News

Cannes Corporate Media & TV: Nagrody dla produkcji TVN24 i TVN Fabuła

Produkcje dokumentalne „Ludzie z Klisz” i „Voyage, voage” zrealizowane dzięki TVN24 i TVN Fabuła nagrodzone na festiwalu Cannes Corporate Media & TV.

„Ludzie z Klisz” i „Voyage, voage” to filmy dokumentalne, które z Cannes Corporate Media & TV Awards wróciły ze Złotym i Srebrnym Delfinem. Festiwal jest ważnym branżowym wydarzeniem i wyznacza światowe standardy dla filmów korporacyjnych i dokumentalnych.

„Ludzie z Klisz” to niezwykła historia opowiedziana fotografiami

W dokumencie „Ludzie z Klisz” przedstawiono historię 120 klisz fotograficznych odkrytych na strychu jednego z domów na Dolnym Śląsku. Klisze były przechowywane w starym pudełku i kryły w sobie wiele ciekawych i inspirujących historii. Fotografie z lat 1947-1952 autorstwa nieżyjącego już organisty Filipa Rozbickiego przedstawiają codzienne życie mieszkańców położonej w Górach Sowich miejscowości Walim. Uwieczniono na nich 800 osób. Główny bohater, Łukasz Kazek, postanowił dotrzeć do ludzi z czarno-białych zdjęć. Jego poszukiwania zostały nagłośnione przez gazety i stacje telewizyjne, co pomogło mu w spotkaniu chociaż z częścią postaci z powojennych fotografii. „Ludzi z Klisz” nagrodzono w kategorii „Historia i cywilizacja”.

„Voyage, voyage”, czyli wybierz się w podróż z aktorami

Wyprodukowany przez TVN Fabuła, w reżyserii Aleksandry Potoczek, z festiwalu powrócił ze Srebrnym Delfinem. Film powstał z okazji 70- lecia Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Dokument to przeprawa przez śmiech i łzy, rozczarowanie i satysfakcję, czyli wszystko co wiąże się z aktorstwem. O swojej przygodzie ze szkołą krakowską i zawodem opowiedzieli m. in. Magdalena Cielecka, Jerzy Stuhr i Maja Ostaszewska. Jan Peszek, Anna Radwan i Dawid Ogrodnik pokazali swoje zaskakujące metody pracy ze studentami. Obraz uhonorowano w kategorii ”Styl życia, sztuka, muzyka i kultura”.

Cannes Corporate Media & TV Awards to największy festiwal filmów korporacyjnych i dokumentalnych. Międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą laureaci Oscara i Emmy oraz specjaliści do spraw komunikacji korporacyjnej, co roku zbierają się by wybrać najlepsze produkcje i uhonorować ich twórców.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL