NetflixNews

Netflix testuje nowy pakiet. Ograniczy liczbę współdzielących konto?

Zagraniczni użytkownicy wychwycili zmiany w pakietyzacji platformy Netflix. Pojawi się nowy pakiet „Ultra”? Zmiany dotyczą także współdzielenia kont.

W sieci pojawiły się screeny nowej pakietyzacji na platformie Netflix. Obecnie trwają testy w wybranych krajach i nie wiadomo, czy akcja jest kontrolowanym przeciekiem. Jak się okazuje, Netflix na razie nie potwierdza zmian, firma stale coś testuje, ale nie jest to jednoznaczne z wprowadzeniem zmian w życie.

Nowy pakiet „Ultra” i zmiany w liczbie współdzielących konto

Serwis TuttoAndroid opublikował screen, na którym widzimy nowy pakiet „Ultra”. Jest to najwyższa opcja, która w porównaniu do tańszych pakietów posiada technologię HDR. Jak widzimy na poniższej grafice, zmiany mają dotyczyć także współdzielenia kont. Obecny pakiet „Premium” posiada limit do 4 urządzeń, po zmianach liczba ta ma zejść do 2. Jeżeli użytkownicy obecnie najwyższego pakietu chcieliby utrzymać liczbę profili, musieliby przejść na jeszcze wyższą ofertę.

Netflix testuje nowy cennik, pakiet "Ultra" oraz opcję HDR
Netflix testuje nowy cennik, pakiet „Ultra” oraz opcję HDR

Najnowszy pakiet kosztował by prawie 17 euro, czyli ok. 68 zł. Taka cena byłaby absurdalna z punktu widzenia polskiego internauty. Taki koszt średnio opłacany jest przez gospodarstwo domowe za płatną telewizję satelitarną czy kablową.

Z kolei obniżenie liczby urządzeń w ramach pakietu „Premium” może być odpowiedzią i zarówno zaprzeczeniem dot. stosunku Netfliksa do współdzielenia kont. W Polsce zjawisko to jest powszechne, gdzie użytkownicy szukają innych widzów do kompletu, aby współdzielić koszty subskrypcji, gdzie na jedną osobę wynosi ok. 13 zł. Jeszcze w zeszłym roku, Reed Hastings otwarcie mówił, że firma nie sprawdza specjalnie, czy do danego konta jest podpinanych więcej urządzeń, czy też konto jest współdzielone przez obce osoby. Upominał tylko o prywatność i ochronę danych osobowych. Takie stanowisko na dzień dzisiejszy zdaje się być odwołane. Wystarczy spojrzeć, że w pakiecie „Premium” liczba urządzeń miałaby spać z 4 do 2.

Naszym zdaniem, ten wyciek pakietów to zamierzony cel. Netflix nieoficjalnie chce sprawdzić reakcje użytkowników na ewentualne wprowadzenie zmian w pakietyzacji. Być może sprawa dotyczy tylko i wyłącznie zmniejszenia liczby urządzeń. Wkrótce możemy się jednak dowiedzieć, o co tak naprawdę chodzi…

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL