NewsTVP VOD
Popularne

TVP VOD z potężną awarią. Brak nowych materiałów

W budynku Telewizji Polskiej doszło do awarii prądu. Po przywróceniu zasilania, zabezpieczenia nie uchroniły przed spaleniem serwerów. Serwis TVP VOD przywrócony, ale…

Wczoraj wieczorem użytkownicy stracili dostęp do wszystkich serwisów internetowych Telewizji Polskiej. Nie działała także platforma TVP VOD, która dopiero w godzinach porannych została przywrócona. Mimo działającej już platformy, niestety na obecną chwilę nie pojawią się żadne nowe materiały. Powodem jest spalenie serwera, który odpowiadał za wgrywanie treści do serwisu TVP VOD.

Potężna awaria TVP VOD – wszystko przez… chwilowy brak prądu

Telewizja Polska ulokowana przy ul. Woronicza zaznała wczoraj wieczorem chwilowy brak prądu. Awaria była po stronie dostawcy, który sytuację naprawił w ciągu kilkunastu minut. Jednakże po przywróceniu sieci do budynku, zabezpieczenia jednak nie wytrzymały i spaliły serwery, na których mieściły się internetowe serwisy TVP.

Najbardziej poszkodowany jest portal TVP VOD, gdzie uszkodzony został również serwer, na którym wgrywane były nowe treści do internetowej biblioteki wideo. Choć platforma Telewizji Polskiej już powróciła wraz z głównymi serwisami TVP.pl czy TVP Info, to nadal nie pojawiają się nowe treści. Tym samym, użytkownicy oczekujący na nowe odcinki seriali, szumnie zapowiadanych podczas wczorajszego wydania Wiadomości, muszą uzbroić się w cierpliwość.

Brak finału Ligi Europy w TVP Sport online

Fani piłki nożnej chcący obejrzeć transmisję z finału Ligi Europy musieli przejść na tradycyjny model oglądania. Z powodu awarii nie dział także portal TVP Sport, tym samym uniemożliwiając oglądanie transmisji online.

Wczoraj o 21:00 odbył się finał Ligi Europy z udziałem Sevilla – Inter Mediolan. Transmisja meczu odbywała się na antenie TVP 1, Polsat Sport Premium 1, a także w TVP Sport. W internecie można było oglądać również w IPLI, WP Pilot oraz właśnie w internetowym serwisie TVP Sport. W tym ostatnim, użytkownicy zostali zmuszeni do zmiany dostawcy z powodu omawianej awarii.

Aktualizacja 24 sierpnia 2020

Telewizja Polska poinformowała opinię publiczną, że informacje o spalonych serwerach są nieprawdziwe. Wbrew doniesieniom medialnym, po awarii prądu nie doszło do uszkodzenia czy spalenia serwerów. Media rozpisywały się również o ręcznym emitowaniu programów telewizyjnych na antenach TVP, co również zostało zdementowane. Publiczny nadawca potwierdza jednak, że po awarii prądu były problemy z serwisami internetowymi i ten problem został już rozwiązany.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!