HBO MAXNews World

WarnerMedia powalczy z Netflix i Disney+ nowym serwisem HBO MAX

Koncern medialny WarnerMedia idzie za ciosem i ogłasza nazwę nowej platformy. HBO MAX ma być odpowiedzią na globalną konkurencję Netflix, Disney+ czy Apple+.

Wytwórnia i nadawca telewizyjny WarnerMedia zamierza powalczyć o rynek VOD. Wszystko za sprawą nadchodzącej platformy HBO MAX. Do tej pory śledziliśmy informacje na temat planów rozwoju nowej usługi, głównie dotyczących praw licencyjnych. Oto co dziś wiemy o serwisie z biblioteką HBO, Cinemaxa, Cartoon Network i Warner Bros.

HBO MAX to odpowiedź na rozpychający się Netflix i zapowiedzi Disney+ oraz Apple+

Zagraniczne media rozpisują się o nowej platformie pod szyldem WarnerMedia. Jak wynika z wypowiedzi przedstawicieli firmy, serwis będzie nosił nazwę HBO MAX. W odróżnieniu od obecnych platform HBO NOW i HBO GO, najnowsza usługa ma zaoferować pełną bibliotekę, od seriali HBO, Cinemaxa, przez treści dla młodszych widzów Cartoon Network, aż po filmy znane z wytwórni Warner Bros, Hanna Barbara czy Looney Tunes.

Gigant rozrywki jest właścicielem praw do najpopularniejszego sitcomu „Przyjaciele”. Netflix przy przedłużaniu licencji na kolejny rok musiał „zabulić” ogromne środki pieniężne. Platforma jednak wierzyła w sukces tej produkcji, najwierniejsi fani powracają do odcinków niemalże bez przerwy. Tym razem WarnerMedia nie przedłużył praw do Netfliksa i jak tylko wejdzie nowy serwis, serial będzie dostępny właśnie tam.

Jakie treści będzie oferować HBO MAX? Dostęp nie będzie tani

Według zagranicznych mediów, serwis VOD od WarnerMedia ma zawierać treści HBO (wspólny właściciel AT&T), a także hitowe filmy (m.in. „Narodziny gwiazdy”, „Aquaman”). W bibliotece znajdziemy również seriale, wspomniani już „Przyjaciele” oraz „Kroniki Seinfelda” czy „Teoria Wielkiego Podrywu”. Platforma ma oferować trzy poziomową subskrypcję:

  • najtańszy pakiet zaoferuje dostęp do ogromnej bazy filmów;
  • środkowy pakiet umożliwi oglądanie najnowszych hitów filmowych oraz oryginalne produkcje;
  • najdroższy pakiet oprócz wymienionych pozwoli na oglądanie także licencjonowanych produkcji.

Według informacji podanej przez Variety, pakiety mają być drogie w stosunku do Netfliksa czy pozostałej konkurencji. Ceny wahają się na poziomie ok. 16-17 dol. (dla porównania, Netflix w USA kosztuje 14,99 dol).

Polska biblioteka HBO GO zyska na powstaniu HBO MAX?

Nie jest tajemniczą, że globalna wytwórnia zamierza przeznaczyć część finansów na rzecz produkcji oryginalnych. Miałyby one zadebiutować tylko na nowej platformie HBO MAX. Udostępniane będą także produkcje DC Comics, które już teraz można oglądać na antenie The CW, mowa m.in. o „Batwoman” czy „Arrow”.

Serwis ma zadebiutować dopiero w przyszłym roku i na razie na terenie Stanów Zjednoczonych. Nie przeszkadza to jednak temu, by na fali HBO MAX, nasza polska biblioteka HBO GO mogłaby zyskać nowe treści. Nie wykluczone, że sitcom „Przyjaciele” może zostać przetransferowany z Netfiksa na HBO GO. Wszystko zależy od praw licencyjnych w naszym kraju.

Komentarze:

  1. Zapowiada się ciekawie, a patrząc historycznie WB ma duże zasoby. Wrzucenie do jednego koszyka także wszystkich rodzimych produkcji HBO, DC, TNT i CN, to dobry pomysł. Oby szybko nowa platforma działała globalnie, na wzór Amazon Prime Video i Netflix.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!