NetflixNewsSeriale VOD

Netflix i Agnieszka Holland zapowiadają polski serial!

Polski serial wkrótce zadebiutuje na platformie Netflix. Agnieszka Holland na pokładzie. Poznaj szczegóły nadchodzącej produkcji.

Netflix, jeden z największych na świecie serwisów rozrywkowych, kontynuuje inwestycję w europejskie produkcje i zapowiada powstanie pierwszego serialu oryginalnego w języku polskim. Ośmioodcinkowy sezon wyreżyserują nominowana do Oscara® Agnieszka Holland i Kasia Adamik, a całość zostanie sfilmowana w różnych regionach Polski. Światowa premiera w serwisie Netflix planowana jest na 2018 rok.

O czym będzie nowy serial kręcony w Polsce?

Serial kontynuuje wspaniałą tradycję zimnowojennych thrillerów szpiegowskich i prezentuje alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła. W 2002 roku, dwadzieścia lat po straszliwym ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego, student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju – i całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Za produkcję odpowiadać będą firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company. Producentami wykonawczymi serialu zostaną Frank Marshall (Jurrasic World, Jason Bourne) i Robert Zotnowski (House of Cards) ze studia produkcyjnego The Kennedy/Marshall Company, a także polski producent Andrzej Besztak (House Media) oraz Joshua Long, Maciej Musiał i Agnieszka Holland. W przeszłości utytułowana polska reżyser współpracowała już z serwisem Netflix – wyreżyserowała kilka odcinków serialu House of Cards.

Przedstawiciele Netfliksa i twórcy projektu cieszą się ze współpracy nad pierwszym, polskim serialem

Bardzo się cieszymy, że będziemy mieli okazję połączyć ogromne doświadczenie zespołu Netfliksa, znakomitych amerykańskich producentów i scenarzysty z polskim talentem i wrażliwością – mówi Agnieszka Holland. Producent Frank Marshall dodaje: – O współpracy z Agnieszką Holland marzyłem od dłuższego czasu, dlatego bardzo się cieszę, że będę mógł podjąć się produkcji serialu dla serwisu Netflix i pracować razem z niezwykle utalentowanymi aktorami i ekipą filmową z Polski.

Z największą przyjemnością potwierdzamy, że będziemy pracować nad produkcją pierwszego polskojęzycznego serialu oryginalnego. Niezmiernie cieszymy się ze współpracy z firmami The Kennedy/Marshall Company i House Media oraz z wybitną polską reżyserką Agnieszką Holland. Jesteśmy przekonani, że ten gatunek przemówi nie tylko do polskich widzów, ale także do międzynarodowej widowni. Więcej szczegółów ujawnimy jeszcze w tym roku – mówi Erik Barmack, wiceprezes firmy Netflix ds. międzynarodowych treści oryginalnych.Agnieszka Holland opowiada o polskojęzycznym serialu

Gdyby ta historia potoczyła się inaczej:

Wspaniałe ekipy, polskie talenty:

O firmie The Kennedy/Marshall Company

Frank Marshall to producent-wizjoner, którego dorobek obejmujący ponad siedemdziesiąt filmów, pomógł ukształtować amerykańskie kino. Marshall odpowiada za produkcję wielu spośród najbardziej kasowych i wiekopomnych filmów w historii kina, w tym tytułów nominowanych do Oscara® za najlepszy film, takich jak Poszukiwacze zaginionej Arki, Kolor purpury, Szósty zmysł, Niepokonany Seabiscuit czy Ciekawy przypadek Benjamina Buttona. W ostatnich latach wyprodukował również Jurassic World, Jasona Bourne’a i Sully’ego w reżyserii Clinta Eastwooda.

O firmie House Media

Dom produkcyjny The House Media Company został założony w 2009 roku przez Andrzeja Besztaka i Grzegorza Olkowskiego, dwóch weteranów branży filmowej i telewizyjnej. Prócz założycieli, The House Media Company tworzy jeden z najlepszych i najbardziej doświadczonych zespołów produkcyjnych w Polsce, który wspólnie zrealizował kilkaset produkcji filmowych, telewizyjnych i reklamowych.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL