News

IPLA i Player.pl przechodzą do platformy VOD.pl! Nowy agregat legalnych treści?

Cały serwis Player.pl i materiały wideo do internetowej telewizji IPLA zostały udostępnione w serwisie VOD.pl. Dokąd zmierza najpopularniejszy serwis VOD?

Nadchodzą zmiany w polskiej branży z wideo na życzenie. Serwis VOD.pl staje się agregatem legalnych treści i rozpoczyna współpracę ze swoimi konkurentami. Już od 6 września na największej pod względem liczby użytkowników platformie z VOD pojawi się cała zawartość serwisu Player.pl oraz materiały wideo z internetowej telewizji IPLA. W serwisie dostępna jest także bogata oferta dla dzieci od StrefyBajek oraz znane programy z Onetu.

Player.pl i IPLA przechodzą do VOD.pl!

To ewenement na polskim rynku serwisów z wideo na żądanie. Serwis Player.pl od TVNu jest dostępny pod adresem https://vod.pl/playerpl/, z kolei treści od IPLI znajdują się pod stroną https://vod.pl/cyfrowy-polsat-iplatv.

W tej sprawie wypowiedzieli się przedstawiciele TVNu, którzy widzą ogromny potencjał zarówno zasięgowy jak i reklamowy.

Dzięki rozpoczętej dziś współpracy promocyjnej z onet.pl, będziemy mogli w znaczący sposób poszerzyć zasięg platformy player.pl. Znający naszą ofertę, mogą korzystać z oferowanych materiałów video wchodząc bezpośrednio na player.pl, ale znajdą nas również w sekcji Player serwisu vod.pl. To ten sam serwis i te same treści – powiedział Maciej Maciejowski Członek Zarządu ds. dystrybucji treści i rozwoju biznesu.

Dla nas taka współpraca oznacza przede wszystkim poszerzenie bazy użytkowników dla oferty video TVN Media. Tym samym zyskamy możliwość zaoferowania reklamodawcom większego zasięgu wokół naszych treści premium cenionych ze względu na ich jakość oraz związane z tym wysokie zaangażowanie użytkowników. Tym samym jest to kolejny krok w rozwoju i budowy szerokiego zasięgu oferty video TVN Media stanowiących unikalną na rynku alternatywę dla reklamodawców zainteresowanych dotarciem do szerokich grup odbiorców w bezpiecznym jakościowym środowisku dla promowanych marek – powiedział Maciej Ziąbrowski – Dyrektor ds. strategii i badań produktu reklamowego.

Warto dodać, że Player.pl pod koniec sierpnia zaprezentował nową odsłonę swojego serwisu. Taka sama wizualizacja jest udostępniona również na stronie VOD.pl.  Celem tych zmian jest to, aby każdy użytkownik mógł w łatwy i szybki sposób korzystać z oferty filmów, seriali i programów telewizyjnych. Unowocześniony został także logotyp serwisu, podkreślający najważniejsze elementy jednej z popularniejszych marek VOD na rynku.

Nowe logo Player.pl
Nowe logo Player.plPierwsze propozycje Polsatu można oglądać w VoD.pl już od dzisiaj, 6 września, a wśród tytułów dostępnych w ramach współpracy znajdą się:

Nowości Telewizji Polsat

  • „Wyspa przetrwania” – przygodowe reality show, w którym zobaczymy szesnastu gotowych na wszystko śmiałków: ośmioro kobiet i mężczyzn. Aby znaleźć się na Fidżi musieli przejść trudne, wieloetapowe eliminacje, drobiazgowe badania lekarskie i wyczerpujące testy sprawnościowe. Wybrańców różni wszystko, a łączy tylko jedno – determinacja, by przetrwać na wyspie jak najdłużej. Premiera w Polsacie i IPLI – 8 września, godzina 20:00
  • „#Supermodelka Plus Size” – takiego programu w polskiej telewizji jeszcze nie było. Nadchodzi rewolucja i nowy ideał kobiecego piękna. Zbliża się czas, w którym królować będzie niedoceniony do tej pory rozmiar plus size. Program udowodni, że kobiecego piękna nie da się zmierzyć centymetrem, a rozmiar 42 i większy też może być bardzo atrakcyjny. Premiera w Polsacie i IPLI – 6 września, godzina 20:35
  • Serial „W rytmie serca”. Gdy wydaje Ci się, że panujesz nad wszystkim: praca jest twoją pasją i masz konkretne plany na przyszłość – los płata ci figla. Niespodziewanie wraca do Ciebie przeszłość, od dawna skrywane sekrety wychodzą na jaw i zmieniają wszystko. Na życiowym zakręcie zobaczymy bohaterów serialu „W rytmie serca”, wykreowanych przez Barbarę Kurdej-Szatan, Mateusza Damięckiego, Marię Dębską, Piotra Polka i Dariusza Toczka. Wyraziste postacie stworzą genialni aktorzy: Piotr Fronczewski i Małgorzata Foremniak. Premiera w Polsacie i IPLI – 10 września (odcinek 1 i 2), godz. 20:00

Popularne seriale:

 • „Przyjaciółki”,
 • „Pierwsza Miłość”,
 • „Świat według Kiepskich”,
 • „Niania w Wielkim Mieście”.

Lubiane show i programy:

 • „The Brain. Genialny umysł”,
 • „Twoja twarz brzmi znajomo”,
 • „Nasz nowy dom”,
 • „Ewa gotuje”,
 • „Kabaret na żywo”.

Znane paradokumenty:

 • „Dlaczego ja?”,
 • „Trudne sprawy”,
 • „Zdrady”,
 • „Gliniarze”,
 • „Chłopaki do wzięcia”,
 • „Polska w monitoringu”,
 • „Na ratunek 112”.

Współpracujemy z Grupą Onet już od dłuższego czasu i uznaliśmy, że to najlepszy moment na rozszerzenie zakresu tej współpracy. Dzięki temu użytkownicy serwisu VoD.pl otrzymali dostęp do popularnych polskich programów i seriali z bibliotek IPLI i Telewizji Polsat, a my zwiększymy naszą obecność w Internecie i wyniki oglądalności naszych treści. Stałym i znanym użytkownikom miejscem, gdzie znajdą ulubione serie Polsatu, jest naturalnie IPLA i to się oczywiście nie zmienia – mówi Maciej Stec, Członek Zarządu Cyfrowego Polsatu S.A. i Telewizji Polsat Sp. z o.o.

nc+ udostępnia autorskie treści także na VOD.pl

Platforma satelitarna nc+ wraz z nową odsłoną serwisu od TVNu udostępniła po raz pierwszy swoje autorskie programy do otwartego internetu. Dzięki współpracy zaprzyjaźnionych firm, użytkownicy nie będący klientami platformy nc+ mogą skorzystać z treści wideo z takich kanałów jak Domo+, Planete+, AleKino+ czy Kuchnia+.

Z racji, iż Player.pl w całości został podpięty pod domenę VOD.pl, treści od nc+ również trafiły do nowego agregatu w polskiej sieci. W ten sposób, platforma satelitarna może zyskać jeszcze więcej potencjalnych odbiorców.

VOD.pl nowym agregatem legalnych treści? W bazie dostępna jest również StrefaBajek.pl oraz programy z Onetu

Serwis oferujący bajki dla dzieci jako pierwszy wszedł w kooperację z VOD.pl. Strefa Bajek to bezpieczny i edukacyjny serwis dla najmłodszych widzów. Materiały dostępne w serwisie mogą być skierowane nawet do małych użytkowników od pierwszego roku życia. Serwis streamingowy pomaga rodzicom w udostępnieniu bajek dla określonego wieku, tak, aby dzieci mogły bezpiecznie oglądać przeznaczony dla nich kontent. Serwis powstał z myślą o rozwoju dla najmłodszych.

Nawiązanie współpracy ze Strefą Bajek to kolejny istotny krok w rozwoju serwisu VoD.pl o wysokiej jakości treści dla dzieci, którą posiada Strefa Bajek. Współpraca zapewni dostęp do kompleksowej oferty w segmencie bajek na polskim rynku. Skorzystają na tym nie tylko rodzice i ich dzieci, ale również dystrybutorzy, dla których poszerzymy możliwości dotarcia do nowych klientów” – powiedział ówcześnie Tomasz Gaweł, dyrektor zarządzający segmentem VoD w Grupie Onet-RAS Polska

Na platformie znajdziemy programy autorskie Onetu – jest to idealne miejsce w ramach własnych zasobów firmy. Z ramówki na ramówkę, horyzontalny portal przygotowuje jeszcze więcej programów i jeszcze bardziej jakościowe. Z każdym kolejnym miesiącem, Onet inwestuje mocno w rynek wideo, zgodnie z obecnym trendem.

Pozostaje zatem pytanie, czy VOD.pl stanie się w pewnym sensie wyszukiwarką i playerem dla wszystkich materiałów wideo na życzenie od partnerów i dystrybutorów. Jest to także forma obrony przed rosnącym zainteresowaniem zagranicznych platform, takich jak Netflix czy Showmax.Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!