HBONews
Popularne

Koniec januszowania. Polacy wymusili zmianę regulaminu w HBO GO

Po długo wyczekiwanym momencie, HBO GO nareszcie uwolnił się dla internautów. Zaledwie po miesiącu, serwis musiał zmienić regulamin. Polacy znaleźli sposób na darmowe oglądanie.

W serwisie HBO GO zmieniono regulamin, w punkcie określającym zasady darmowego okresu testowania usługi. Najprawdopodobniej tylko w naszym kraju, użytkownicy wymusili takie zmiany. Polacy ponownie zabawili się w Januszy Biznesu i korzystali się z darmowego okresu dłużej niż ustalony miesiąc.

HBO GO za darmo? Tak, ale jest haczyk dla Januszy Biznesu

Platforma nie wprowadziła ograniczeń co do okresu próbnego dla tej samej karty płatniczej – tak jak ma się to w przypadku Netfliksa. Oznacza to, że użytkownik po skończeniu okresu testowego usuwał konto i zakładał nowe. Na kolejnym loginie mógł podpiąć ponownie tę samą kartę płatniczą i skorzystać ponownie z darmowego okresu rozliczeniowego.

Polscy użytkownicy stosowali tę metodę na tyle często, że nasz rodzimy oddział został zmuszony do wprowadzenia zmian w regulaminie. Jakiś czas temu. HBO rozesłał do swoich użytkownik e-mail z aktualizacją jednego z punktów:

Wiadomość dla użytkowników HBO GO
Wiadomość dla użytkowników HBO GO

Nagminne korzystanie z darmowego okresu nie popłaci

W punkcie 2.5. zaktualizowano przepisy, które brzmią następująco:

Użytkownik jest uprawniony do skorzystania z jednego Okresu próbnego w okresie kolejnych 12 miesięcy. Weryfikacja Użytkownika w celu zapobieżenia nadużyciom Okresu próbnego może nastąpić na postawie danych podanych przez Użytkownika, w tym m.in. na podstawie przypisanego do konta adresu e-mailowego, metody płatności lub numeru indentyfikacyjnego urządzenia. W przypadku podejrzenia nadużycia Okresu próbnego HBO może zastosować natychmiastowe środki w celu uniemożliwienia dalszego nadużycia, włączając w to wypowiedzenie Umowy.

Co grozi użytkownikom za złamanie tego przepisu?

Jak się okazuje, taka nieuczciwość nie popłaci. HBO w myśl zapisu w regulaminie informuje nie tylko o wypowiedzeniu umowy, ale także o blokadzie dedykowanego numeru MAC urządzenia. Ostatecznie, Janusz Biznesu nie będzie mógł skorzystać z platformy www.hbogo.pl na zablokowanym sprzęcie. Gdyby chciał raz jeszcze skorzystać, to musiałby nie tylko wyrobić nową kartę, ale także wymienić urządzenie.

Regulamin nadal pozwala na korzystanie z okresu próbnego więcej niż razPomimo zaktualizowanych zasad, polski widz nadal będzie mógł skorzystać kilkakrotnie z okresu próbnego całkowicie za darmo. Jednak nie więcej niż raz w ciągu 12 miesięcy. Przypominamy, że platforma została odblokowana pod koniec marca, a koszt subskrypcji wynosi 29,90 zł.

Tagi
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: