NewsSeriale VODTVP VOD

Miał być „spektakularny serial” dla TVP VOD, a będzie tylko „krótka forma”

Jacek Kurski w zeszłym roku zapowiadał „spektakularny serial”, który miał pierwotnie zadebiutować tylko w serwisie TVP VOD. Na jesieni plany się ziszczą, ale produkowany jest tylko mini serial.

Obecny Prezes Telewizji Polskiej – Jacek Kurski – wielokrotnie informował media o inwestycji internetowej telewizji TVP VOD. Jeszcze pod wakacji w ub.r., Prezes TVP VOD zapowiadał „spektakularny serial”, który miał pojawić się najpierw w internecie, a dopiero później w linearnej telewizji. Kurski najprawdopodobniej mówił o „Koronie Królów”, ale ostatecznie zdecydowano się na pierwotną emisję w tradycyjnej telewizji. Teraz temat powrócił i choć nie będzie to wysokobudżetowa produkcja, to jednak jakaś „krótka forma” będzie produkowana tylko na potrzeby serwisy TVP VOD, specjalnie dla subskrybentów „Strefy ABO”.

„Strefa ABO” to płatna biblioteka TVP VOD. Za darmo dla opłacających abonament RTV. Sprawdź >>> 

Krótkie formy tylko na platformie TVP VOD – i nie będzie to przedsięwzięcie w pokroju serialu „Korona Królów”

Choć pierwotnie zapowiadano „spektakularną” produkcję, to jednak jesienna premiera będzie się miała nijak do „Korony Królów”. Na ostatniej konferencji prasowej Telewizji Polskiej, przedstawiciele stacji zapowiedzieli pierwszą produkcję tylko na potrzeby internetowej telewizji. Mowa jednak o krótkiej formy, każdy odcinek miałby trwać po 8-10 minut. Jak podkreślili pracownicy TVP, będzie to najprawdopodobniej mini serial.

Włodarze publicznej stacji przeanalizowali, że produkcja nietelewizyjna kosztowałaby niemal tyle samo, co ich flagowe seriale. To się po prostu nie kalkuluje, więc w serwisie pojawi się serial z krótkimi odcinkami, czyli tak jak publikowane są np. w serwisie YouTube.

Maciej Stanecki, członek zarządu Telewizji Polskiej, powiedział dziennikarzom, że jest pewny rozgłosu – zwłaszcza w portalach społeczności. Być może powtórzą „sukces” wiralowy jakim stał się serial „Korona Królów” – bo jak wiadomo, nie ważne jak mówią – ważne, że w ogóle mówią!Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!