HBO MaxNews
Popularne

HBO GO będzie droższe, ale nie u partnerów. Gdzie oglądać treści HBO?

Według nieoficjalnych informacji, platforma HBO GO szykuje się do podwyżki ceny za subskrypcję. Partnerzy internetowi jednak nie planują takich zmian.

W mediach pojawiły się plotki na temat podwyżki ceny za dostęp do platformy HBO GO. Redakcja VODnews.pl również dotarła do takich informacji, ale to wciąż jest sprawa rozwojowa. HBO z jeszcze ograniczoną biblioteką postanowił obniżyć dostęp do serwisu m.in. ze względu na małą liczbę treści od nadawców trzecich. Obecna cena 19,90 zł również była podyktowana wejściem Showmaxa do Polski, który oferował dostęp za tę samą cenę. Teraz po wyjściu konkurenta z naszego rynku, HBO myśli, nie tyle o przywrócenie poprzedniej ceny, ale o zwiększeniu kosztu za subskrypcję do 24,90 zł.

HBO GO zdrożeje, miesięczna subskrypcja ma kosztować 24,90 zł

Dla HBO obniżenie kosztów dostępu do biblioteki premium było przymusem, ze względu na rosnącą konkurencję globalnych serwisów VOD. Warto jednak podkreślić, że od momentu odblokowania się na otwarty internet, nadawca telewizyjny stopniowo uzupełniał swoją bibliotekę. Obecnie możemy oglądać produkcje od innych dystrybutorów, m.in. Hulu, SciFi czy Disney. Część zagranicznych tytułów zostały „odbite” od Showmaxa, który zakończył licencje na wyłączność w naszym kraju. Oczywiście pewne rzeczy mogą się zmienić, kiedy ruszą nowe platformy takie jak Disney+ czy Apple TV+.

Wyższa cena za subskrypcję HBO GO to także możliwość pokrycia kosztów, które zostały przeznaczone na produkcje własne. Nie ma miesiąca, w którym HBO nie planowałby premiery oryginalnego serialu czy programu dokumentalnego. Szef globalnego nadawcy zapowiedział, że będzie walczył o czas użytkownika m.in. z Netfliksem, ale nie zamierza iść na ilośc, tylko na jakość.

Nie wykluczone, że wraz z debiutem rozszerzonej platformy amerykańskiej HBO MAX, w Polsce być może pojawią się dodatkowe treści. Dla przykładu możemy przywołać remake „Kevina samego w domu” czy seria odcinka ze świata znanego milionom fanów na całym świecie – o Harrym Potterze. Więcej o HBO MAX pisaliśmy pod TYM adresem.

Serwis HBO GO dostępny w IPLI i na Playerze bez żadnych zobowiązań czy umów

Choć mówi się o podwyżkach cen do bezpośredniego serwisu HBO GO, to partnerzy biznesowi nie zapowiadają takich zmian. Dodatkowo należy podkreślić, że IPLA czy Player dają jeszcze więcej możliwości. Gdzie zatem oglądać najwięcej za najniższą cenę?

IPLA | 20 zł | Dodatkowe kanały filmowe

Najwięcej benefitów dostaniemy aktywując HBO GO w serwisie IPLA.tv. Aktualnie cena jest niższa niż na początku i wynosi 20 zł na 30 dni. Oprócz pełny dostęp do biblioteki HBO, użytkownicy IPLI mogą liczyć na kanały telewizyjne. Oczywiście na liście stacji TV zobaczymy HBO, HBO 2 oraz HBO 3. Dodatkowo widzowie zyskują dostęp do Cinemax i Cinemax 2 oraz do paczki AXN (AXN, AXN White, AXN Black oraz AXN Spin). Większość kanałów telewizyjnych nadawanych jest w jakości HD (poza AXN White i AXN Black).

Player | 20 zł + 20 zł | HBO i prestiżowe kanały TV

Serwis Player również udostępnia pakiet HBO GO za 20 zł na 30 dni. W pakiecie znajdują się także kanały HBO, HBO 2 i HBO 3. Jednak aby aktywować tę ofertę, użytkownik musi posiadać subskrypcję pakietu START EXTRA. Wspomniana oferta kosztuje 20 zł na 30 dni. Tym samym całkowity koszt wynosi 40 zł. Mając oba pakiety, zyskujemy dostęp także do takich stacji TV jak TVN24, TVN24 BiS, TVN Style, TVN Turbo, HGTV, AleKino+, Planete+, Kuchnia+, Domo+ oraz MiniMini+ i TeleTOON+. Dodatkowo można oglądać wybrane seriale TVNu przed premierą telewizyjną oraz bez reklam.

Platforma HBO GO dostępna u operatorów satelitarnych, kablowych i telekomunikacyjnych

Platforma HBO GO dostępna jest także u operatorów, ale jest obowiązek posiadania danej usługi. Dla nowych klientów Play przygotowano promocję 3 miesięcy za darmo, a potem 20 zł na 30 dni (w tym kanały TV od HBO). Klienci muszą jednak posiadać wybrany abonament u operatora. W przypadku operatorów satelitarnych (Cyfrowy Polsat, nc+) i kablowych (m.in. UPC, Vectra, Multimedia) również można wykupić dostęp, jeśli posiadamy wybrane usługi.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL