NetflixNews

O co chodzi z nową pakietyzacją Netfliksa?

Jako pierwsi poinformowaliśmy o testowaniu nowej pakietyzacji w serwisie Netflix w Polsce. Teraz media piszą różne informacje o zmianach. Gdzie leży prawda?

Zagraniczne media zaczęły rozpisywać się o nadchodzących testach Netfliksa. Wówczas dotarły do nas informacje, że pojawi się nowy pakiet ULTRA wraz z technologią HDR. Z informacji wynikało także, że starsze pakiety zostaną uszczuplone, w tym mniejsza liczba urządzeń w ramach jednego konta. Serwis VODnews.pl jako pierwszy zauważył, że w Polsce również prowadzane są testy z nowym pakietem, ale użytkownicy przedstawiają różne warianty.

Testy w pakietyzacji na platformie Netflix. O co tak naprawdę chodzi?

Testy prowadzone są przede wszystkim dla nowych użytkowników. Co więcej, nie wszyscy internauci mogą zobaczyć nowy pakiet ULTRA. Ci, którzy mieli styczność z nowymi ofertami, mówią o różnych szczegółach. Jedni widzą w pakiecie ULTRA dodatkową, lepszą jakość dźwięku, inni zaś technologię HDR. Ponadto, część użytkowników wskazała, że opłata miesięczna za najwyższy pakiet wynosi 63 zł. Wybrani użytkownicy podsyłali nam screeny, iż pakiet miałby kosztować 74 zł. Warto podkreślić, że różnią się wersję co do ilości urządzeń w obecnym pakiecie PREMIUM. Kilku użytkowników pokazało screeny z liczbą 2, a inni zaś z liczbą 4.

Skąd tyle zamieszania? Okazuje się bowiem, że jest to efekt testów Netfliksa. Właśnie w ten sposób sprawdza zainteresowanie wybranymi wariantami. W rozmowie z WirtualnymiMediami, przedstawiciele polskiego oddziału potwierdzili, że prowadzone są testy. Jak informują, na razie nie wiadomo, czy takie pakiety zostaną na stałe wdrożone w Polsce, w każdej chwili subskrybent będzie mógł wybrać inną, podstawową ofertę.

Koniec z współdzieleniem kont na Netfliksie?

Zmiany te dotkną przede wszystkim subskrybentów, którzy współdzielą koszty za korzystanie z platformy. W Polsce, najwyższy (obecny) pakiet dzielony jest na cztery osoby, a pojedyncza opłata wynosi ok. 13 zł. Warto zauważyć, że nastąpiła zmiana w regulaminie. Jak czytamy w nowej treści, z konta będzie mogły korzystać X użytkowników (w zależności od planu) tylko z jednego IP. W ten sposób, z Netfliksa może korzystać tylko gospodarstwo domowe, a nie jak do tej pory – każdy użytkownik z całej Polski. Nie wiadomo jednak, czy nowe zapisy będą na stałe, tym bardziej, że istnieje pewne ograniczenie. Co z użytkownikami, którzy oglądają nie tylko np. na komputerze/TV, ale także na urządzeniach mobilnych? Wówczas może korzystać nie z WIFI, a z danych na smartfonie. I co w przypadku, gdyby wybrany subskrybent pojechał np. do cioci i skorzystał z jej internetu?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL