NewsTylko na VODnews.pl

Nowy sezon VideoWars by ScreenLovers już w listopadzie. Multiscreen na czasie

Serwis VODnews.pl objął patronat nad VideoWars by ScreenLovers 4, prawdopodobnie najlepszą konferencją o wideo i telewizji w Polsce. Zapraszamy na serial z specjalistami w branży TV i VOD.

Nadchodzi czwarty sezon prawdopodobnie najlepszego serialu VideoWars by ScreenLovers z specjalistami z branży TV i VOD w roli głównej. W jesiennym sezonie pojawi się aż 13 odcinków, w ramach których poznamy wydarzenia telewizyjne i internetowe z naciskiem na treści wideo. Najnowszy sezon zapowiada zderzenie cywilizacji w multiscreeningu, gdzie coraz częściej zacierają się różnice. O wiecznej definicji „telewizja nie umiera” i nowych szansach rozwoju internetowej telewizji już 20 listopada w Warszawie.

Konferencja VideoWars by ScreenLovers 4 późną jesienią w Warszawie. Kto w obsadzie?

Już w zapowiadanym trailerze możemy mieć pewność, że czwarty sezon rozpoczną znani szerszej widowni gospodarze serialu VideoWars by ScreenLovers – Joanna Nowakowska i Wojciech Kowalczyk. Twórcy konferencji po raz czwarty zabiorą swoją widownię po aktualnych trendach na rynku multiscreen. Duet łączący dwa światy telewizji i e-wideo zapoczątkuje nową serię, która zapowiada się niezmiennie ciekawie. Co zobaczymy w nadchodzących odcinkach? W programie m.in. trendy w segmencie SVOD, płatnej TV, rynek pracy w mediach i reklamie czy najgorętsze formaty programowe ze świata.

Już 20 listopada w Kinie Wisła profesjonaliści z rynku multiscreen opowiedzą o:

  • nowych pomysłach na zakup reklamy wideo (addressable TV);
  • trendach w programmingu ze świata;
  • nowinkach w zakresie pomiaru wideo;
  • rynku pracy w mediach i reklamie (badanie ScreenLovers i IAB Polska);
  • roli reklamy TV i VOD w strategiach top marketerów.

Na głównej antenie VideoWars by ScreenLovers pojawią się m.in. przedstawiciele Polsat Media, Play czy K7 Media. Na scenie pojawią się również reprezentanci Ampere Analysis, Mondelez, Gemius, Nielsen, Screen Network oraz Wavemaker.

Gwiazdy VideoWars by ScreenLovers 4
Gwiazdy VideoWars by ScreenLovers 4

David Ciaramella w roli głównej w pierwszym odcinku. Przegląd najciekawszych formatów telewizyjnych

David Ciaramella, communications manager, reprezentujący K7 Media opowie o najnowszych trendach w formatach telewizyjnych. Fani VideoWars by ScreenLovers doskonale wiedzą, że jest to jeden z stałych elementów serialu. Jak zawsze widzowie ruszą w podróż dookoła świata i zobaczą najciekawsze i intrygujące programy telewizyjne.

Nasze rodzime produkcje również zyskują na prestiżu nie tylko w Polsce, ale i poza granicami kraju. W kolejnych odcinkach poznamy zasady dystrybucji międzynarodowych produkcji. Najlepszym tego przykładem będą właśnie „Zasady przyjemności” w koprodukcji Canal+, a opowie o tym Dariusz Jabłoński, prezes Apple Film Production. W roli głównej w jednym z początkowych epizodów zobaczymy również Guya Bissona, research director Ampere Analysis. To właśnie ten członek obsady VideoWars by ScreenLovers dostarcza widzom dane o oglądalnościach w internetowych serwisach VOD. Cześć danych raportowych mogliśmy poczytać na łamach VODnews.pl przy okazji rosnącego zainteresowania subskrypcjami. Więcej na ten temat pisaliśmy pod TYM adresem.

Wideomarketing i walka o budżety wśród najważniejszych graczy

W najnowszym sezonie, w odcinkach od czwartego do szóstego będziemy świadkami konwersacji o wideobudżetach. I nie tylko, dowiemy się więcej o wideo marketingu, także oczami największych graczy – TVN Media, Google, Facebook czy Polsat Media. Nie zabraknie kilka wątków o efektywnościach działań powiązanymi z wideo – widziane oczami Adama Jankowskiego (IKEA) i Szymona Lipińskiego (Wavemaker).

Druga część czwartej edycji skupi się na kreowaniu nowych aktorów w postaci influencerów. Temat będzie początkiem o rozmowach na temat mierzenia oglądalności także w internecie. Podczas kręcenia zrodzi się również wątek o serwisach sVOD i nowym sposobie emisji reklam w tradycyjnej telewizji.

Przyszłość telewizji i serwisów VOD wątkami przewodnimi w końcowych epizodach VideoWars by ScreenLovers

Za kulisami najważniejszych wydarzeń związanych z telewizją i z e-wideo w Polsce stoją nie tylko widzowie. To także pracodawcy, organizacje i nadawcy telewizyjni. O tym dlaczego powstają wybrane formaty i są oczkami w głowie dyrektorów finansowych kanałów TV.

Reasumując nadchodzący sezon – będzie się działo! Czy sukces na polu tradycyjnej telewizji okaże się równie kluczem w sferze digitalowym? Tego dowiemy się w czwartym sezonie serialu VideoWars by ScreenLovers. Premiera zapowiedziana jest na 20 listopada br. w Kinie Wisła w Warszawie. Więcej szczegółów i bilet na seans można uzyskać na oficjalnej stronie pod TYM adresem. Redakcja VODnews.pl jako patronat zaprasza na prawdopodobnie najlepszą konferencję o telewizji i wideo w Polsce.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!