasie będą chcieli sprawdzić nowości. Niestety, użytkownicy usuwali konta i zakładali nowe z tą samą kartą, wszystko po to, by móc ponownie skorzystać z darmowego miesiąca. Z podobnymi praktykami mierzy się Netflix, który może mieć ok. 50 tys. subskrybentów, którzy co miesiąc korzystając z darmowego okresu próbnego. Taki sam problem dotyczy wszystkich usług oferujących odnawialny abonament za pomocą kart płatniczych. Wszystko odbywa się za sprawą wirtualnych kart, które można wyrobić w kilka minut. W ten sposób, za każdym razem nasza właściwa karta płatnicza jest chowana za wirtualnymi danymi. Na pomoc przyszedł sklep internetowy Allegro – takie praktyki zaczną być nieopłacalne.

Allegro zmienia regulamin i zakazuje sprzedaży podejrzanych dostępów do serwisów Netflix, Showmax i HBO GO

W tej wojnie z nieuczciwymi użytkownikami platformy zyskują sprzymierzeńca. Największy portal zakupowy Allegro właśnie zakazał sprzedaży tzw. kodów, tokenów czy kont do znanych serwisów VOD. Zgodnie z aktualizacją regulaminu, mowa o takich serwisach jak Netflix, Showmax, HBO GO, VOD.pl oraz Player.pl. Co ciekawe, portal e-commercowy w przykładzie podaje także CDA Premium. Czyżby niegdysiejszych pirtatów ktoś oszukiwał?

38. Wszelkiego rodzaju kody, hasła, tokeny, klucze lub konta (dalej zwane łącznie „Kodami”), które umożliwiają wyłącznie nieodpłatny dostęp oraz skorzystanie z usług pozwalających na oglądanie oraz słuchanie na życzenie treści multimedialnych za pośrednictwem internetu w postaci tzw. video on demand np. Netflix, Showmax, HBO Go, Cda Premium, VOD.pl, Player.pl., za wyjątkiem kart podarunkowych lub voucher’ów, obejmujących Kody, które są dystrybuowane przez podmioty prowadzące oficjalną działalność w zakresie ich odsprzedaży, działające w ramach umów zawartych z Allegro.pl.

Wyjątkiem od zakazu jest oficjalne konto sprzedażowe przez przedstawicieli serwisów VOD. Wyjątkiem stanowią także karty podarunkowe i oficjalne vouchery.

Allegro wspomoże serwisy VOD, ale oszuści raczej nie przestaną

Serwis Allegro to jeden z wielu portali oferujących ogłoszenia prywatnych osób i przedsiębiorców. Niestety, takie praktyki raczej nadal będą prowadzone przez oszustów. Jedynie ich dystrybucja nieco się zmieni. Aby takie przedsięwzięcia nie miały racji bytu, to końcowi klienci muszą zaprzestać korzystać z tańszych, niekoniecznie moralnych rozwiązań.

Zmiana regulaminu Allegro to zapewne naciski ze strony serwisów VOD. Przedstawiciele ww. firm wielokrotnie zwracali się do portalu zakupowego o usunięcie wybranych aukcji, które miały ślady podejrzenia oszustwa. Z powodu nagminnych interwencji, Allegro najprawdopodobniej zdecydował się na ten krok.

Informacje o zmianie regulaminu są dostępne pod TYM adresem.

Tagi
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: