News

Cannes Corporate Media & TV: Nagrody dla produkcji TVN24 i TVN Fabuła

Produkcje dokumentalne „Ludzie z Klisz” i „Voyage, voage” zrealizowane dzięki TVN24 i TVN Fabuła nagrodzone na festiwalu Cannes Corporate Media & TV.

„Ludzie z Klisz” i „Voyage, voage” to filmy dokumentalne, które z Cannes Corporate Media & TV Awards wróciły ze Złotym i Srebrnym Delfinem. Festiwal jest ważnym branżowym wydarzeniem i wyznacza światowe standardy dla filmów korporacyjnych i dokumentalnych.

„Ludzie z Klisz” to niezwykła historia opowiedziana fotografiami

W dokumencie „Ludzie z Klisz” przedstawiono historię 120 klisz fotograficznych odkrytych na strychu jednego z domów na Dolnym Śląsku. Klisze były przechowywane w starym pudełku i kryły w sobie wiele ciekawych i inspirujących historii. Fotografie z lat 1947-1952 autorstwa nieżyjącego już organisty Filipa Rozbickiego przedstawiają codzienne życie mieszkańców położonej w Górach Sowich miejscowości Walim. Uwieczniono na nich 800 osób. Główny bohater, Łukasz Kazek, postanowił dotrzeć do ludzi z czarno-białych zdjęć. Jego poszukiwania zostały nagłośnione przez gazety i stacje telewizyjne, co pomogło mu w spotkaniu chociaż z częścią postaci z powojennych fotografii. „Ludzi z Klisz” nagrodzono w kategorii „Historia i cywilizacja”.

„Voyage, voyage”, czyli wybierz się w podróż z aktorami

Wyprodukowany przez TVN Fabuła, w reżyserii Aleksandry Potoczek, z festiwalu powrócił ze Srebrnym Delfinem. Film powstał z okazji 70- lecia Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Dokument to przeprawa przez śmiech i łzy, rozczarowanie i satysfakcję, czyli wszystko co wiąże się z aktorstwem. O swojej przygodzie ze szkołą krakowską i zawodem opowiedzieli m. in. Magdalena Cielecka, Jerzy Stuhr i Maja Ostaszewska. Jan Peszek, Anna Radwan i Dawid Ogrodnik pokazali swoje zaskakujące metody pracy ze studentami. Obraz uhonorowano w kategorii ”Styl życia, sztuka, muzyka i kultura”.

Cannes Corporate Media & TV Awards to największy festiwal filmów korporacyjnych i dokumentalnych. Międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą laureaci Oscara i Emmy oraz specjaliści do spraw komunikacji korporacyjnej, co roku zbierają się by wybrać najlepsze produkcje i uhonorować ich twórców.

Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: