News

Wyciekł film „Jestem mordercą” z serwisu VOD.pl

Ukryta publikacja miała być dostępna tylko dla Polskiej Akademii Filmowej. Teraz jest dostępna także w sieci. Producent zgłosił sprawę do prokuratury.

RE Studio, główny wykonawca produkcji „Jestem mordercą” zgłosił do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wyciek filmu z serwisu VOD.pl. Nielegalne kopie są rozpowszechniane w sieci.

Serwis VOD.pl udostępnił ukrytą publikację, dostępną za pomocą hasła i tylko dla członków Polskiej Akademii Filmowej. W tym czasie dokonano 34 prób włamań na serwery, na których znajdowała się kopia produkcji.

Film „Jestem mordercą” miał swoją premierę kinową 4 listopada 2016 roku. Tytuł nie zadebiutował jeszcze na nośnikach DVD, dlatego komisja odpowiedzialna za przebieg konkursu organizuje przegląd nominowanych filmów w kinach, ale także na platformie VOD.

Jak informuje RE Studio, w ciągu zaledwie kilku godzin od przekazania kopii przedstawicielom Onetu dokonano 34 prób włamań na jej serwery. Co ciekawe, członkowie komisji Polskiej Akademii Filmowej nie mieli jeszcze okazji obejrzeć filmu na platformie VOD.pl. W konsekwencji tego wycieku, nie będą mogli uczynić swojej powinności.

Liczymy, że w toku postępowania wyjaśnione zostaną wszystkie okoliczności sprawy, a winni zostaną ukarani. Wierzymy, że wyniki tego postępowania będą mogły być wykorzystywane w celu wzmocnienia ochrony wysiłków kreatywnych i finansowych polskich filmowców

Komentarze:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL