NetflixNews
Popularne

Playstation, Xbox czy Netflix? Gry w popularnym serwisie VoD

To nie jest żart, 1 kwietnia już jakiś czas temu minął. Netflix nawiązał współpracę z producentem gier na podstawie filmów i seriali. W serwisie pojawią się gry wideo…

W ostatnich latach śledzimy większe zainteresowanie grami kreowanymi na seriale. Poprzez takie tytuły, gracz ma możliwość decydowanie się o dalszych losach bohatera/bohaterów. Decyzje, które podejmie niosą za sobą konsekwencje. W ostateczności, na koniec fabuły rozstrzyga się, który z bohaterów pozostał przy życiu, czy też miał najlepsze rezultaty. Wśród głośnych tytułów znaleźć można m.in. takie gry jak „Life is Strange” czy „The Last of Us”. Wśród producentów rozrywki konsolowej czy komputerowej znajduje się jeden, który specjalizuje się właśnie w tego typu grach. Co więcej, to właśnie Telltale Games realizuje gry na podstawie znanych filmów i seriali.

Netflix nawiązał współpracę z Telltale Games. Wśród głośnych tytułów „The Walking Dead” i „Game of Thrones”

W ramach nawiązanej współpracy, na platformie oferującej wideo na życzenie pojawią się… gry wideo. Netflix wybrał Telltale Games, gdyż producent tworzy historie znane z seriali. Na swoim koncie posiada już kilka opowieści z „The Walking Dead„. To niezwykle wzruszająca i pełna akcji historia o przetrwaniu w świecie, gdzie współistnieją zombie. Zapewne każdy z Was zna seriali realizowany przez stację AMC, a w Polsce emitowany na kanale FOX. Wyobraźcie sobie teraz te wszystkie emocje, które Wam towarzyszyły podczas oglądania – i pomnóżcie razy dziesięć. Podobną rozrywkę zapewniają bohaterowie „Game of Thrones„.

W ofercie Telltale Games znaleźć można taki tytuł jak „The Wolf Among Us„, który można porównać chociażby do „Grimm” czy „Once Upon a Time„. Firma zrealizowała także historie superbohaterów, w tym „Batman – The Telltale Series„, a także „Marvel’s Guardians of the Galaxy: The Telltale Series„. Wśród wydanych gier znaleźć można również odpowiednik filmu „Jurassic Park” i „Powrót do przyszłości” oraz przygody bohatera znanego z gier „Minecraft: Story Mode„. I to właśnie ta ostatnia gra wideo pojawi się w pierwszej kolejności w bibliotece Netfliksa.

Netflix Gry zaproponuje na początek stary, poczciwy Minecraft

Wszystkie gry od tego producenta charakteryzuje dwa czynniki: historie na podstawie znanych filmów i seriali, a także rozłożenie fabuły na odcinki. Tak samo jest w przypadku „Minecraft: Story Mode”.

Zapewne zapytaliście się w tym momencie, czy gry oferowane przez Netfliksa będą wymagały instalacji. Otóż nie. Minecraft i przyszłe tytuły będą streamowane tak samo jak wszystkie dostępne materiały na platformie. Nowością będzie fakt, że podczas „oglądania” subskrybent będzie mógł za pomocą pilota lub myszki podjąć decyzje o dalszych losach bohaterów.

Netflix potwierdza. Pięć interaktywnych odcinków jeszcze w tym roku

Data premiery gry na Netfliksie na razie jest owiana tajemnicą. Nie wiadomo także, czy produkcje Telltale Games będą dostępne na całym świecie. Jak udało nam się dowiedzieć, firma pracuje już nad nową grą osadzoną w świecie „Stranger Things„.

Wszystkie serie Telltale Games można sprawdzić TUTAJ.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL