NewsSeriale VODTVP VOD

Nowe odcinki kultowego serialu „Korona Królów” jesienią w TVP VOD

„Kultowa produkcja” – jak mawia prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski – powróci z nowymi odcinkami. Kontynuacje przygód królewskiego rodu do zobaczenia jesienią w serwisie TVP VOD.

Telewizja Polska właśnie rozpoczęła zdjęcia do drugiego sezonu „Korony Królów”. Premierę zaplanowano od września br., ale najprawdopodobniej użytkownicy serwisu TVP VOD będą mogli zobaczyć przedpremierowe odcinki.

„Korona Królów” ponownie TVP VOD

W najnowszych odcinkach nie zobaczymy już Mateusza Króla, odtwórcy roli króla Kazimierza Wielkiego. Aktor rozstał się z ekipą i nie pojawił się na planie przy kręceniu nowych odcinków. TVP zdecydował się zatrudnić do tej roli Andrzeja Hausnera. Wszystko dlatego, że w serialu będzie przeskok w czasie o kilka lat i tym samym Władca powinien wyglądać nieco starzej.

Przypominamy, że losy odgrywane w serialu przedstawiają kulisy władzy Kazimierza Wielkiego – króla Polski – panującego w latach 1333-1370. Zgodnie z historią, był to ostatni władca z dynastii Piastów. Jak czytamy w komunikacie prasowym, w nowej serii poznamy bliżej losy drugiego Piasta, tj. Bolka II Małego. W serialu zobaczymy także rozbudowane wątki z siostrą Króla Kazimierza Wielkiego – królowej Elżbiety Węgierskiej.

W najnowszych odcinkach widzowie przekonają się jak doszło pokoju z Krzyżakami w Kaliszu. A także co spowodowało początek konfliktu Bolka z Janem Luksemburskim. Dla internautów TVP VOD serial odkryje także kulisy wojny polsko-czeskiej.

Przedpremierowo w TVP VOD – za darmo dla subskrybentów „Strefy ABO”

Telewizja Publiczna najprawdopodobniej nadal będzie udostępniać odcinki jeszcze przed emisją w TV. Odpłatnie dla każdego internauty, lub za darmo dla użytkowników „Strefy ABO”. Przypominamy, że dostęp do tej strefy jest płatny lub bezpłatny w przypadku regularnego opłacania abonamentu RTV. Użytkownicy, którzy mieli już zarejestrowany numer abonenta opłacającego możliwość odbioru audiowizualnych urządzeń RTV korzystali do tej pory z zakładki „Strefa Widza„. Została ona zmieniona na nową, płatną strefę sVOD. Do tej pory, z takiej możliwości skorzystało 20 tys. internautów. Dzięki odświeżonej ofercie, TVP chce spopularyzować swoją platformę i liczy na 50 proc. wzrost użytkowników. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.Warto dodać, że Jacek Kurski chciał udostępnić „Koronę Królów” do internetu jeszcze przed emisją telewizyjną. Plany się zmieniły i zamiast „spektakularnego serialu”, w sieci będzie udostępniania tylko „krótka forma”.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL