NewsVoD
Popularne

VOD.pl kończy działalność? Jest jeszcze szansa na ratunek

Ringier Axel Springer Polska reaguje na kryzys gospodarczy czego efektem jest wyłączenie serwisu VOD.pl.

Zarząd Ringier Axel Springer Polska zdecydował o podjęciu konkretnych działań na postępujące spowolnienie rynku i drastyczny wzrost kosztów. W konsekwencji zarząd podjął decyzję o wyłączeniu lub ograniczeniu części biznesu. Pokłosiem tej decyzji jest całkowicie zamknięcie serwisu VOD.pl.

Platforma VOD.pl zniknie do końca roku

Według zapowiedzi RASP, serwis VOD.pl będzie działał tylko do końca br. W chwili obecnej użytkownicy nadal mogą korzystać z platformy, wykupując pojedynczy dostęp do wybranej przez siebie produkcji filmowej lub serialowej. Klienci nieco wcześniej mieli jeszcze możliwość wykupowania pakietów, w tym testowy pakiet z dostępem do kanałów telewizyjnych. Firma zdecydowała jednak ograniczyć swoją bibliotekę do oferowania filmów i seriali na życzenie, czyli w modelu transakcyjnym tVOD.

W ostatnim czasie, w serwisie pojawiła się zakładka „Co obejrzeć”, gdzie RASP zdecydował się na wpuszczenie konkurencyjnych serwisów takich jak Netflix czy Disney+. Dzięki tej funkcjonalności, użytkownicy mogą znaleźć interesujące dla siebie treści i przejść bezpośrednio do konkurencyjnej platformy. Wraz z debiutem Disney+ w naszym kraju, rozpoczęła się duża kampania, która obejmowała również obecność w serwisie VOD.pl.

Szansa na uratowanie marki. RASP szuka partnerów biznesowych

Choć oficjalnie zarząd RASP potwierdził o wyłączeniu serwisu VOD.pl z końcem roku, to jest jeszcze światełko w tunelu. Według zapowiedzi zarządu, trwają rozmowy na temat odkupienia serwisu lub połączenia go z już istniejącym podmiotem działającym w Polsce. Jeżeli znajdzie się partner, który zdecyduje się odkupić serwis VOD.pl, istnieje szansa iż nadal będzie funkcjonował. Czy tak się stanie? Czas pokaże.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL