Filmy VODNewsShowMax

Konstrowersyjny film „Kler” Smarzowskiego trafi do Showmaxa

Wojciech Smarzowski znany jest z kontrowersyjnych filmów. Tym razem przygotowuje produkcję o księżach pt. „Kler”. Po dystrybucji kinowej, tytuł trafi najpierw do platformy Showmax.

Platforma Showmax jest jednym z koproducentów najnowszego dzieła Wojciecha Smarzowskiego zatytułowanego „Kler”. Film pojawi się na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, a do kin trafi po wakacjach. Po dystrybucji kinowej, Showmax będzie miał na wyłączność do dystrybucji w serwisach VoD przez określony termin.

„Kler” to kontrowersyjny przekaz o życiu księży w Polsce

Nakręcone dzieło Smarzowskiego może podzielić Polaków. To nie pierwszy raz, kiedy reżyser tworzy kontrowersyjną fabułę. Twórca „Wołynia” powraca tym razem z filmem „Kler” opowiadającego o losach trzech księży.

W filmie będziemy śledzić poczynania trzech duchownych, którzy tak samo jak ich wierni – nic co ludzkie, nie jest im obce. W produkcji nie zabraknie prawdziwego obrazu Kościoła „od strony zakrystii”. To szczery, niewygodny i trudny przekaz o dzisiejszych posłańcach Kościoła. Według zapewnień Smarzowskiego, film przytoczy także wątki o przemilczanych sprawach, o których żaden z księży nie chce mówić głośno.

Twórcy tego projektu mówią o tym, że nie zamierzają krytykować religię czy poddawać wiernych wątpliwościami. Ma być to tylko wierne odzwierciedlenie tego, co przeżywają księża, kiedy nie odprawiają mszy świętej.

W obsadzie znaleźli się Janusz Gajos, Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak, Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Mateusz Więcławek, Iza Kuna, Iwona Bielska, Mirosław Haniszewski, Bartosz Bielenia, Michał Gadomski.

Jakie wątki zostaną rozegrane w filmie Wojciecha Smarzowskiego?

Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce… Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.

Premiera w kinach już 29 września, potem na platformie Showmax

Jak dowiedział się serwis WirtualneMedia, Showmax jest współproducentem tego przedsięwzięcia. W ten sposób, serwis VOD zagwarantował sobie prawo do pierwszeństwa w dystrybucji filmu w sieci. Jeżeli umowa między partnerami zawiera standardowe zapisy dystrybucyjne, to produkcja może trafić do biblioteki Showmaxa dopiero w nowym roku.

Producentem filmu „Kler” jest także Kino Świat, więc można przepuszczać, iż tytuł będzie dystrybuowany w późniejszych terminach w pozostałych serwisach VOD i OTT oraz w tradycyjnej telewizji.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!