NewsShowMax

Produkcje Smarzowskiego w Showmax. Kiedy premiera filmu „Kler”?

Na platformie Showmax można zobaczyć filmowe dzieła Wojciecha Smarzowskiego, w tym „Wesele”, „Dom zły”, „Drogówka” czy etiudę o księdzu poprzedzającą „Kler”.

Wojciech Smarzowski jest znanym reżyserem, niebojącym się trudnych tematów i kontrowersyjnych obrazów. Smarzowski już od czasu „Wesela” stale pokazywał swój artystyczny kunszt, zadziwiając z każdym kolejnym projektem. W ostatnim czasie głośno zrobiło się za sprawą najnowszego dzieła filmowego pt. „Kler„. Premiera w kinie odbyła się w miniony piątek. Widzowie Showmaxa będą mieli okazję obejrzeć pięć filmów Smarzowskiego,

Showmax współfinansującym film „Kler”. Kiedy premiera na platformie?

Jak się dowiedzieliśmy, najnowszy projekt Smarzowskiego również będzie oferowany subskrybentom platformy Showmax. Firma współfinansuje ten kontrowersyjny obraz i tym samym – jak się domyślamy – zagwarantowała sobie prawa do wyłączności zaraz po zejściu filmu z kin. Po określonym czasie, „Kler” trafi także do pozostałych serwisów, dystrybuowane będą przez Kino Świat.

Showmax zaproponuje historię księży w 2019 roku, ale nie później niż w pierwszym półroczu. Wszystko zależy do tego, jak długo będzie się utrzymywało zainteresowanie w kinach.

Wojciech Smarzowski zapowiedział film swoją etiudą „Ksiądz” dla Showmax

Etiuda zrealizowana przez Smarzowskiego dla Showmaxa nie była tylko owocem współpracy. To była w pewnym sensie zapowiedź najnowszego dzieła reżysera. Premiera nastąpiła w marcu u.br. Projekt „Ksiądz” z Arkadiuszem Jakubikiem w roli głównej to krótka forma filmu pokazująca w prześmiewczy sposób przygodę tytułowego bohatera. Etiudę można w dalszym ciągu oglądać na platformie Showmax, a naszych czytelników zapraszamy do serii zwiastunów pod TYM adresem.

„Ksiądz” to krótka opowieść o duszpasterzu, który w obskurnym hoteliku doświadcza serii przerażających i komplikujących jego sytuację zbiegów okoliczności. Obraz był komediową przymiarką do obecnie pokazywanego w kinach „Kleru”. Dla superfanów – w „Klerze” będzie można zobaczyć scenę z tekstem znanym z etiudy. Kwestię wypowiada znana z SNL Polska Magda Smalara.

Filmowe hity Smarzowskiego do zobaczenia na platformie Showmax

Subskrybenci serwisu VoD mogą liczyć na debiutujące dzieło artystyczne Smarzowskiego pt. „Wesele„, które zadebiutowało w 2004 roku.

Po ukazaniu obrazu polskiego festiwalu krętactwa, zawiści i pijaństwa, po pięciu latach, reżyser pokazał najmroczniejszy ze swoich obrazów – „Dom Zły„. Także z polskiego podwórka, mogliśmy zobaczyć wiejski domek z lat 80., w których śledziliśmy krwawe wydarzenia bohaterów. Jedno jest pewne, taki krwawy ślad pozostał także w pamięci widza.

Widzowie Showmaxa mogą zobaczyć także film z 2013 roku, pt. „Drogówka„. Skorumpowany świat układów, w którym dobro jest równoznaczne z koniecznością wyboru mniejszego zła, przeraża realizmem i sprawia, że na żołądku po raz kolejny ląduje ciężki, zimny głaz rozterek moralnych.

Mogłoby się wydawać, że po „Weselu” i zwiększeniu ilości alkoholu w „Drogówce”, widzów już nie zaskoczą alkoholowe libacje. Tymczasem, Smarzowski po raz kolejny pochyla się nad tym tematem pokazując alkoholizm w dosłowny i brutalny sposób. W głównej roli zobaczyliśmy Roberta Więckiewicza, którego bohater staczał się na same dno butelki – nie jednej, ani nawet dwóch. Mowa oczywiście o filmie „Pod Mocnym Aniołem„.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!