HorizonNews

UPC Polska chce pakietyzacji różnych serwisów VOD. Wkrótce Netflix w ofercie

Prezes UPC Polska, Frans-Willem de Kloet, zapowiedział wprowadzenie Netfliksa do oferty, a także sposób walki z fragmentacją kontentu.

O wejściu platformy Netflix na dekodery UPC Polska pisaliśmy jakiś czas temu (zobacz TUTAJ). Jeszcze w tym roku, klienci jednej z największych kablówek w Polsce będą mogli skorzystać z dodatkowych treści.

Według zapowiadanych planów na 2017 rok, firma zamierza wprowadzić do oferty nie tylko amerykańską platformę Netflix, ale w docelowym zamiarze chciałaby walczyć z fragmentacją kontentu VOD.

Na rynku platform streamingowych robi się gęsto, oprócz zakorzenionych już polskich dostawców takich jak IPLA, Player czy VOD, na naszym rodzimym rynku pojawiają się zagraniczne podmioty – Netflix, Amazon czy ostatnio ShowMax.

Szeroki wybór dostawców wideo na życzenie sprawia, że dostępność kontentu jest rozdrabniana na platformy zgodnie z zakupionymi licencjami dla poszczególnych firm. Końcowy użytkownik, który chciałby mieć dostęp do jak największej ilości seriali i filmów musi skusić się na kilka subskrypcji.

Według Prezesa UPC Polska, chciałby, aby w niedalekiej przyszłości można byłoby pakietyzować treści platform VOD w taki sam sposób, jak robią to platformy satelitarne z kanałami telewizyjnymi. W wywiadzie dla Rzeczpospolitej Polski powiedział, iż chciałby móc zaoferować swoim klientom dopasowany pakiet z treściami np. z Netflixa i z Playera od TVNu. W ten sposób użytkownik mógłby cieszyć się z lokalnych treści, ale miałby również dostęp do światowych produkcji.

Czy śmiałe podejście Prezesa do tego typu rozwiązania może stać się rzeczywistością? Wkrótce się dowiemy…Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: