NewsViaplay
Popularne

Viaplay rezygnuje z bezpłatnego okresu testowego. Powodem gale KSW?

Platforma Viaplay debiutująca w sierpniu br. postanowiła zakończyć promocję bezpłatnego dostępu do swojej biblioteki. Znamy powód zakończenia darmowych testów.

Spółka NENT Group w sierpniu br. umożliwiła polskim internautom dostęp do swojej platformy Viaplay. W bibliotece VOD znajdują się filmy, seriale oraz programy telewizyjne. Jednak największym motorem napędowym są wydarzenia sportowe, w tym m.in. Bundesliga. Od początku pojawienia się usługi w naszym kraju, widzowie mieli szansę na bezpłatne przetestowanie usługi. Promocja właśnie dobiegła końca.

Viaplay za darmo to pieśń przeszłości. Koniec promocji na bezpłatne testowanie usługi

Serwis Viaplay od początku wejścia do Polski mocno i głośno zakomunikował swoją obecność. NENT Group skupiła się na komunikacji marketingowej, z obecnością we wszystkich mediach, od telewizji, przez internet, aż po tablice ogłoszeniowe na mieście. Intensywność kampanii była adekwatnie wyrazista, co pozwoliła na zwiększenie świadomości marki Viaplay wśród Polaków.

W trakcie kampanii, trwała również promocja na bezpłatne przetestowanie usługi Viaplay. Użytkownik podczas rejestracji podawał swoje dane oraz podpinał kartę, ale mógł skorzystać z 30 dni bez opłat. Gdyby chciał zrezygnować przed czasem, nie była pobierana żadna opłata.

W tym tygodniu, szefostwo Viaplay zdecydowało się na zakończenie promocji. Bezpłatnych testów na tę chwilę już nie będzie na platformie. Jaki jest tego powód? Serwis tłumaczy to rosnącą świadomością obecności Viaplay w naszym kraju.

Zakup licencji na gale KSW pokłosiem decyzji o zakończeniu testów w serwisie Viaplay?

Choć przedstawiciele NENT Group tłumaczą o zakończeniu bezpłatnych testów wzrostem znajomości marki, prawda może być zgoła inna. Kilka dni temu, federacja KSW ogłosiła nową współpracę z platformą Viaplay. Według zapisu współpracy, to właśnie tylko w tym serwisie będzie można oglądać kolejne gale KSW. Tym samym widzowie Polsat Box, Polsat Box Go czy innych nadawców kablowych nie będą mogli już oglądać u swoich dostawców.

Gale KSW zmieniają również model dostępu, do tej pory trzeba było zapłacić jednorazowo dostęp do PPV w kwocie ok. 40 zł. Teraz subskrybenci Viaplay będą mogli oglądać walki w ramach swojego abonamentu. Jak informuje Viaplay – koszt subskrypcji nie zmieni się, a użytkownicy nie muszę dopłacać za dostęp do gal KSW.

Najprawdopodobniej, Viaplay będzie rozliczał się z federacją KSW za każdego widza, który obejrzy ich galę. Polscy widzowie wówczas mogliby wykorzystać darmowy test tylko po to, by obejrzeć sztuki walki. Co finalnie, w żaden sposób nie przełożyłoby się na sfinansowanie pozyskanych licencji. Przypomnijmy, Viaplay ma wyłączność do transmisji nadchodzących gal KSW, począwszy od 18 grudnia br. W przyszłym roku, KSW ogłosił plany 12 gal.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!