Eleven SportsNewsSport VOD

Dla Eleven Sports, serwis OTT jest usługą komplementarną

Platforma z transmisjami sportowymi Eleven Sports jest usługą komplementarną. Najważniejszym medium dla firmy jest wciąż tradycyjna telewizja.

Podczas spotkania na Konferencji Technik Szerokopasmowych w Gdyni, przedstawiciele Eleven Sports odnieśli się do internetowej usługi, wskazując, że najważniejsza jest wciąż telewizja.

Eleven Sports zarabia przede wszystkim w telewizji

Przy rozmowie o usługach OTT, VOD i współpracy z kablówkami i z operatorami satelitarnymi, Krzysztof Świergiel, dyrektor zarządzający w Eleven Sports, powiedział o znaczeniu tradycyjnej telewizji.

Nasz serwis OTT jest dla nas komplementarną platformą dystrybucji treści. Naszym głównym kanałem pozostaje współpraca z operatorami. Sport w telewizji bowiem trzyma się i będzie się trzymał dobrze – powiedział Krzysztof Świergiel

Celem firmy jest maksymalizacja użytkowników chcący oglądać transmisje sportowe na antenach Eleven Sports. W związku z tym, powstał pomysł aby uruchomić także usługę OTT, aby uzupełnić ofertę dla widzów chcących oglądać za pomocą internetu. Dlatego nie tylko na konferencji, ale także w codziennym biznesie, polski oddział wielokrotnie nawoływał operatorów do udostępniania tych kanałów także w internecie. Dla przykładu, kanały te można obejrzeć w Cyfrowym Polsacie za pomocą anteny satelitarnej i dekodera, ale także na urządzeniach mobilnych z dostępem do internetu dzięki usłudze Cyfrowy Polsat GO.

Trzy, podstawowe kanały, Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eleven Sports 3, są dostępne na oficjalnej stronie, a także w innych serwisach VOD, takich jak IPLA, Player czy WP Pilot. W sieci, nie ma szeroko dostępnego kanału Eleven Sports 4, który nadawany jest w jakości 4K Ultra HD. Jeśli jest w ofercie (jak np. w WP Pilot), to tylko w jakości HD.

Eleven Sports 4 w jakości 4K tylko u operatorów telewizyjnych?

W zeszłym roku został uruchomiony czwarty kanał, który u operatorów kablowych i satelitarnych jest nadawany w wysokiej jakości 4K Ultra HD. Początkowo dostępny był na wyłączność na platformie nc+, potem także w ofercie telewizyjnej w sieci Orange.

Nie żałujemy, że zdecydowaliśmy się zainwestować w uruchomienie kanału 4K. Klienci oczekują treści w takiej jakości i są gotowi za to płacić – mówił Krzysztof Świergiel na konferencji w Gdyni

Jak twierdzą przedstawiciele polskiego oddziału, firma nie dopłaca do jakości 4K – według nich, to była dobra inwestycja. Nie mniej, koszty są ogromne, ponieważ nadawca musi rozliczać się za tę jakość przy każdym konkretnym meczu. Niedługo umowa na wyłączność z Orange się zakończy i ten kanał z 4K będzie dystrybuowany dalej. Za zwiększone przychody z tego tytułu, Eleven Sports będzie chciał zwiększyć liczbę transmisji w jakości 4K.

Nie wiadomo jednak, czy kiedykolwiek internauci będą mogli bez udziału operatorów oglądać w jakości 4K Ultra HD.

Przypominamy, że dla nowych klientów przygotowano promocyjną ofertę, w ramach której można wypróbować platformę bez opłat do 10 dni. Z kolei w maju informowaliśmy o tym, że część udziałów wykupiła Telewizja Polsat. Więcej na ten temat pisaliśmy pod TYM adresem.

Tagi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: