News

UPC Polska chce pakietyzacji różnych serwisów VOD. Wkrótce Netflix w ofercie

Prezes UPC Polska, Frans-Willem de Kloet, zapowiedział wprowadzenie Netfliksa do oferty, a także sposób walki z fragmentacją kontentu.

O wejściu platformy Netflix na dekodery UPC Polska pisaliśmy jakiś czas temu (zobacz TUTAJ). Jeszcze w tym roku, klienci jednej z największych kablówek w Polsce będą mogli skorzystać z dodatkowych treści.

Według zapowiadanych planów na 2017 rok, firma zamierza wprowadzić do oferty nie tylko amerykańską platformę Netflix, ale w docelowym zamiarze chciałaby walczyć z fragmentacją kontentu VOD.

Na rynku platform streamingowych robi się gęsto, oprócz zakorzenionych już polskich dostawców takich jak IPLA, Player czy VOD, na naszym rodzimym rynku pojawiają się zagraniczne podmioty – Netflix, Amazon czy ostatnio ShowMax.

Szeroki wybór dostawców wideo na życzenie sprawia, że dostępność kontentu jest rozdrabniana na platformy zgodnie z zakupionymi licencjami dla poszczególnych firm. Końcowy użytkownik, który chciałby mieć dostęp do jak największej ilości seriali i filmów musi skusić się na kilka subskrypcji.

Według Prezesa UPC Polska, chciałby, aby w niedalekiej przyszłości można byłoby pakietyzować treści platform VOD w taki sam sposób, jak robią to platformy satelitarne z kanałami telewizyjnymi. W wywiadzie dla Rzeczpospolitej Polski powiedział, iż chciałby móc zaoferować swoim klientom dopasowany pakiet z treściami np. z Netflixa i z Playera od TVNu. W ten sposób użytkownik mógłby cieszyć się z lokalnych treści, ale miałby również dostęp do światowych produkcji.

Czy śmiałe podejście Prezesa do tego typu rozwiązania może stać się rzeczywistością? Wkrótce się dowiemy…

 


Dodaj komentarz

Comodo SSL banner
Close

Dostarczamy newsy dzięki reklamom :)

Prosimy o wyłączenie wtyczki AdBlock lub dodanie serwisu VODnews.pl do białej listy. Gwarantujemy, że nasz reklamy nie przeszkadzają w przeglądaniu serwisu, ani nie irytują. Dziękujemy!
%d bloggers like this: