NewsTVP VOD

Eurowizja dla Młodych Muzyków 2018 w TVP VOD

Internetowa platforma TVP VOD udostępni transmisję z finału 19. Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków. Wydarzenie odbędzie się w Edynburgu w dniach 18-23 sierpnia br.

W 19. Konkursie Eurowizji dla Młodych Muzyków reprezentować będzie także polska uczestniczka – flecistka Marta Chlebicka.

18-letnia Marta Chlebicka, zwyciężczyni tegorocznej edycji konkursu „Młody Muzyk Roku” organizowanego przez TVP Kultura przy współudziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Muzyki i Tańca, powalczy w stolicy Szkocji z utalentowanymi instrumentalistami z siedemnastu krajów.

Chlebicka wystąpi w pierwszym półfinale, transmisja w TVP VOD

Podczas pierwszej części półfinału 18 sierpnia transmitowanej na platformie TVP VOD, polska flecistka wykona Sonatę hamburską G-dur, Wq. 133 Carla Philippa Emanuela Bacha oraz Fantazję Rigoletto, op. 335 Wilhelma Poppa. Występ Marty Chlebickiej zaplanowany jest po godz. 17:00.

Do finału, który odbędzie 23 sierpnia, jury wybierze sześciu wykonawców najwyżej ocenionych pod kątem techniki i jakości wykonania utworów oraz ich interpretacji. Młodym muzykom towarzyszyć będzie BBC Scottish Symphony Orchestra. Transmisja koncertu na platformie TVP VOD rozpocznie się o godz. 20:30.

Konkurs Eurowizji dla Młodych Muzyków to jeden z najbardziej znanych w Europie konkursów dla młodych instrumentalistów o ponad trzydziestoletniej historii (jego pierwsza edycja odbyła się w 1982 roku). W tym roku odbędzie się w ramach prestiżowego Edinburgh International Festival.

Przypominamy, że TVP VOD poprzednio transmitował również jedno z najpopularniejszych, europejskich wydarzeń muzycznych – Eurowizja. Nie zabrakło również pokazu zmagań najmłodszych wokalistów podczas Eurowizji dla dzieci. Platforma TVP VOD stale transmituje najważniejsze wydarzenia, które są nadawane na antenach Telewizji Polskiej.

Internetowa biblioteka VoD od publicznego nadawcy to nie tylko transmisje LIVE. TVP VOD udostępnia także szeroki wachlarz materiałów na życzenie. W ostatnim czasie pojawiają się programy i seriale od brytyjskiego nadawcy BBC. To ponad 50 godz. rozrywki dla polskiego internety. Dostęp do materiałów jest odpłatny, dla użytkowników Strefy ABO. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL