News

Viacom sprowadzi do Polski darmową platformę Pluto TV

Serwis streamingowy Pluto TV oferuje dostęp do kanałów tematycznych, w których znajdziemy bardziej internetowe treści.

Krajowy oddział Viacom potwierdza, że do Polski zostanie sprowadzona usługa Pluto TV. Przekonaliśmy się o tym podczas konferencji Polskiej Izby Komunikacji Elektrycznej. Katarzyna Samojluk reprezentująca Viacom powiedziała zgromadzonym w sopockiej imprezie, że darmowy serwis Pluto TV będzie dostępny także dla naszych użytkowników.

Darmowa telewizja Pluto TV wejdzie do Polski
Pluto TV to darmowa telewizja na dekstopie i urządzeniach mobilnych

Pluto TV to darmowa telewizja przez internet. Co oferuje?

Platforma Pluto TV została zaprojektowana tak, by prezentować ramówki linearne złożone z materiałów VOD. Każdy nadawca telewizyjny może oferować własny kanał. Nie będzie to jednak taka sama ramówka, jaką oglądamy za pośrednictwem tradycyjnej telewizji. Stacje mogą udostępniać własne materiały VOD w postaci seriali, filmów czy programów. Ułożona ramówka jest aktywowana na platformie Pluto TV, a przychody z reklam dzielone pomiędzy Viacom a partnerami.

W zagranicznych bibliotekach, widzowie mają do dyspozycji ponad 100 tematycznych kanałów telewizyjnych. Wśród stacji wymienia się m.in. Pluto TV Kids, Pluto TV Movies czy Pluto TV Fight. W ofercie znaleźć można także spersonalizowane kanały prowadzone przez marki.

Jak wyglądają kanały telewizyjne w serwisie Pluto TV?
Oto jak wyglądają kanały telewizyjne w darmowej telewizji Pluto TV

Viacom planuje globalną ekspansję dla serwisu Pluto TV?

Pluto TV jest dostępny obecnie na terenie Stanów Zjednoczonych oraz w Wielkiej Brytanii. Serwis oferowany jest za pomocą internetu na różnych urządzeniach, w tym mobilnych. Według zagranicznych mediów, platforma przyciąga ok. 12 milionów użytkowników.

Reprezentantka polskiego oddziału Viacom jednak nie odpowiedziała na pytania dot. daty startu platformy w Polsce.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL