Eleven SportsNewsSport VOD
Popularne

Platforma Eleven Sports w rękach Telewizji Polsat

Platforma sportowa Eleven Sports zostaje kupiona przez Telewizję Polsat za 38 mln euro. Większościowy udział Polsatu spowoduje, że platforma zyska zastrzyk technologiczny.

Eleven Sports Polsat? Taka nazwa jednak nie będzie istnieć, ponieważ słoneczna stacja deklaruje pozostawić brand i ofertę niezmienioną. O co chodzi? Telewizja Polsat rozpoczęła zakup udziałów w firmie Eleven Sports Networks i za 38 mln euro zamierza przejąć 50 proc. plus 1 udział. Oznacza to, że platforma streamingowa elevensports.pl będzie rozwijana przez słoneczną stację – jak czytamy w komunikacie prasowym.

Eleven Sports z lepszą dystrybucją i na kolejnych urządzeniach

Spółki zawarły umowę, na mocy której Telewizja Polsat Sp. z o.o. nabędzie znaczące udziały w polskiej spółce ELEVEN SPORTS NETWORK Sp. z o. o. Tym samym stając się jej strategicznym partnerem w Polsce. Transakcja ta pozwoli spółce ELEVEN SPORTS NETWORK umocnić pozycję najbardziej dynamicznie rozwijającego się gracza na sportowym rynku telewizyjnym w Polsce. A także wzmocnić ofertę programową stacji ELEVEN SPORTS.

Widzowie kanałów ELEVEN SPORTS w Polsce nadal będą mogli cieszyć się sportem na najwyższym poziomie, włączając w to hiszpańską LaLiga Santander, niemiecką Bundesligę, włoską Serie A TIM, angielski The Emirates FA Cup wyścigi Formula 1™ oraz polskie i zagraniczne zawody żużlowe. Stacja będzie kontynuowała realizowaną od ponad trzech lat strategię, która dała jej silną pozycję na rynku i prestiżowe nagrody branżowe.

Jesteśmy bardzo dumni z tego, co nam się udało osiągnąć podczas tych trzech lat obecności na rynku polskim i co jest zasługą fantastycznego polskiego zespołu. Potwierdzeniem naszego sukcesu jest umowa z Telewizją Polsat, która doceniła nasze wyniki operacyjne i finansowe oraz dostrzegła nasz potencjał dalszego dynamicznego rozwoju. Porozumienie z Telewizją Polsat otwiera przed nami nowe, niezwykle interesujące możliwości. Wspólnie chcemy odgrywać ważną rolę na polskim rynku telewizyjnych kanałów sportowych – powiedział Marc Watson, Executive Chairman i CEO grupy ELEVEN SPORTS.

Eleven Sports Polsat myśli poważnie o rozwoju oferty sportowej

Sport zawsze był niezwykle ważny w życiu naszej Grupy, naszych widzów oraz abonentów platformy. Od blisko 20 lat stanowi jeden z filarów oferty programowej Telewizji Polsat i Cyfrowego Polsatu. To z myślą o polskich kibicach konsekwentnie rozwijamy naszą ofertę sportową, uruchamiamy kolejne kanały i sprowadzamy do Polski ważne wydarzenia. Mamy bardzo duże doświadczenie w produkcji i realizacji, współpracujemy z najlepszymi komentatorami i ekspertami i wiemy, czego oczekują widzowie. Dzięki strategicznej współpracy z ELEVEN SPORTS wzmocnimy ten obszar, uatrakcyjnimy ofertę i będziemy zapewniać jeszcze więcej prawdziwych sportowych emocji – mówi Maciej Stec, Członek Zarządu Telewizji Polsat i Cyfrowego Polsatu.Sport na światowym poziomie nadal będzie stanowić trzon oferty programowej ELEVEN SPORTS. Kanały Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eleven Sports 3 i Eleven Sports 4 nadal będą proponować kibicom czołowe europejskie rozgrywki piłkarskie. Wydarzenia takie, jak hiszpańska LaLiga Santander, niemiecka Bundesliga, włoska Serie A TIM oraz angielskie The Emirates FA Cup. Fani Formula 1™ mogą oglądać w ELEVEN SPORTS wszystkie wyścigi sezonu, kwalifikacje oraz treningi. W portfolio nadawcy znajdują się także prawa do pokazywania turniejów tenisowych z cyklu ATP 250, EHF Velux Ligi Mistrzów piłkarzy i piłkarek ręcznych. A także gale sztuk walki Cage Warriors oraz popularnych w Polsce zawodów żużlowych: Nice 1. Ligi Żużlowej, szwedzkiej Elitserien, brytyjskiej SGB Premiership i wybranych meczów polskiej reprezentacji.

Przypominamy, że platforma Eleven Sports oferuje promocję dla nowych klientów, w ramach której można oglądać wybrane transmisje sportowe bez dodatkowych opłat. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ. Z kolei już niedługo, w internetowej telewizji IPLA pojawią się rozgrywki w ramach Ligi Mistrzów i Ligi Europy (sprawdź TUTAJ).

Komentarze:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL