Poradniki

VODporadnik | Współdzielenie konta w serwisach VOD: Netflix, Showmax i HBO GO

Czy platformy tolerują współdzielenie konta? Na ilu urządzeniach można oglądać jednocześnie w serwisach Netflix, ShowMax i HBO GO? Odpowiadamy >>>

Firmy oferujące wideo na życzenie, aby przyciągnąć do siebie subskrybentów, decydują się na produkcje własne lub kupują seriale z prawami na wyłączność. Mnogość platform VOD przyczynia się do fragmentacji rynku i biblioteki wraz z jej zawartością. Potencjalny widz, chcący obejrzeć kilka tytułów jest niekiedy zmuszany do opłacenia subskrypcji w kilku serwisach. Nie istnieje idealna oferta, która mogłaby w pełni zadowolić każdego użytkownika. W tym celu, zwłaszcza na naszym rynku, rozpowszechnia się tzw. zjawisko „wolnych slotów”.Współdzielenie konta w serwisie Netflix

Platforma ułatwia korzystanie z jednego konta dla maksymalnie czterech osób. Przy wyborze najtańszego planu subskrypcyjnego, z jednego konta może korzystać tylko posiadacz karty płatniczej. Środkowy pakiet jest już dostępny dla duetu, z kolei najwyższy plan uwzględnia aż cztery osoby. Warto dodać, że założyciel platformy – Reed Hastings – wielokrotnie w mediach powtarzał, iż firma nie zamierza kontrolować tego, ilu użytkowników korzysta z danego konta.

Współdzielenie konta w serwisie Netflix

Pomimo oficjalnego cennika i limitu urządzeń, na koncie subskrybenta można przypisać wiele urządzeń – tak jak pisaliśmy, nikt tego nie kontroluje. Nie ma również żadnych ograniczeń przy przełączaniu się pomiędzy platformami.

Współdzielenie konta na platformie Showmax

Afrykański konkurent pod tym względem ma bardziej restrykcyjne zasady. Na platformie można zarejestrować maksymalnie 5 urządzeń. W każdej chwili można zmienić przypisane urządzenie, ale jest pewien haczyk.  W ciągu roku od daty pierwszej subskrypcji urządzenia można zmienić maksymalnie 20 razy.

Współdzielenie konta na platformie Showmax

Na platformie w ramach subskrypcji dostępny jest tylko jeden plan w cenie 19,90 zł. Usługa oferuje możliwość oglądania treści wideo jednocześnie na dwóch zarejestrowanych urządzeniach.Współdzielenie konta w usłudze HBO GO

W HBO GO filozofia uwalniania wolnych slotów jest podobna do Showmaxa. Na platformie istnieje możliwość przypisania maksymalnie do czterech urządzeń – niezależnie od typu platformy. Zarejestrowane urządzenia można zmieniać do 5 razy w ciągu jednego miesiąca. HBO GO pozwala na współoglądanie przy maksymalnie dwóch urządzeniach.

Warto dodać informacje o logowaniu do aplikacji na telewizorach typu SMART. W tym celu nie potrzebujemy ani loginu, ani hasła. Z poziomu komputera wchodzimy do zakładki „TV PIN” i przepisujemy dedykowany kod, który następnie należy wpisać na telewizorze za pomocą pilota.

Współdzielenie konta w usłudze HBO GO

Uważaj, komu dajesz dostęp do swojego konta

Współdzielenie konta jest ciekawą alternatywą nie tylko dla osób chcących skorzystać z różnych treści wideo. To także ukłon w stronę użytkowników, dla których próg ceny może być pierwszym ograniczeniem. Powstaje wiele aukcji w internecie, gdzie można kupić dostęp do aktywnego konta. Na grupach społecznościowych, użytkownicy wymieniają się kontami do różnych platform – w formie barteru.

Należy mieć jednak na względzie, że udostępniając login (tudzież e-mail) oraz hasło do konta, dajemy tym samym pełną kontrolę. Każda osoba mogąca zalogować się na konto ma uprawnienia do zmiany ustawień, hasła czy zarejestrowanego adresu e-mail. Wyobraźcie sobie, że tracicie konto na Netfliksie, gdzie macie przypiętą kartę płatniczą. Brzmi nieciekawie? Nieco łatwiej jest w przypadku HBO GO, gdzie nie ma żadnych danych osobowych.

Dlatego, jeśli myślimy o współdzieleniu kont do serwisów VOD, warto robić to w gronie rodziny lub najbliższych znajomych.

Komentarze:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL