nc+ GONews

Serwis VOD dla wszystkich od nc+ już niedługo!

Obietnice prezesa nc+ Manuela Rougerona zostaną spełnione. Właśnie trwają prace nad otwartym serwisem VOD nie tylko dla abonentów platformy satelitarnej.

Jeszcze przed wakacjami światło dzienne ujrzy zupełnie nowy serwis VOD od platformy nc+. To będzie nieco inne podejście jak w przypadku usługi nc+GO. Dostęp do treści oferowanych w ramach nowego serwisu uzyska każdy zainteresowany internauta. Dokładnie tak samo działa serwis IPLA, który jest dostępny nie tylko dla abonentów Cyfrowego Polsatu.

Podczas konferencji prasowej, przedstawiciele nc+ poinformowali o zaawansowanych pracach nad nowym serwisem VOD:

Powstanie w tym roku, najpewniej latem, być może jeszcze przed latem” – dopowiedział Manuel Rougeron, prezes nc+.

To odpowiedź na rosnący trend serwisów z wideo na życzenie. Firma w ten sposób planuje pozyskać młodszych widzów, którzy stopniowo odchodzą od tradycyjnego modelu konsumpcji telewizji. Dodatkowym motorem napędowym w stronę rozwoju internetowej telewizji okazał się sukces serialu „Belfer”. Polska produkcja miała ogromne zainteresowanie w sieci, choć dostęp do emisji był szczególnie ograniczony. Podobny fenomen, choć na zupełnie innej skali dotyczy serialu „Gry o tron” od grupy medialnej HBO.

Z tego tytułu, firma nc+ nawiązała współpracę z serwisem VoD.pl udostępniając dwa pierwsze odcinki. Aktualnie we wspomnianym portalu można znaleźć odcinki od drugiego do szóstego.

Jak zapowiedział prezes Rougeron, polski oddział stacji Canal+ pracuje już nad drugą serią „Belfra”, a w planach mają trzeci sezon. Dodatkowo, stacja rozpoczęła prace nad kolejną, polską produkcją.

Zobacz wyniki oglądalności serialu Belfer >>> TUTAJ.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL