NewsPlayer

Wysokiej jakości materiały na Player.pl z nową technologią redGalaxy

Serwis Player.pl zyskał nową technologię redGalaxy pozwalającą na udostępnianie materiały w wysokiej jakości dla wielu użytkowników.

Stworzona i rozwijana przez Atende Software platforma technologiczna redGalaxy służy do budowy telewizji internetowej i umożliwia udostępnianie treści o bardzo wysokiej jakości praktycznie nieograniczonej liczbie widzów. Platforma składa się z całego zestawu narzędzi niezbędnych do oferowania usługi telewizji internetowej. Dotychczas player korzystał z usługi redGalaxy na potrzeby przechowywania, transkodowania i dystrybucji materiałów multimedialnych. Zawarta we wrześniu 2017 roku umowa rozszerza współpracę o komponent redGalaxy Portal, w oparciu o który zbudowany został nowy serwis player, wraz z modułem do zarządzania treścią.

Projekt wdrożeniowy został zrealizowany w niespełna trzy miesiące, a jego zwieńczeniem było przełączenie usługi player na nową platformę technologiczną, które zostało zrealizowane w nocy z dnia 21 na 22 listopada 2017 r. W ramach zawartej umowy Atende Software zajmie się również utrzymaniem systemu oraz rozwojem usługi.

Jednocześnie z wdrożeniem nowej platformy technologicznej użytkownicy uzyskali dostęp do nowej oferty w ramach usługi player+, która jest efektem współpracy TVN i ITI Neovision.

Więcej o wspólnej ofercie serwisu TVNu i platformy nc+ do poczytania TUTAJ.

Atende Software stworzyło światowej klasy rozwiązanie z zakresu OTT. Szczególnie doceniamy jego niezawodność i wydajność, a także niezwykle krótki czas wdrożenia. – mówi Przemysław Aksiuczyc, Dyrektor Działu IT TVN.

Grupa TVN od 2011 roku wykorzystywała naszą usługę CDN do obsługi strumieniowania treści. Jesteśmy dumni, że obdarzono nas zaufaniem, poszerzając zakres współpracy. Wierzymy, że nasze doświadczenie wpłynie pozytywnie na dalszy rozwój technologiczny platformy. Podnosząc jeszcze bardziej jakość usług i komfort użytkowania. – mówi Przemysław Frasunek, Dyrektor Działu Rozwiązań Multimedialnych Atende Software.Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL