Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
NewsShowMaxYouTube

Ile zarobili twórcy serialu „Ucho prezesa” w serwisie YouTube?

Gazeta Fakt postanowiła prześwietlić zarobki Roberta Górskiego i jego współtwórców serialu „Ucho Prezesa” publikowanego w serwisie YouTube.

Internetowa produkcja „Ucho prezesa” od grupy Kabaretu Moralnego Niepokoju to niewątpliwie obecnie najbardziej znany serial satyryczny. Gazeta Fakt na fali trendu produkcji Roberta Górskiego postanowiła wykalkulować wartość zarobków kanału z serwisu YouTube.

Według doniesień gazety, twórcy serialu zarobili do tej pory ok. 62 tys. zł. Szacowane wynagrodzenie według redakcji Faktu opiera się na podstawie łącznych wyświetleń na kanale „Ucha prezesa”. Wszystkie materiały dostępne w ramach tego kanału wygenerowały 39 mln wyświetleń, co daje (według Faktu) wymienioną kwotę, tj. 62 tys. zł.

Warto zwrócić uwagę, że przedstawione zarobki nie przynoszą zysków, bowiem przy produkcji pracuje bardzo dużo osób, a koszt wyprodukowania jednego odcinka wynosi ok. 20 tys. zl.

– Jeśli chodzi o biznes, to jestem głupi. Szczerze mówiąc, naprawdę nie robię tego dla pieniędzy. Nie wiem, ile tam zarabiam, jeśli w ogóle. Jestem szczęśliwy jako artysta. Mam w internecie wolność myśli i to jest fajny układ – tłumaczy Górski w rozmowie z Faktem.

Serwis YouTube nie jest jedynym źródłem finansowania internetowej produkcji pokazującej prace obecnego rządu w krzywym zwierciadle. Serial otrzymał bowiem solidny zastrzyk gotówki, co widać w najnowszych odcinkach. W produkcji pojawiło się wiele nowych aktorów, a niektóre elementy serialu trafiają do sprzedaży – jak np. Globus Polski (więcej o tym TUTAJ).

To efekt nawiązania współpracy z nową platformą ShowMax. Premierowe odcinki trafiają najpierw do serwisu VOD, a także dotąd nie publikowane nigdzie specjalne materiały. Tabloit Fakt nie pokusił się jednak aby wykalkulować wynagrodzenie dla twórców „Ucha prezesa” dzięki współpracy z ShowMax.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!