NewsSeriale VODShowMax

Polski dresiarz ze skrzydłami. Superbohater w nowym serialu Showmaxa

Showmax przymierza się do realizacji pierwszego, polskiego serialu o superbohaterze. Projekt jest na razie na bardzo wstępnym etapie.

Platforma Showmax rozpoczyna plan stworzenia pierwszego serialu typu superheroes znad Wisły. W tym celu firma zleciła rozpisanie scenariuszy do pierwszy odcinków i szacuje koszty realizacji produkcji. Takie przedsięwzięcie jest o tyle trudniejsze, że zaangażowani muszą być także specjaliści od efektów specjalnych.

Polski dresiarz z blokowisk ze skrzydłami postanawia zostać superbohaterem

Niech podniesie rękę ten, kto nigdy nie marzył o tym, by być wybawcą świata, a przynajmniej okolic, w których mieszkamy. Fani komiksowych i filmowych superbohaterów z pewnością właśnie podnieśli swoje obie dłonie. Świat ma swoich superbohaterów, od Avengersów (Iron Man, Spider-Man, Kapitan Ameryka, itd.), przez kompanów DC (Superman, Batman, The Flash, itd.), aż po Żółwie Ninja. Nigdy jednak nie doczekaliśmy się swojskiego bohatera z nadprzyrodzonymi mocami. Ten stan rzeczy wkrótce może się zmienić dzięki platformie Showmax.

Polski oddział Showmaxa przymierza się do zrealizowania serialu o polskim dresiarzu, który w pewnym dniu dostrzegł, że posiada skrzydła. Polak zdecyduje wówczas, że zostanie superbohaterem. 

Jak dowiedział się portal WirtualneMedia, nad projektem pracuje firma Telemark, czyli producent popularnych hitów, takich jak „Bez tajemnic„, „Pakt„, „Instynkt” czy nadchodzący „Nielegalni” od Canal+.

Platforma Showmax na razie sprawdza finansowe możliwości i jakość takiego przedsięwzięcia. Jeśli cała praca nad polskim serialem o superbohaterze będzie opłacalna, firma zdecyduje się na realizację tego serialu.

Superbohaterowie na polskich platformach VoD

Filmy i seriale o postaciach z nadprzyrodzonymi mocami w ostatnich czasach generują ogromne oglądalności. Widzowie na całym świecie chodzą nie tylko do kina, ale także oglądają swoich ulubieńców na małych ekranach. Tym samym Netflix chcąc pozyskać takich subskrybentów, stworzył serię Marvelowskich seriali „Daredevil”, „Jessica Jones”, „Luke Cage” oraz „Iron Fist”. Oprócz tego, na platformie znaleźć można także produkcje wytwórni DC „The Flash”, „Arrow”, „Supergirl”, „Legends of Tomorrow” czy „Gotham”.

Swoje kilka groszy dołożyła także platforma Showmax, publikując seriale Marvela, znane z amerykańskiej telewizji. Mowa przede wszystkim o superprodukcji ABC „Agent’s of S.H.I.E.L.D.”, a także o „Runaways” czy „Cloak and Dagger”. Z kolei serwis HBO GO jak na razie, poza filmowymi hitami, w swojej bibliotece posiada także „Krypton”, prequel wydarzeń znanych z „Smallville” o Supermanie.

Przypominamy, że Showmax oprócz dodatkowych materiałów dla filmów Patryka Vegi, wyprodukował swój pierwszy serial „Rojst” o głębokich czasach PRLu. Platforma współfinansuje również kontrowersyjną produkcję Wojciecha Smarzowskiego „Kler”, który w nowym roku zadebiutuje w bibliotece Showmaxa.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!