NewsYouTube

YouTube Originals za darmo i z reklamami. Google zmienia model dystrybucji

Subskrybenci YouTube Premium nie mają powodów do narzekania. Opłacający użytkownicy zyskają wcześniejszy dostęp do wszystkich odcinków. I nie tylko.

Google postanowił zmienić model dystrybucji własnych filmów i seriali. Wszystko po to, by móc zarabiać znacznie więcej na produkcjach oryginalnych. Opublikowanie programów do otwartego internetu mogłoby nieco zirytować subskrybentów YouTube Premium – nic bardziej mylnego. Google nadal dba o to, by płacących widzowie mogli cieszyć się z oglądanych treści szybciej i bez reklam.

Seriale i programy z YouTube Premium od teraz za darmo i z reklamami

Jednym z elementów zachęcających do wykupienia płatnego dostępu do serwisu były treści oryginalne. Google postanowił jednak rozszerzyć dystrybucję i udostępnił te same materiały także dla pozostałych użytkowników. Oglądane treści wideo w ramach YouTube Originals są jednak przerywane reklamami, co pozwoli Google’owi zarobić na modelu aVOD. Z kolei subskrybenci nie muszą czuć się oszukani, ponieważ gigant technologiczny zadbał także o płacących widzach.

Subskrybenci YouTube Premium w dalszym ciągu będą mieli oferowane filmy i seriale w ramach YouTube Originals. Różnica jest taka, że będą oni mieli wcześniejszy dostęp do materiałów. Google idzie śladami Netfliksa i udostępni klientom od razu wszystkie odcinki w ramach sezonu. Darmowy dostęp pozwoli na publikacje odcinka z tygodniowym odstępem czasowym.

Płacący użytkownicy zyskają również dostęp do dodatkowych treści, takich jak ekskluzywne materiały zakulisowe czy treści nadawane na żywo.

YouTube Premium umożliwi dodatkowe funkcje jak pobieranie i oglądanie offline

Już po 24 września, wszystkie nowe treści wideo w ramach YouTube Originals będą publikowane zarówno dla subskrybentów jak i pozostałych użytkowników serwisu. Oprócz wcześniejszego dostępu, wszystkich odcinków publikowanych od razu, a także brak reklam, użytkownicy pakietu mogą liczyć na dodatkowe funkcje. Wśród nich możliwość pobierania wybranych materiałów i oglądania ich w późniejszym czasie bez dostępu do internetu.

W tym celu powstała specjalna zakładka „Te filmy warto pobrać” na karcie Biblioteka w aplikacji YouTube. W ten sposób Google umożliwia użytkownikowi przeglądanie ciekawych produkcji i pobieranie odcinków. Jest to dedykowana sekcja redakcyjna polecająca subskrybentowi to, co najlepsze do obejrzenia w danym czasie.

Jakie jeszcze zmiany? Google zaprezentował nowe funkcje w YouTube Music

W dalszym ciągu będzie można słuchać i oglądać bez przerw reklamowych kawałków muzycznych. Będzie można także pobierać i słuchać offline. Nowością będzie możliwość wyboru audio lub wideo dla danego utworu muzycznego (oczywiście, jeśli posiada teledysk). Dodatkowym atutem jest inteligentne pobieranie, dzięki czemu automatycznie będą pobierane utwory muzyczne znajdujące się w wybranych playlistach.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!