NewsYouTube
Popularne

YouTube Premium i YouTube Music oficjalnie w Polsce

Google odblokował polskim użytkownikom dostęp do płatnej strefy usługi YouTube. W ramach wersji premium, widzowie zyskają treści oryginale, dostęp do muzyki czy brak reklam.

Od 15 maja 2019 roku, polscy użytkownicy mogą nareszcie korzystać z dobrodziejstw, jakie oferują płatne plakiety serwisu YouTube. W naszym kraju pojawiły się usługi YouTube Premium i YouTube Music. Z drugiej opcji możemy korzystać także bezpłatnie, ale zobowiązujemy się do oglądania/słuchania reklam. Co oferują nowe pakiety Google’a?

YouTube Premium nareszcie w Polsce! Wypróbuj za darmo

YouTube Premium zawiera w pakiecie także YouTube Music
YouTube Premium zawiera w pakiecie także YouTube Music

Płatna strefa serwisu YouTube oferuje szereg dodatkowych funkcjonalności. To przede wszystkim brak reklam, a także możliwość pobierania i oglądania bez dostępu do łącza internetowego. Teraz już nie trzeba szukać pirackich sposobów na konwertowanie wideo i pobieranie – sam Google umożliwił taką opcję. Wersja premium pozwala także na odtwarzanie materiału w tle, czyli możemy wyłączyć ekran, a wideo nadal będzie odtwarzać się bez żadnego problemu. W tym pakiecie zyskamy także dostęp do treści YouTube Originals, czyli produkcji własnych Google’a. Listę wszystkich filmów, seriali i programów znajdziecie pod TYM adresem.

Miesięczny abonament za subskrypcję wynosi 23,99 zł miesięcznie (w tym jest także usługa YouTube Music). Dostępna jest oferta rodzinna, do której możemy dodać maksymalnie sześć osób mieszkających w tym samym domu. Koszt takiego pakietu wynosi 35,99 zł miesięcznie. Oba pakiety można wypróbować za darmo przez trzy miesiące. 

YouTube Music w Polsce. Jaki cennik?

Z muzycznego serwisu streamingowego YouTube Music można zacząć korzystać już teraz. Wystarczy wejść na oficjalną stronę pod TYM adresem i zalogować się na swoje konto z ekosystemu Google’a. Usługa dostępna jest w modelu bezpłatnym z reklamami, lub w wersji rozszerzonej, oczywiście płatnej i bez reklam.

Serwis muzyczny oferuje przede wszystkim teledyski, z czego najbardziej słynie YouTube. Znaleźć można także albumy i utwory muzyczne. Płatna odsłona serwisu kosztuje 19,99 zł miesięcznie.

W cenniku widzimy również opcję rodzinną, w ramach której do 6 osób może korzystać z płatnej usługi. Pakiet rodzinny kosztuje jedynie 10 zł więcej, czyli 29,99 zł. Każdy członek rodziny zapłaci mniej niż 5 zł za dostęp do YouTube Music. Warunkiem skorzystania z tej promocji jest fakt, że członkowie muszą mieszkać w tym samym domu.

YouTube Music za darmo także w wersji Premium do trzech miesięcy
YouTube Music za darmo także w wersji Premium do trzech miesięcy

YouTube Music za darmo przez trzy miesiące w wersji premium. Co znajdziemy w bibliotece?

W ramach usługi zyskujemy dostęp nie tylko do podstawowych funkcji, jak oglądanie bez reklam czy słuchanie w tle. To także bogaty zbiór teledysków, oficjalnych albumów czy występów na żywo, w tym koncerty. Użytkownicy znajdą także remiksy czy covery znanych piosenkarzy. Wszystkie te materiały będzie można także pobrać na urządzenia mobilne (w wersji premium) i słuchać offline, czyli bez dostępu do internetu.

Użytkownikowi przedstawia się stronę główną, która jest dynamiczna. Zmienia się ona w zależności od wyboru ulubionych artystów, ale także na podstawie archiwalnych odsłuchań czy polubień. Zmiana na stronie głównej zależna będzie także od lokalizacji, co trochę utrudnia w rekomendowaniu piosenek w innych językach niż w polskim czy angielskim. Jeżeli będziecie chcieli, aby zaproponowano Wam np. utwory włoskie, to musielibyście sami wyszukać i przesłuchać, by następnie system rekomendacji mógł zrobić swoje.

YouTube Music zaoferuje także playlisty, specjalnie dobrane pod użytkownika czy na podstawie lokalizacji. Z kolei wyszukiwarka jest na tyle inteligentna, że nie musimy pamięć nazwiska piosenkarzy czy tytułu piosenki. Wystarczy wpisać tekst utworu, by Google mógł podpowiedzieć, o jakiej piosence myślimy. Dodatkowym atutem będzie możliwość podejrzenia, jakie utwory słuchają znani artyści.

Cennik YouTube Premium i YouTube Music
Cennik YouTube Premium i YouTube Music

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL