News

Allegro zakazuje sprzedaży dostępu do Netfliksa czy HBO GO

Skończyły się nierzetelne praktyki sprzedaży dostępu do platform VOD takich jak Netflix, HBO GO czy Showmax. Allegro idzie na wojnę z oszustami.

Polscy użytkownicy wielokrotnie udowadniali, że potrafią znaleźć sposoby na tańsze dostępy do platform VOD. Zjawisko to znane jest także w innych krajach, ale tylko u nas platforma HBO GO zmieniła regulamin. Serwis pozwalał na skorzystanie kilku okresów próbnych, licząc na to, że użytkownicy po jakimś czasie będą chcieli sprawdzić nowości. Niestety, użytkownicy usuwali konta i zakładali nowe z tą samą kartą, wszystko po to, by móc ponownie skorzystać z darmowego miesiąca. Z podobnymi praktykami mierzy się Netflix, który może mieć ok. 50 tys. subskrybentów, którzy co miesiąc korzystając z darmowego okresu próbnego. Taki sam problem dotyczy wszystkich usług oferujących odnawialny abonament za pomocą kart płatniczych. Wszystko odbywa się za sprawą wirtualnych kart, które można wyrobić w kilka minut. W ten sposób, za każdym razem nasza właściwa karta płatnicza jest chowana za wirtualnymi danymi. Na pomoc przyszedł sklep internetowy Allegro – takie praktyki zaczną być nieopłacalne.

Allegro zmienia regulamin i zakazuje sprzedaży podejrzanych dostępów do serwisów Netflix, Showmax i HBO GO

W tej wojnie z nieuczciwymi użytkownikami platformy zyskują sprzymierzeńca. Największy portal zakupowy Allegro właśnie zakazał sprzedaży tzw. kodów, tokenów czy kont do znanych serwisów VOD. Zgodnie z aktualizacją regulaminu, mowa o takich serwisach jak Netflix, Showmax, HBO GO, VOD.pl oraz Player.pl.

38. Wszelkiego rodzaju kody, hasła, tokeny, klucze lub konta (dalej zwane łącznie „Kodami”), które umożliwiają wyłącznie nieodpłatny dostęp oraz skorzystanie z usług pozwalających na oglądanie oraz słuchanie na życzenie treści multimedialnych za pośrednictwem internetu w postaci tzw. video on demand np. Netflix, Showmax, HBO Go, Cda Premium, VOD.pl, Player.pl., za wyjątkiem kart podarunkowych lub voucher’ów, obejmujących Kody, które są dystrybuowane przez podmioty prowadzące oficjalną działalność w zakresie ich odsprzedaży, działające w ramach umów zawartych z Allegro.pl.

Wyjątkiem od zakazu jest oficjalne konto sprzedażowe przez przedstawicieli serwisów VOD. Wyjątkiem stanowią także karty podarunkowe i oficjalne vouchery.

Allegro wspomoże serwisy VOD, ale oszuści raczej nie przestaną

Serwis Allegro to jeden z wielu portali oferujących ogłoszenia prywatnych osób i przedsiębiorców. Niestety, takie praktyki raczej nadal będą prowadzone przez oszustów. Jedynie ich dystrybucja nieco się zmieni. Aby takie przedsięwzięcia nie miały racji bytu, to końcowi klienci muszą zaprzestać korzystać z tańszych, niekoniecznie moralnych rozwiązań.

Zmiana regulaminu Allegro to zapewne naciski ze strony serwisów VOD. Przedstawiciele ww. firm wielokrotnie zwracali się do portalu zakupowego o usunięcie wybranych aukcji, które miały ślady podejrzenia oszustwa. Z powodu nagminnych interwencji, Allegro najprawdopodobniej zdecydował się na ten krok.

Informacje o zmianie regulaminu są dostępne pod TYM adresem.

Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: