NewsYouTube

YouTube Premium pozwoli pobierać filmy w jakości Full HD

Usługa subskrypcyjna YouTube Premium stopniowo wdraża funkcję pobierania materiałów w jakości Full HD. Opcja dostępna na razie w Indiach.

Google postanowił przeprowadzić testy z możliwością pobierania filmów w jakości Full HD (1080p). Na chwilę obecną nie wiadomo, czy testy skończą się stopniowym wdrażaniem funkcji dla wszystkich subskrybentów. Obecnie funkcja została rozszerzona dla użytkowników w Indiach posiadający urządzenia z systemem iOS.

YouTube Premium umożliwi pobieranie i oglądanie offline materiały w jakości Full HD

Funkcja pobierania i oglądania offline jest obecnie dostępna dla wszystkich subskrybentów. Jest to jeden z elementów skłaniających użytkowników do aktywacji płatnego pakietu. Jednak na tę chwilę, użytkownicy mogą pobierać materiały w jakości High (720p), Medium (360p), Low (144p). W Indiach niektórzy użytkownicy smartfonów iPhone mogą pobierać również w wyższej jakości Full HD (1080p) jak widać na poniższym zdjęciu.

YouTube Premium pozwoli na pobieranie i oglądanie offline w jakości Full HD
YouTube Premium pozwoli na pobieranie i oglądanie offline w jakości Full HD

Jak czytamy na zagranicznych serwisach, pierwsi użytkownicy posiadający urządzenie z systemem Android również dostają możliwość pobierania materiałów Full HD.

Warto wspomnieć, że o rozszerzeniu obecnej funkcji mówi się już od dłuższego czasu. Pierwsze takie rewelacje pojawiły się w lutym br., ale do tej pory temat nieco ucichł.

Google bierze się za pirackie serwisy konwertujące materiały z YouTube’a

Na łamach naszego serwisu VODnews.pl pisaliśmy o nowych sposobach na walkę z piractwem w sieci. Jedną z informacji przekazanych użytkownikom, wynika iż Google przymierza się do potępienia serwisów oferujących podobne działania co YouTube Premium. Mowa o pobieraniu filmików z YouTube’a na swoje urządzenia, konwertując przy okazji na wybrany format wideo czy np. na plik muzyczny (mp3).

Google na razie tylko straszy i nie ujawnia szczegółów. Tajemnicza broń ma być batem na tego typu usługi i wkrótce mogą przestać spełniać swoje zadanie.

Źródło
Źródło grafiki
Tagi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: