NewsYouTube

YouTube Premium pozwoli pobierać filmy w jakości Full HD

Usługa subskrypcyjna YouTube Premium stopniowo wdraża funkcję pobierania materiałów w jakości Full HD. Opcja dostępna na razie w Indiach.

Google postanowił przeprowadzić testy z możliwością pobierania filmów w jakości Full HD (1080p). Na chwilę obecną nie wiadomo, czy testy skończą się stopniowym wdrażaniem funkcji dla wszystkich subskrybentów. Obecnie funkcja została rozszerzona dla użytkowników w Indiach posiadający urządzenia z systemem iOS.

YouTube Premium umożliwi pobieranie i oglądanie offline materiały w jakości Full HD

Funkcja pobierania i oglądania offline jest obecnie dostępna dla wszystkich subskrybentów. Jest to jeden z elementów skłaniających użytkowników do aktywacji płatnego pakietu. Jednak na tę chwilę, użytkownicy mogą pobierać materiały w jakości High (720p), Medium (360p), Low (144p). W Indiach niektórzy użytkownicy smartfonów iPhone mogą pobierać również w wyższej jakości Full HD (1080p) jak widać na poniższym zdjęciu.

YouTube Premium pozwoli na pobieranie i oglądanie offline w jakości Full HD
YouTube Premium pozwoli na pobieranie i oglądanie offline w jakości Full HD

Jak czytamy na zagranicznych serwisach, pierwsi użytkownicy posiadający urządzenie z systemem Android również dostają możliwość pobierania materiałów Full HD.

Warto wspomnieć, że o rozszerzeniu obecnej funkcji mówi się już od dłuższego czasu. Pierwsze takie rewelacje pojawiły się w lutym br., ale do tej pory temat nieco ucichł.

Google bierze się za pirackie serwisy konwertujące materiały z YouTube’a

Na łamach naszego serwisu VODnews.pl pisaliśmy o nowych sposobach na walkę z piractwem w sieci. Jedną z informacji przekazanych użytkownikom, wynika iż Google przymierza się do potępienia serwisów oferujących podobne działania co YouTube Premium. Mowa o pobieraniu filmików z YouTube’a na swoje urządzenia, konwertując przy okazji na wybrany format wideo czy np. na plik muzyczny (mp3).

Google na razie tylko straszy i nie ujawnia szczegółów. Tajemnicza broń ma być batem na tego typu usługi i wkrótce mogą przestać spełniać swoje zadanie.

Źródło
Źródło grafiki

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL