Eleven SportsNewsSport VOD

Dla Eleven Sports, serwis OTT jest usługą komplementarną

Platforma z transmisjami sportowymi Eleven Sports jest usługą komplementarną. Najważniejszym medium dla firmy jest wciąż tradycyjna telewizja.

Podczas spotkania na Konferencji Technik Szerokopasmowych w Gdyni, przedstawiciele Eleven Sports odnieśli się do internetowej usługi, wskazując, że najważniejsza jest wciąż telewizja.

Eleven Sports zarabia przede wszystkim w telewizji

Przy rozmowie o usługach OTT, VOD i współpracy z kablówkami i z operatorami satelitarnymi, Krzysztof Świergiel, dyrektor zarządzający w Eleven Sports, powiedział o znaczeniu tradycyjnej telewizji.

Nasz serwis OTT jest dla nas komplementarną platformą dystrybucji treści. Naszym głównym kanałem pozostaje współpraca z operatorami. Sport w telewizji bowiem trzyma się i będzie się trzymał dobrze – powiedział Krzysztof Świergiel

Celem firmy jest maksymalizacja użytkowników chcący oglądać transmisje sportowe na antenach Eleven Sports. W związku z tym, powstał pomysł aby uruchomić także usługę OTT, aby uzupełnić ofertę dla widzów chcących oglądać za pomocą internetu. Dlatego nie tylko na konferencji, ale także w codziennym biznesie, polski oddział wielokrotnie nawoływał operatorów do udostępniania tych kanałów także w internecie. Dla przykładu, kanały te można obejrzeć w Cyfrowym Polsacie za pomocą anteny satelitarnej i dekodera, ale także na urządzeniach mobilnych z dostępem do internetu dzięki usłudze Cyfrowy Polsat GO.

Trzy, podstawowe kanały, Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eleven Sports 3, są dostępne na oficjalnej stronie, a także w innych serwisach VOD, takich jak IPLA, Player czy WP Pilot. W sieci, nie ma szeroko dostępnego kanału Eleven Sports 4, który nadawany jest w jakości 4K Ultra HD. Jeśli jest w ofercie (jak np. w WP Pilot), to tylko w jakości HD.

Eleven Sports 4 w jakości 4K tylko u operatorów telewizyjnych?

W zeszłym roku został uruchomiony czwarty kanał, który u operatorów kablowych i satelitarnych jest nadawany w wysokiej jakości 4K Ultra HD. Początkowo dostępny był na wyłączność na platformie nc+, potem także w ofercie telewizyjnej w sieci Orange.

Nie żałujemy, że zdecydowaliśmy się zainwestować w uruchomienie kanału 4K. Klienci oczekują treści w takiej jakości i są gotowi za to płacić – mówił Krzysztof Świergiel na konferencji w Gdyni

Jak twierdzą przedstawiciele polskiego oddziału, firma nie dopłaca do jakości 4K – według nich, to była dobra inwestycja. Nie mniej, koszty są ogromne, ponieważ nadawca musi rozliczać się za tę jakość przy każdym konkretnym meczu. Niedługo umowa na wyłączność z Orange się zakończy i ten kanał z 4K będzie dystrybuowany dalej. Za zwiększone przychody z tego tytułu, Eleven Sports będzie chciał zwiększyć liczbę transmisji w jakości 4K.

Nie wiadomo jednak, czy kiedykolwiek internauci będą mogli bez udziału operatorów oglądać w jakości 4K Ultra HD.

Przypominamy, że dla nowych klientów przygotowano promocyjną ofertę, w ramach której można wypróbować platformę bez opłat do 10 dni. Z kolei w maju informowaliśmy o tym, że część udziałów wykupiła Telewizja Polsat. Więcej na ten temat pisaliśmy pod TYM adresem.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!