NetflixNews

Nie tylko HBO GO walczy z Januszami. Netflix z pirackimi kontami

Z raportu SW Research wynika, że co dziesiąty subskrybent polskiej wersji serwisu Netflix korzysta z pirackiego konta. Ponad 50 tys. użytkowników najprawdopodobniej korzysta nieprzerywanie z darmowego okresu.

Firma analityczna SW Research estymuje, że pirackich kont serwisu Netflix może korzystać ponad 50 tys. nieuczciwych subskrybentów. Przedstawiciele działu analiz SW Intellifence estymuje, że w Polsce z platformy korzysta od 500 do 600 tys. użytkowników. Oznacza to, że co dziesiąty netfliksowy widz korzysta stale z darmowych okresów.

HBO GO zmienia regulamin. Czy Netflix też się ugnie?

Jak już informowaliśmy na łamach naszego serwisu VODnews.pl, polski oddział HBO GO został zmuszony do zmiany regulaminu. Wszystko dlatego, że nasi internauci wystawiali na różnych aukcjach konta, które korzystały z bezpłatnego okresu rozliczeniowego.

Okazuje się bowiem, że nie tylko HBO GO ma problemy z Januszami Biznesu. Z takimi precedensami zmagają się także inne platformy, takie jak Netflix, czy też Spotify. Wszystko przez specjalną usługę jednej z firm, która oferuje wirtualne karty płatnicze. W ten sposób, jeden użytkownik może aktywować bezpłatną ofertę w wybranych serwisach VoD.

SW Research wylicza, że Netflix może tracić na pirackich kontach ponad 2 mln złotych – licząc, że 50 tys. osób korzysta z średniego pakietu w cenie 43 zł. Firma zauważa, że wzrost skali zaobserwowano od końca 2017 roku. I pokazuje, że jeszcze jesienią ub.r., liczby te były znikome. Widoczny trend wzrostowy jest generowany od stycznia 2018 roku, co widać na poniższym wykresie.

Skala pirackich kont na Netfliksie
Skala pirackich kont na Netfliksie

Badanie wykonano metodą desk research serwisów ecommerce m.in. Allegro, OLX, Sprzedajmy.pl, etc.Tagi

Komentarze:

  1. Z tego co patrzyłem we Włoszech i w Hiszpanii, to regulamin nie został zmieniony. Czasami jest mi wstyd za Polaków.

      1. serio będziecie teraz wymieniać państwa?
        HBO Polska po prostu się zabezpieczyła, nadal można wypróbować ponownie za darmo, ale raz w roku, koniec kropka

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sprawdź także

Close
Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: