Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HorizonNews

UPC Polska chce pakietyzacji różnych serwisów VOD. Wkrótce Netflix w ofercie

Prezes UPC Polska, Frans-Willem de Kloet, zapowiedział wprowadzenie Netfliksa do oferty, a także sposób walki z fragmentacją kontentu.

O wejściu platformy Netflix na dekodery UPC Polska pisaliśmy jakiś czas temu (zobacz TUTAJ). Jeszcze w tym roku, klienci jednej z największych kablówek w Polsce będą mogli skorzystać z dodatkowych treści.

Według zapowiadanych planów na 2017 rok, firma zamierza wprowadzić do oferty nie tylko amerykańską platformę Netflix, ale w docelowym zamiarze chciałaby walczyć z fragmentacją kontentu VOD.

Na rynku platform streamingowych robi się gęsto, oprócz zakorzenionych już polskich dostawców takich jak IPLA, Player czy VOD, na naszym rodzimym rynku pojawiają się zagraniczne podmioty – Netflix, Amazon czy ostatnio ShowMax.

Szeroki wybór dostawców wideo na życzenie sprawia, że dostępność kontentu jest rozdrabniana na platformy zgodnie z zakupionymi licencjami dla poszczególnych firm. Końcowy użytkownik, który chciałby mieć dostęp do jak największej ilości seriali i filmów musi skusić się na kilka subskrypcji.

Według Prezesa UPC Polska, chciałby, aby w niedalekiej przyszłości można byłoby pakietyzować treści platform VOD w taki sam sposób, jak robią to platformy satelitarne z kanałami telewizyjnymi. W wywiadzie dla Rzeczpospolitej Polski powiedział, iż chciałby móc zaoferować swoim klientom dopasowany pakiet z treściami np. z Netflixa i z Playera od TVNu. W ten sposób użytkownik mógłby cieszyć się z lokalnych treści, ale miałby również dostęp do światowych produkcji.

Czy śmiałe podejście Prezesa do tego typu rozwiązania może stać się rzeczywistością? Wkrótce się dowiemy…Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!