Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
NewsWP Pilot

TVP1 i TVP2 ponownie w WP Pilot, ale bez Mundialu 2018

Telewizja Polska porozumiała się z właścicielami platformy WP Pilot i przywraca kanały TVP1 i TVP2 do oferty. Zgodnie z informacją na stronie, stacje TV będą miały tzw. blackouty podczas meczów z Mundialu 2018.

Wirtualna Polska przywróciła dwa kanały TVP1 i TVP2 do swojej oferty bezpłatnej i podstawowej w serwisie WP Pilot. Po niecałym miesiącu negocjacji, Telewizja Polska decydowała się na współpracę, ale pod jednym warunkiem. Stacje telewizyjne mogły powrócić do WP Pilot, ale podczas transmisji meczów i programów powiązanych z Mundialem 2018 kanały będą wyłączane.

WP Pilot zyskuje na negocjacjach

Sam fakt, że Telewizja Polska kontynuowana rozmowy sprowadza się do jednej kwestii. Wirtualna Polska i TVP dojdą do porozumienia ws. regulacji „must carry/must offer”. Przypominamy, że stacje naziemne (TVP, Polsat i TVN) wielokrotnie kierowali do Wirtualnej Polski prośbę o zaprzestanie bezprawnemu rozpowszechnianiu sygnału kanałów drogą internetową. WP zawsze zasłaniało się regulacjami prawnymi, które nie do końca określają rolę internetu.

Na drodze sądowej, TVP przegrała z Wirtualną Polską, co oznacza, że Jedynka, Dwójka i Trójka Warszawa nadawane były legalnie. Takiego zdania jednak nie podzielają władze Telewizji Publicznej, ani przedstawiciele Polsatu czy TVNu. Tym bardziej, że wspomniani nadawcy sami nie transmitują swoich kanałów ogólnotematycznych we własnych platformach takich jak TVP VOD, IPLA czy Player.pl.

Ostatecznie, pozytywne rozmowy pomiędzy Telewizją Polską a Wirtualną Polską mogą doprowadzić do ostatecznego porozumienia w sprawie udostępniania kanałów naziemnych na platformie WP Pilot,

Nie tylko o Mundial 2018 się rozchodzi

Wirtualna Polska wielokrotnie podkreślała, że jest gotowa udostępniać wyniki oglądalności kanałów naziemnych. W ten sposób, stacje będą mogły rozliczać się z reklam, które były obejrzane przez internet. Ponadto, WP podkreśla, że jest gotów płacić za ich dystrybucje w ramach WP Pilot – ale pod konkretnym warunkiem. Jeżeli Polsat, TVN czy TVP zdecydują się pobierać opłaty, to powinni udostępnić także kanały tematyczne. Taką paczkę kanałów, WP jest gotów udostępniać swoim użytkownikom i pobierać opłaty.

Czy tak się stanie? Czas pokaże…

Przypominamy, że mecze Mistrzostw Świata 2018 w Rosji można oglądać legalnie i bezpłatnie za pomocą platformy TVP Sport. Niestety, jakości 4K nie będzie w sieci. Z kolei, już dziś o 17:00 rozegrany zostanie mecz przy udziale Polskiej Reprezentacji. Nasi piłkarze zmierzą się z Senegalem. Szczegóły TUTAJ.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!