IPLANetflixNewsPlayerShowMax

Szykuje się kryminalna jesień w serwisach VOD. Nowe seriale (wideo)

IPLA (Ślad), Player (Pułapka, Pod powierzchnią), Player+ (Nielegalni), Rojst (Showmax), Netflix (1983)

Nadchodząca jesień utrzyma gorący klimat tegorocznych wakacji. Serwisy VOD szykują nowości, wśród których do zobaczenia będą kryminalne i szpiegowskie seriale.

Ramówka jesienna na platformach VoD będzie przepełniona nowościami. Większość nowych pozycji to programy rozrywkowe, ale swoje miejsce zagrzeją także seriale sensacyjne, historyczne czy kryminalne. Do tego ostatniego gatunku przygotowano aż sześć propozycji. Telewizja Polsat (IPLA) zamierza powalczyć o widzów amerykańskich hitów, takich jak serie „CSI: Kryminalne zagadki…” czy „Kości”. Mowa o „Śladzie„, który już od września wejdzie na antenę Polsatu oraz do internetowej telewizji IPLA. Z kolei stacja TVN oraz serwis Player.pl zapowiadają dwa seriale w tej tematyce, tj. „Pułapka” z Agatą Kuleszą w roli głównej, a także „Pod powierzchnią„, gdzie zobaczymy Magdalenę Boczarską. W ramach pakietu Player+, subskrybenci będą mogli cieszyć się z widowiska jakie zapewni Canal+ w najnowszej produkcji „Nielegalni„.

Swoje pięć groszy dołoży nie kto inny jak Showmax z serialem „Rojst„. Do serialowych premier zaliczyć możemy również pierwszy, oryginalny serial Netfliksa „1983”. Nie jest to stricte kryminalny serial, ale zawiera podobne elementy, takie jak zabójstwa, strzelaniny czy próby radzenia sobie w zagrażających sytuacjach. Nie wiadomo jednak, czy produkcja pojawi się na jesieni, ale na pewno jeszcze w tym roku.

„Ślad” (IPLA)

Nowy serial kryminalny "Ślad" w internetowej telewizji IPLA
Nowy serial kryminalny „Ślad” w internetowej telewizji IPLA

Telewizja Polsat w swoim komunikacie podsumowuje:

Produkcja przeniesie widzów w mroczny, ale jakże fascynujący świat zagadek kryminalnych. Jak wiadomo, przestępstwo doskonałe nie istnieje, ponieważ po każdej zbrodni zostaje… „Ślad”!

Grupą specjalnego wydziału dochodzeniowo-śledczego CWŚ dowodzi Renata Różańska (Anita Jancia – „Dzień kobiet”, „Wataha”) podinspektor policji, profesor nauk medycznych – biochemik. „Żelazna dama” jest trudnym, ale sprawiedliwym liderem zespołu. Zawsze może liczyć na swojego zastępcę – nadkomisarza Rafała Walczaka (Mariusz Jakus – „Symetria”, „Fala zbrodni”), chociaż jest jedynym pracownikiem wydziału narzuconym jej przez przełożonych. Mężczyzna działa na granicy prawa i w związku z tym często wchodzi w konflikty ze swoją szefową.

Do zespołu Renaty należy także jej przyjaciółka – lekarz medycyny sądowej Anna Szpunar (Aleksandra Hamkało – „Big Love”, „Ziarno prawdy”), dla której widok krwi i zwłok jest rzeczą normalną jak poranna kawa. W CWŚ bardzo przydaje się nieustępliwy, ale pełen uroku osobistego technik IT Tomasz Bączyk (Kamil Szeptycki – „Kamienie na szaniec”). W poszukiwaniu śladów na miejscu zbrodni nieoceniony jest podkomisarz Artur Kotowicz „KOT” (Cezary Łukaszewicz – „Kruk”) – doświadczony, ale bardzo zagadkowy analityk.

Zwiastun serialu „Ślad”

Pod powierzchnią (Player)

Wprawdzie, nie jest to stricte kryminalny serial, ale pokaże użytkownikom mroczne relacje między bohaterami. W produkcji główną rolę miała zagrać Alicja Bachleda-Curuś, ale z powodów osobistych musiała zrezygnować. Główną postać odegra Magdalena Boczarska.

O tym serialu pisaliśmy już na łamach naszego serwisu VODnews.pl pod TYM adresem.

Nowa produkcja to serial obyczajowy, który wciągnie widzów pod powierzchnię zagadkowych relacji pomiędzy czwórką głównych bohaterów. Pozornie kochające się małżeństwo (Magdalena Boczarska i Bartłomiej Topa) skrywa przed światem swoją tajemnicę. Ojciec i zbuntowana nastolatka (Łukasz Simlat i Maria Kowalska) próbują na nowo stworzyć rodzinę. Pewnego dnia pod koniec wakacji, ścieżki tych bohaterów skrzyżują się plącząc ich losy już na zawsze. To nieuchronne spotkanie da początek burzliwym wydarzeniom pełnym namiętności. Ale im silniej będą się starali budować szczęśliwe życie, tym bardziej będą tonąć w rzece własnych słabości. A wszystko to doprowadzi do zbrodni… Czy można było jej zapobiec?

„Pod powierzchnią” opowiadać będzie o mrocznych tajemnicach, jakie kryją się za zamkniętymi drzwiami naszych domów. O kłamstwach, za które trzeba zapłacić najwyższą cenę i o grzechach, które niszczą nas samych. To próba odpowiedzi na pytanie, jak dobrze znamy tych, których kochamy najbardziej?

Oglądaj przedpremierowo dzięki pakietowi START za 10 zł per 30 dni. Szczegóły >>

Pod powierzchnią - serial z mrocznymi relacjami
Pod powierzchnią – serial z mrocznymi relacjami

Pułapka (Player)

Sześcioodcinkowy serial obyczajowo-kryminalny realizowany na zlecenie stacji telewizyjnej TVN (właściciel Playera). Rolę główną zagra Agata Kulesza, która wcieli się w Olgę Sawicką – pisarkę powieści kryminalnych. Autorka szukając inspiracji do swojej najnowszej powieści trafia na sprawę dotyczącej nastoletniej dziewczyny. Pozornie prosty temat, który z góry powinien zostać rozwiązany – tak w rzeczywiści nie jest. Jak się okazuje, w tej sprawie istnieje jednak drugie dno. Pisarka zostaje nieoczekiwanie wtajemniczona w intrygę i uczestniczy w niebezpiecznej pułapce. Olga zdaje sobie sprawę, że tym razem nie jest to fikcja, a naprawdę jest w ogromnym niebezpieczeństwie i toczy się bardzo groźna gra. Stawką jest oczywiście życie.

Pułapka - kryminalno-obyczajowy serial TVN (player)
Pułapka – kryminalno-obyczajowy serial TVN (player)

W obsadzie pojawią się m.in. Joanna Kulig, Leszek Lichota, Kinga Preis, Krzysztof Pieczyński, Mateusz Więcławek oraz Marianna Kowalewska.

Oglądaj przedpremierowo dzięki pakietowi START za 10 zł per 30 dni. Szczegóły >>

Zobacz zwiastun serialu „Pułapka” i poznaj obsadę

Nielegalni (Canal+, Player+)

Najnowsza produkcja Canal+ „Nielegalni” to adaptacja powieści szpiegowskiej Vincenta V. Severskiego. Produkcja przedstawia świat supertajnych szpiegów, których nazywa się „nielegalami”. Bohaterowie pracują z nową tożsamością i z dorobioną „legendą” o sobie samych.

Konrad Wolski, szef wydziału Q, elitarnej komórki polskiego wywiadu, przejmując w Stambule białoruskiego handlarza bronią, dowiaduje się o planowanym w Szwecji zamachu terrorystycznym. Broń, która zostanie użyta w zamachu, ma pochodzić z sowieckiego arsenału ukrytego na Białorusi. Konrad natychmiast uruchamia Travisa, polskiego szpiega zakonspirowanego w mińskim KGB, by zdobył informacje wywiadowcze, które udaremnią plan terrorystów. Sprawę komplikuje fakt, że Travis został właśnie zdekonspirowany przez jednego z białoruskich oficerów KGB. Z misją jego natychmiastowej ewakuacji rusza do Mińska Sara, oficer polskiej Agencji Wywiadu. Równocześnie w Warszawie emerytowany generał białoruskich służb szantażuje Premiera Rządu RP. Oficerowie Agencji Wywiadu muszą za wszelką cenę przejąć archiwalne materiały obciążające szefa polskiego rządu. Wszystkie drogi prowadzą więc do Mińska. Rozpoczyna się mordercza gra z czasem.

Główne role w produkcji grają Grzegorz Damięcki („Belfer”), Andrzej Seweryn („Ostatnia rodzina”), Agnieszka Grochowska („Obce niebo”), Sylwia Juszczak („Odwróceni”), Filip Pławiak („Czerwony pająk”). Twórcami serialu są: reżyserzy Leszek Dawid (odcinki 1-5) i Jan P. Matuszyński (odcinki 5-10), oraz operatorzy Piotr Sobociński jr i Kacper Fertacz. Za scenariusz do „NIELEGALNYCH” odpowiadają Maciej Kubicki, Bartosz Staszczyszyn oraz Dorota Jankojć-Poddębniak . Producentem wykonawczym serialu jest firma TELEMARK Anna Kępińska i Maciej Kubicki („Bez tajemnic”, „Pakt”, „Uwikłani”).

Teaser produkcji „Nielegalni” od Canal+

Rojst (Showmax)

Serial „Rojst” to pierwszy niezależny serial od Showmaxa. Do tej pory, w serwisie można było oglądać kontynuacje filmowych produkcji realizowanych przez Patryka Vegę. Tym razem Showmax postawił na oddzielną fabułę i zabierze swoich subskrybentów do głębokiej ery PRLu w Polsce, w latach 80-tych.

Lata 80-te według serialu „Rojst” dla Showmax

Lata 80. w Polsce – sam środek ponurego krajobrazu pomiędzy stanem wojennym a Okrągłym Stołem. W niedużym, zapomnianym mieście gdzieś na południowym zachodzie Polski, dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego komunistycznego działacza. W tym samym czasie samobójstwo popełnia również para nastolatków. W miejscowej gazecie o morderstwie ma napisać Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz. Jednocześnie w tej samej redakcji zatrudnia się młody redaktor: Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) – syn wysoko postawionego działacza partyjnego. Rozpoczyna na własny rachunek dziennikarskie śledztwo. Czym bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej grzęźnie w tytułowy rojst – bagno, z którego trudno się wydostać.

Zobacz klimatyczny teledysk Moniki Brodki promujący serial „Rojst” >>

Serial będzie można obejrzeć wyłącznie w Showmax. Reżyserem i współautorem scenariusza, napisanego razem z Kasprem Bajonem jest Jan Holoubek, operatorem Bartek Kaczmarek. W serialu zagrają również Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska i Magdalena Walach, Ireneusz Czop, Piotr Fronczewski i Wojciech Machnicki.

Teaser produkcji Showmaxa „Rojst”

Serial zadebiutuje jeszcze przed jesienną ramówką, tj. 19 sierpnia br.

1983 (Netflix)

Reżyserkami ośmioodcinkowego sezonu są nominowana do Oscara® Agnieszka Holland i Kasia Adamik oraz Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska. Światowa premiera 1983 planowana jest na 2018 rok – tylko na Netflix.

W budzącym ogromne zainteresowanie serialu zobaczymy Roberta Więckiewicza w roli skompromitowanego oficera śledczego i Macieja Musiała jako pełnego ideałów studenta prawa. Główni bohaterowie odkrywają spisek, który zmienił bieg historii Polski i pozwolił utrzymać żelazną kurtynę. W znakomitej polskiej obsadzie znaleźli się także Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Mirosław Zbrojewicz, Ewa Błaszczyk, Wojciech Kalarus, Edyta Olszówka oraz Agnieszka Żulewska.

Więcej o tej produkcji pisaliśmy pod TYM adresem.

Jedno jest pewne, tej jesieni będzie gorąco!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!