HBONews
Popularne

Polacy wymusili zmianę regulaminu w HBO GO

Po długo wyczekiwanym momencie, HBO GO nareszcie uwolnił się dla internautów. Zaledwie po miesiącu, serwis musiał zmienić regulamin. Polacy znaleźli sposób na darmowe oglądanie.

W serwisie HBO GO zmieniono regulamin, w punkcie określającym zasady darmowego okresu testowania usługi. Najprawdopodobniej tylko w naszym kraju, użytkownicy wymusili takie zmiany. Polacy przez oszukiwanie korzystali z darmowego okresu dłużej niż ustalony miesiąc.

HBO GO za darmo? Tak, ale jest haczyk dla nieuczciwych subskrybentów

Platforma nie wprowadziła ograniczeń co do okresu próbnego dla tej samej karty płatniczej – tak jak ma się to w przypadku Netfliksa. Oznacza to, że użytkownik po skończeniu okresu testowego usuwał konto i zakładał nowe. Na kolejnym loginie mógł podpiąć ponownie tę samą kartę płatniczą i skorzystać ponownie z darmowego okresu rozliczeniowego.

Polscy użytkownicy stosowali tę metodę na tyle często, że nasz rodzimy oddział został zmuszony do wprowadzenia zmian w regulaminie. Jakiś czas temu. HBO rozesłał do swoich użytkownik e-mail z aktualizacją jednego z punktów:

Wiadomość dla użytkowników HBO GO
Wiadomość dla użytkowników HBO GO

Nagminne korzystanie z darmowego okresu nie popłaci

W punkcie 2.5. zaktualizowano przepisy, które brzmią następująco:

Użytkownik jest uprawniony do skorzystania z jednego Okresu próbnego w okresie kolejnych 12 miesięcy. Weryfikacja Użytkownika w celu zapobieżenia nadużyciom Okresu próbnego może nastąpić na postawie danych podanych przez Użytkownika, w tym m.in. na podstawie przypisanego do konta adresu e-mailowego, metody płatności lub numeru indentyfikacyjnego urządzenia. W przypadku podejrzenia nadużycia Okresu próbnego HBO może zastosować natychmiastowe środki w celu uniemożliwienia dalszego nadużycia, włączając w to wypowiedzenie Umowy.

Co grozi użytkownikom za złamanie tego przepisu?

Jak się okazuje, taka nieuczciwość nie popłaci. HBO w myśl zapisu w regulaminie informuje nie tylko o wypowiedzeniu umowy, ale także o blokadzie dedykowanego numeru MAC urządzenia. Ostatecznie, taki użytkownik nie będzie mógł skorzystać z platformy www.hbogo.pl na zablokowanym sprzęcie. Gdyby chciał raz jeszcze skorzystać, to musiałby nie tylko wyrobić nową kartę, ale także wymienić urządzenie.

Regulamin nadal pozwala na korzystanie z okresu próbnego więcej niż raz

 

Pomimo zaktualizowanych zasad, polski widz nadal będzie mógł skorzystać kilkakrotnie z okresu próbnego całkowicie za darmo. Jednak nie więcej niż raz w ciągu 12 miesięcy. Przypominamy, że platforma została odblokowana pod koniec marca, a koszt subskrypcji wynosi 29,90 zł.

Komentarze:

 1. Jak trzeba mieć zryty baniak żeby łykać te brebrednue? Dopiero minął miesiąc to jakim cudem Polacy!!!wymusili zmianę regulaminu. Kiedy niby mieli oszukać masowo HBO GO? Skoro pierwszy miesiąc jest darmowy.

  1. +1. Czytam już 6ty artykuł na ten temat i nikt nie pofatygował się sprawdzić faktów. Byle jakość dziennikarska, przepisywanie niesprawdzonych informacji albo artykuły sponsorowane.

  2. Bo już pozakładali 20 kont z darmowym okresem próbnym i zaczęli je sprzedawać za grosze na allegro.
   Sam ostatnio widziałem darmowe konta do Netflix, Showmax i HBO GO.

 2. Regulamin został zmieniony zanim minął pierwszy możliwy okres rozliczeniowy od wprowadzenia usługi na rynek. Zanim minął pierwszy darmowy miesiąc. Zanim ktokolwiek mógł usługi nadużyć.

  Sensacją tutaj powinna być zatem profilaktyka i zdanie na temat Polaków w kierownictwie HBO Polska.

  Albo nie powinna, patrząc po artykule i w jakie nuty i emocje w nas celuje. Nie podoba mi się to.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!